RÁDELSKÝ MLÝN V PROSINCI, NOVÁ KOMUNIKACE VE KTOVÉ UŽ FUNGUJE

0

Aktuálně největší dopravní stavba v Libereckém kraji je u konce. Rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn na trase dálnice z Turnova do Liberce skončí v prosinci. Hlavní komplikací stavby je uzavření sjezdu do Jablonce nad Nisou, což třeba z Turnova znamená pro motoristy cestu až do Liberce, nebo náhradní trasu přes Frýdštejn a Kopaninu. Termín otevření zrekonstruované křižovatky Rádelský mlýn je naplánován na pátek 10. prosince. Nyní se dokončují pokládky asfaltových povrchů a instalace svodidel.

Stavba začala loni v dubnu, původně měla být hotová až příští rok. Nakonec ale došlo k dohodě na urychlení stavebních prací. Kvůli omezení dopravy do jednoho pruhu každým směrem dochází k pravidelnému vytváření kolon. Nová křižovatka přinese především bezpečnější napojení silnice I/65, která ze silnice I/35 odbočuje na Jablonec nad Nisou. Stavbu zajišťuje konsorcium Eurovia CS, SaM a Integra. Podle posledního sčítání projede po silnici I/35 v tomto místě přes 33 000 a po silnici I/65 více než 12 350 automobilů za den. Stavba vyjde na 408 milionů korun.

Na silnici I/35 na Turnovsku skončilo i další omezení. Ve Ktové je v předběžném užívání nová trasa, která přinesla konec úrovňového železničního přejezdu. Celá stavba není ale ještě hotová, oficiální otevření se chystá na konci jara příštího roku. Stavbu provádí firma M-silnice, náklady přesahují 230 mil. Kč. Podle posledního sčítání dopravy v roce 2016 zde projede přes deset tisíc aut denně.
V současné době se ve Ktové na Pyrámu také pracuje na kruhovém objezdu, až do 18. prosince nebude možný průjezd do Rovenska pod Troskami.
S tím souvisí také nepřetržitá výluka na železnici v úseku Rovensko pod Troskami – Turnov ve dnech 27. listopadu od 7.30 hod. až do 29. listopadu 18.00 hodin. Důvodem je odstranění původního železničního přejezdu na silnici I/35 u Ktové.

(TvA s přispěním serveru Zdopravy.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.