JAK NEJLÉPE ZABEZPEČIT SVÉ JÍZDNÍ KOLO ČI ELEKTROKOLO NA ZIMU?

0

Cyklistická sezona dospěla do svého závěru a svědomití uživatelé řeší, jak své kolo uskladnit na zimu a co nejlépe jej připravit na příští sezonu. Někteří standardně využívají posezonní klid v servisech a své kolo svěří do odborné péče, což je doporučováno hlavně v případě elektrokola. Jiní svůj stroj zazimují svépomocí. A máme i rady pro ty, kteří vše uskutečňují sami.

Kolo by svědomití majitelé měli umýt od mechanických nečistot, nejlépe vlažnou vodou se saponátem nebo prostředky k tomu určenými. Oplach doporučujeme neprovádět tlakovou vodou. Poté vše vysušte, nakonzervujte, snižte tlak v pneumatikách. Dále doporučujeme řetěz uvolnit tak, aby nebyl napnutý, a kolo nejlépe zavěsit, aby nestálo na pneumatikách. V případě nutnosti můžete vyměnit opotřebované součástky, aby další sezona mohla začít v klidu. Ne vše je možné upravit bez speciálního nářadí, proto rovenská firma CYKLO ŠONSKÝ doporučuje složitější práce svěřit servisu.

U elektrokol je situace podobná, navíc je nutné věnovat náležitou péči pohonnému systému – obzvlášť baterii, která je nejdražší. „Moderní akumulátory je nutné udržovat v nabitém stavu, proto je doporučuji alespoň dvakrát či třikrát za zimu dobít, hlavně je nenechte v mrazu, ale nemusí být ani v teple. Ideální teplota je do 20 °C. Nezapomeňte vypnout hlavní vypínač, aby nedocházelo k úbytku energie. Kontakty ošetřete speciálním přípravkem, aby nebyly napadeny korozí. Samozřejmostí je kontrola všech kabelů a spojů, které je dobré rozpojit a rovněž ošetřit, aby nedošlo k zalehnutí a následné nemožnosti demontáže,“ upozorňuje odborník na provoz elektrokol Josef Šonský.

Kolu je přes zimu podle něho nejlépe v nevytopené garáži nebo kůlně, kde nemrzne. Pokud se kolo využívá i v zimě, doporučujeme častější kontrolu akumulátoru a při jízdě v soli po každé jízdě opláchnutí vodou.

V případě dalších dotazů se můžete kdykoli obrátit na firmu CYKLO ŠONSKÝ, kterou najdete v Rovensku pod Troskami přímo na náměstí, můžete i zatelefonovat na č. 605 476 937. (PR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.