ROZHODNUTO: ŠKOLA V MAŠOVĚ PROJDE REKONSTRUKCÍ!

0

Po několika letech dohadů bylo rozhodnuto. Sami zastupitelé v prioritách na toto funkční období dali nejvýše rekonstrukci mašovské základní školy. Ta je ve velmi špatném technickém stavu již několik let, v blízké době by hrozilo její uzavření z důvodu nedodržování hygienických norem. Rekonstrukce je dlouhodobě prioritní nejen pro samotnou školu, ale i pro zdejší obyvatele v čele s mašovským osadním výborem. Škola plní funkci zařízení venkovského, rodinného typu, čímž se odlišuje od standardních škol ve městě.

Budoucí podoba mašovské školy

Na rekonstrukci existuje platná stavební dokumentace, město tedy vypíše výběrové řízení na dodavatele stavby. Cena prací by neměla překročit 45 milionů korun. Samotná rekonstrukce bude probíhat v letech 2020 a 2021, město ji bude hradit ze svého rozpočtu. Po čas rekonstrukce bude škola sídlit v náhradních prostorách v budově střední školy v Alešově ulici.

Jak na únorovém veřejném zasedání zastupitelstva upozornila místostarostka Petra Houšková, která má školství ve své gesci, jedná se o zásadní rozhodnutí. „Částka 45 milionů korun je opravdu vysoká, pro představu – za celé minulé volební období jsme do školství investovali zhruba 30 milionů. Chci tím říci, že tím pádem do ostatních škol v nejbližších letech nepůjde žádná větší investice. Mašovská škola bude školou s nejlepším prostorovým zázemím ve městě, budou tu vytvořeny nejpříznivější podmínky třeba pro vzdělávání dětí s určitým hendikepem,“ přiblížila místostarostka.

Pro rekonstrukci mašovské školy na únorovém zasedání zastupitelstva města hlasovalo 22 přítomných zastupitelů, projekt má tedy opravdu velkou podporu napříč všemi zastupitelskými kluby.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.