VE ŠPERKÁRNĚ PROBĚHLA REKONSTRUKCE, PŘIJĎTE SE PODÍVAT

0

Tak už je tu zase nový školní rok, všichni zaměstnanci škol přišli do práce jistě odpočatí. Prázdniny byly samozřejmě i v turnovské „Šperkárně“, ale tady si zaměstnanci moc neodpočinuli. Celé prázdniny na této škole probíhala rekonstrukce, nejvíce si toho všimli obyvatelé ze sousedství školy, protože pracovní nasazení firem je často rušilo i o víkendech. Za to se všem sousedům dodatečně omlouváme, ale nešlo to jinak, museli jsme všechno stihnout před nástupem žáků do školy.

Rekonstrukce se týkala hlavně dílen, jejichž stav byl již dost žalostný za těch zhruba 60 let užívání. Všechny dílny mají od nového školního roku něco nového. Nejmarkantnější změny jsou v nových dílnách zlatníků a stříbrníků, a to novými podlahami počínaje a novým osvětlením konče. Kováři mají konečně nejen odpovídající, ale spíše luxusní sociální zařízení, rytci a brusiči si také nemohou stěžovat. Do všech dílen přibylo i nové zařízení, jako válcovny, pískovací box, nářadí, tvrdoměr atd. V celé budově jsou datové rozvody, učebna výpočetní techniky má nové počítače s 3D programem pro gravírovací stroje.

To vše jsme pořídili z grantu, který se nám podařilo získat z evropských fondů ve výši přes tři miliony korun.

Ani odlévači nepřišli zkrátka. Jim město Turnov zlepšilo prostředí sanací zdiva v dílnách v suterénu, kde docházelo k prosakování vody z Husovy ulice (občané si jistě všimli omezení pohybu po chodníku před prázdninami, potom už probíhaly práce uvnitř).
 
Ze všeho máme velikou radost, konečně se na „Šperkárně“ začalo něco pořádně měnit, všichni už mají důstojné prostředí k práci. Všem kolegům, kteří pomáhali během úprav, bych chtěla moc poděkovat, přišli i ve svém volnu.
Teď už je zase vše tak, jak má být ve školním roce.
 
Pokud vás zajímá, co se změnilo v SUPŠ a VOŠ v Turnově, přijďte se podívat v týdnu otevřených dveří od 26. do 30. září, ale hlavně ve středu 28. září od 9.00 do 17.00 hodin, kdy je připraven celodenní program nejen pro zájemce o studium, jejich rodiče a veřejnost, ale také pro děti, kterým se u nás vždycky líbí.
 
Ing. Jana Rulcová
ředitelka SUPŠ a VOŠ Turnov
jana.rulcova@sups.info
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.