LEDNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Nabídka je průběžně doplňovánaLednové kulturní pozvánky jsou tradičně chudší než v jiných měsících. Po předvánočních a vánočních akcích lidem vždy chvíli trvá, než se zase na nějakou akci vydají. Vybírat z čeho ale je! Druhou lednovou sobotu se v Rovensku pod Troskami uskuteční malá generálka na velkou květnovou akci Antimony 2013, v KD v Kacanovech vystoupí legendární Psí vojáci, v městském divadle zahraje další legenda – písničkář Vlastimil Třešňák. Leden je také měsícem plesů a bálů, v naší nabídce jich najdete hned několik.

Úterý 1. ledna
* HRAD VALDŠTEJN:
Ve 14.00 začíná Novoroční troubení do čtyř stran. Účinkuje Lovecké kvarteto lesních rohů z Valdštejna.

Čtvrtek 3. a pátek 4. ledna
* TŘÍKRÁLOVÁ DÍLNA.
Jak vypadá koleda na Tři krále? Co je to Novoroční štěstí? Dílna tříkrálová se specializuje na výrobu kostýmů a papírových korun na Tři krále a je doplněna výrobou Novoročního štěstí, což je ratolest s napíchnutými barevnými papírky a kousky látky, pentlí na nejvyšší větvičce, ovázanou tajným přáním a předsevzetím pro příští rok. Tříkrálová koleda otevírala další rok Novoročním přáním. Muzeum Českého ráje v Turnově vždy od 10.00 do 14.00 hodin.

Neděle 6. ledna
* HRAD VALDŠTEJN:
Ve 14.00 začíná koncert Hradeckého komorního tuctem.

Pátek 11. ledna
* PERU – OD MOŘE AŽ POD HUASCARÁN.
Pět týdnů cestování po Peru po památkách a horách. Promítají Jana a Mirek Mejzrovi. Pořádá Klub českých turistů, promítání a povídání začíná v 18.00 hodin v sokolovně ve Skálově ulici v 1. patře v zasedací místnosti.
* NAŠTĚKANÁ. Dnes už věhlasný dámský soubor Nakafráno připravil reprízy všech tří úspěšných inscenací. Božský řízek uvidíte v únoru a Drůbeží nářez v březnu. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji i na místě 100 Kč.

Sobota 12. ledna
* ANTIMONY 2013.
Ve 13.00 hodin začíná na náměstí v Rovensku pod Troskami vzpomínková akce na hrdinství příslušníků paraskupiny Antimony z II. světové války, kteří obětovali své životy za životy obyvatel Rovenska pod Troskami. Zúčastní se Rota Nazdar v dobových uniformách. Jedná se o připomenutí 70. výročí smutných událostí 16. ledna 1943. Na 4. května v městečku pod Troskami chystají velké oslavy za účasti historických a současných jednotek české armády, na programu je prezentace současné a historické techniky, seskok parašutistů přímo na náměstí, odhalení pamětní desky bývalému starostovi, akce se zúčastní nejvyšší vládní, krajští a regionální političtí představitelé ad.
n201301011436_vakci_02_013_akceleden* MYSLIVECKÝ PLES 2013. Myslivecké sdružení Hlubočice zve na tradiční ples, který proběhne v KD v Pěnčíně od 20.00 hodin. Hraje skupina „Levou rukou“. Myslivecká kuchyně, bohatá tombola – každý los vyhrává! Rozvoz zajištěn. Vstupné 150 Kč. Předprodej vstupenek na tel. 776 194 394.

Úterý 15. ledna
* KOUZLO RUČNÍHO PAPÍRU.
Výtvarná dílna pro veřejnost proběhne v přízemí Žluté ponorky v Husově ulici v době od 14.00 do 18.00 hodin.
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – TATÍNKOVY POHÁDKY. Tematicky laděný pohádkový podvečer právě na tatínky, kteří čtou, vyprávějí a hrají svým dětem divadlo. Společné čtení s rodiči a hlavně tatínky doplní svou hranou pohádkou loutkářský soubor Na Židli. Dětské oddělení knihovny, začátek v 16.00 hodin.

Středa 16. ledna
* Turnovské hudební večery: KONCERT PRO 51 STRUN.
Na programu jsou nejen skladby klasické hudby, účinkují Kazumi Hashimoto (japonská harfenistka) a František Lamač. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 90 Kč v předprodeji, 110 Kč na místě.

Čtvrtek 17. ledna
* OKRESNÍ PŘEBOR ZÁKLADNÍCH A STŘEDNÍCH ŠKOL V ŠACHU.
Soutěžit budou čtyřčlenná družstva ve třech kategoriích. Akce proběhne v sále Žluté ponorky. Začátek v 8.00 hodin.
* OBNOVA ŽIDOVSKÝCH PAMÁTEK – minulost a současnost českých a moravských synagog. Přednáška a beseda u příležitosti 70. výročí deportace židovských spoluobčanů do vyhlazovacích táborů. Přednáší Ing. Jan Kindermann. Pořádají Synagoga Turnov, Městská knihovna Antonína Marka, Federace židovských obcí v ČR a o. s. Baševi Jičín. Sál turnovské knihovny, začátek v 18.00 hodin.

Pátek 18. ledna
* JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA
– cesta za národními parky, divokými zvířaty, plážemi i pouští. Promítá Jiří Ulmann. Pořádá Klub českých turistů, promítání a povídání začíná v 18.00 hodin v sokolovně ve Skálově ulici v 1. patře v zasedací místnosti.
* KARBUNKULUS. Divadelní představení Spolku divadelních ochotníků Máj v Tatobitech. Hrají: Petr Pešek, Lenka Malá, Stáňa Janusová, Jiří Malý, Zdeněk Dědeček, Růženka Nejedlová, Radan Mlejnek, Mirek Trávníček, Luděk Štěpnička, Jana Staňková, Jan Zahradníček, Bohouš Staněk, Láďa Nyklíček, Václav Drozen, Standa Vaněk, Naďa Havrdová a Antonín Bíba. Koncertní sál ZUŠ Turnov, začátek v 19.00 hodin, vstupné 60 Kč.
* TRAVESTI SHOW – SKUPINA CRAZY GODDES. KD Podháj, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 200 Kč. Předprodej v trafice U Vildy v Turnově, Skálově ulici.

Sobota 19. ledna
* POVÍDEJME SI, DĚTI.
Pohádkové dopoledne pro celou rodinu, tentokrát s Čapkovými pohádkami. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, jednotné vstupné 50 Kč.
* ŠOUSTANCEM. Oblíbený a hojně navštěvovaný ples turnovských volejbalistů a basketbalistů. KC Střelnice, velký sál, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 150 Kč. Předprodej v recepci Sportcentra ve Skálově ulici a v recepci KC Turnov.
* DRUHÝ FOTBALOVÝ BÁL v Rovensku pod Troskami, začátek ve 20.00 hodin v sále radnice.
n201301011436_vakci_04_013_akceleden* PSÍ VOJÁCI. Legendární kapela kolem Filipa Topola. KD Kacanovy, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 170 Kč v předprodeji, 200 Kč na místě. Afterpárty: kapela RozumBrothers. Pořádá o. s. Radosti, výtěžek koncertu půjde na podporu o. s. Slunce všem, které v Turnově poskytuje péči dospělým klientům s autismem (jde o jediné zařízení tohoto druhu v Libereckém kraji). Předprodej vstupenek na tel. 724 901 387, Facebook Radosti o. s.

Neděle 20. ledna
* PANÍ ZIMA A ZIMNÍ TVOŘENÍ.
Lednová výtvarná dílna je věnována tradičnímu zimnímu tvoření rodičů s dětmi a také společnému čtení a pohádkám. Dětské oddělení knihovny A. marka, začátek v 10.00 hodin.
* JAZZOVÝ PODVEČER v pizzerii Maškovka. Hrají: Jiří Stránský – sax, Ivan Hájek – bass, Robert Tomáš – drums a Bohuslav Lédl – piano. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč, rezervace na tel. 481 311 265.

Pondělí 21. ledna
* ZA KRÁSAMI KORSIKY.
Cestopisná beseda s Pavlem Bičiště, doplněná slovem a promítáním, je určena nejen pro obyvatele penzionu v Žižkově ulici, ale i ostatním zájemcům z řad veřejnosti. Začátek ve 14.00 hodin.
* Cestovatelský klub: KORSIKA. Do další atraktivní destinace nás zavede cestovatel Petr Schlindenbuch. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin.

Úterý 22. ledna
* VEČER NA SBOŘE.
Čtení z kronik a letopisů turnovských. Pořad o nejstarších dochovaných kronikách a letopisech města Turnova z regionální knihovny starých tisků Muzea Českého ráje. Průvodní slovo Alžběta Kulíšková, citace textů Eva Kordová a Petr Pešek. Hudební doprovod Petr Kostka. Pořad se koná na žádost veřejnosti ještě k 740. výročí města Turnova. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.

Středa 23. ledna
* PŘÍRODA A PAMÁTKY ŠPANĚLSKA A PORTUGALSKA.
Cestopisný pořad spojený s promítáním fotografií Zdeňka Mrkáčka je věnován toulkám po Španělsku a Portugalsku. Klubovna DD Pohoda, začátek ve 14.00 hodin. Stejný pořad pod patronací knihovny A. Marka se uskuteční ve čtvrtek 24. ledna v penzionu na Výšince od 14.00 hodin.

Čtvrtek 24. ledna
* VÝLETY DO MINULA
aneb i starý desky jsou hezký… Občanské sdružení Dědina zve na přátelský večer, vyplněný čtením ze starých kronik a vzpomínek F. Dědiny, V. Metelky, J. Solovjeva, J. Dlaska atd. Dobrou náladu zaručí desky ze starého gramofonu. Sklípek Kulturního domu v Tatobitech, začátek v 19.00 hodin.

Pátek 25. ledna
* MATURITNÍ PLES GYMNÁZIA TURNOV,
KC Turnov – velký sál, začátek ve 20.00 hodin.

Sobota 26. ledna
* SOKOLSKÝ PLES.
Pořádají TJ Turnov a RS Mašov v Sokolovně v Mašově. Začátek ve 20.00 hodin, k tanci a poslechu hraje skupina Reflex. Bohatá tombola, předtančení. Předprodej vstupenek od 20. ledna vždy od 17.00 do 19.00 hodin v restauraci Na návsi v Mašově.
* TRADIČNÍ MYSLIVECKÝ PLES V SOKOLOVNĚ V PŘEPEŘÍCH. Pořádá MS Český ráj Přepeře, začátek ve 20.00 hodin. Bohatá tombola a myslivecká kuchyně. K tanci a poslechu hrají Veselí pozůstalí. Vstupné 120 Kč. Předprodej vstupenek v koloniálu u Rygra v Přepeřích.
* TANEČNÍ ZÁBAVA v KD Podháj. Hraje Adaptace, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 100 Kč.

Neděle 27. ledna
* NEDĚLNÍ ODPOLEDNÍ ČAJE
. Tentokrát s dechovou hudbou. K tanci a poslechu hraje Turnovanka. KC Turnov, velký sál, začátek v 15.00 hodin, vstupné 30 Kč.

Pondělí 28. ledna
* Divadlo Na Prádle: NA VĚTRNÉ HŮRCE.
Režisér Pavel Ondruch přináší známý román Emily Brontëové jako romantický horor. Hudba: Pavel Trojan jr., Hrají: Lukáš Král, Anežka Rusevová, Ondřej Novák, Marta Sovová, Petr Besta, Hana Marie Maroušková. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v 220 Kč v předprodeji, na místě 250 Kč.

Pondělí 28. až čtvrtek 31. ledna
* SLAVNOSTNÍ PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ.
Pasování prvňáčků na čtenáře knihovny za účasti krále a královny z říše všech knížek proběhne opět ve všech turnovských školách. Začátky vždy v 8.00 hodin.

Úterý 29. ledna
* VÝTVARNÁ DÍLNA PRO MAMINKY.
Začínáme plstěním a současně něčím snadným – náušnice, náramek, přívěsek nebo postavičky na zavěšení… Rodinné centrum Úsměv v Přepeřích od 15.00 do 17.00 hodin. Cena 100 Kč (s hlídáním dětí). Podobné dílny budou v centru probíhat každé úterý. Více informací na tel. tel. 603 444 904, www.rcusmev.cz.

Čtvrtek 31. ledna
* SALON MLADÝCH VÝTVARNÍKŮ JAWOR-TURNOV.
Vernisáž výstavy proběhne ve výstavním sále Muzea Českého ráje od 10.00 hodin. Součástí výstavy bude prezentace projektu Česko-polský výtvarný plenér pro děti a mládež. Akce probíhá pod patronací Střediska pro volný čas Žlutá ponorka.
* VLASTIMIL TŘEŠŇÁK – koncert legendy. Veřejně vystupuje od druhé poloviny 60. let, byl členem volného sdružení písničkářů Šafrán. V 70. letech se postupně dostal do střetu se státní mocí, stal se jedním z prvních signatářů Charty 77. V roce 1982 byl donucen odejít do exilu. Po pádu komunismu se v roce 1995 vrátil do Prahy, kde žije jako „cizinec s povolením k pobytu“. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 80 Kč předprodeji, na místě 110 Kč.

Sobota 2. února
* ZVÍŘÁTKA A LOUPEŽNÍCI.
Známá pohádka o zvířátkách, která vytrestala loupežníky, plná humoru a pěkných písniček. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, jednotné vstupné 50 Kč.

Sobota 9. února
* MASOPUST V ROVENSKU POD TROSKAMI.
Sraz masek a průvodu je ve 14.30 hodin u Hostince na Týně.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.