KULTURNÍ LAHŮDKY: TÖPFEROVÁ, SONG FEST A LUCIE BÍLÁ

0

Tři velmi zajímavé kulturní pozvánky dorazily z turnovského Kulturního centra Střelnice. V úterý 22. března se v městském divadle uskuteční zcela mimořádné vystoupení zpěvačky, která je velmi úspěšná zejména ve Spojených státech, kde trvale žije. MARTA TÖPFEROVÁ nyní křižuje republiku v rámci velkého turné. Turnov je nejmenším městem, kde se koncert uskuteční, nejbližší vystoupení se konají v Hradci Králové či Praze. Töpferová je jednou z nejlepších zpěvaček a písničkářek své generace. V mládí zpívala klasickou a lidovou hudbu, po emigraci do USA v roce 1987 se naučila plynně španělsky, dnes je z ní vynikající interpretka a skladatelka latinskoamerické hudby. Koncertovala mj. v Queen Elizabeth Hall v Londýně, Blue Note v New Yorku a World Music Festivalu v Chicagu.

SONG FEST ANEB VÍTÁNÍ JARA V ČESKÉM RÁJI
V sobotu 2. dubna se na několika místech v Turnově uskuteční zajímavá akce v režii čínské zpěvačky Feng-yün Song a Jaroslava Duška. Vše začíná ve 14.00 hodin v muzeu u Sasíků za účasti starostky města a čínského velvyslance v ČR. Následuje pozdrav Slunci před Kamenářským domem vedený Jaroslavem Duškem, který tak zahájí výstavu Čínská výšivka a hedvábí. Další program už proběhne v prostorách Střelnice. Od 15.00 hodin zde začne Barevný jarmark s bohatou nabídkou dílen a workshopů pro všechny věkové kategorie – dvě divadelní představení pro děti, bubenický workshop, tradiční čajový obřad či dynamický čínský Lví tanec. Všechny tyto akce jsou pro diváky volně přístupné zdarma.

Placený hlavní program začíná v 19.00 hodin na velkém sále Střelnice. Vystoupí opět Jaroslav Dušek s improvizací Malá vizita, Feng-yün Song s několika různými pěveckými vstupy, Věra Wajsarová, Klíma band, bubenická show v podání skupiny Létající koberec. V rámci programu proběhne diskusní fórum na téma evropského a čínského horoskopu, mayského konce světa aj. se spisovatelkou Danielou Fischerovou. V tombole jsou pro přítomné připraveny originální dárky.

 

LUCIE BÍLÁ V TURNOVĚ

n201103181632_vakci_37_011_bilaDo Turnova přijede 5. dubna jedna z největších hvězd českého hudebního nebe. Lucie Bílá se představí v komorním koncertu za doprovodu klavíristy Petra Maláska. Představení, které vyprodává sály po celé zemi, má výjimečnou atmosféru.

„Budu se snažit dát lidem to, pro co si přijdou. Repertoár máme barevný, veselý, dojemný, vybraný především z lásky k hudbě ale i k divákům,“ slibuje Lucie Bílá. Ta dává již druhým rokem více přednost koncertům v menších sálech před velkými stadiony. Je tak blíž publiku a užívá si uvolněnou atmosféru představení, kdy do poslední chvíle netuší, o čem bude svým divákům vyprávět.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.