I S HENDIKEPEM NEJSTE MÉNĚCENNÍ

0

Zajímavé zážitky mají za sebou děti z patnácti turnovských tříd základních škol. V minulém týdnu si v muzeu mohly vyzkoušet, jaké to je, když místo rukama namalují obrázek nohou. Bylo zajímavé sledovat malé děti i dospívající teenagery, s jakým zaujetím pracují. Tyto tvůrčí dílny byly doprovodnou akcí výstavě, která probíhá v galerii muzea. Její název je „Ne ruka, to duše maluje“. Vystavené obrázky vytvořili hendikepovaní umělci, kteří ke své tvorbě nemohou používat ruce, tak malují ústy a nohama. Další doprovodná akce pro veřejnost se uskuteční v úterý 6. května.

V 16 hodin začíná mimořádně zajímavá beseda s názvem „Chápeme se vzájemně“. Pozváno je několik lidí, kteří i přes své postižení dosáhli úspěchů v různých oblastech života – pozvání přijali sportovci, nevidomá hudebnice, která vyučuje děti na turnovské ZUŠ ad. V průběhu besedy se budou promítat filmy z pražského festivalu Mental POWER – tedy filmy natáčené s handicapovanými herci.

Druhá doprovodná akce se koná v sobotu 17. května, kdy proběhne v atriu muzea festival „Bavíme se vzájemně“. Začátek je ve 13 hodin. Se svým programem vystoupí víc než deset divadelních, hudebních či sportovních souborů handicapovaných. Kulturní vystoupení bude provázet trh výrobků chráněných dílen. Na oba programy je pro veřejnost vstup zdarma!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.