VOLEBNÍ ROK JE TADY. TOP 09 JAKO PRVNÍ UVEDLA DO BOJE O SENÁT SVÉHO KANDIDÁTA

0

Letos na podzim se v Česku budou konat krajské a senátní volby. Zatímco krajské volby se uskuteční na území celé republiky, senátní pouze v obvodech, kde dosavadnímu senátorovi končí šestiletý mandát. A to je právě v našem obvodu Mladoboleslavsko – Turnovsko. Senátorský post zde bude obhajovat Jaromír Jermář (ČSSD), ODS nabídne Adolfa Beznosku, náměstka primátora Mladé Boleslavi, jako první ale svého kandidáta oficiálně tiskovými konferencemi v Mladé Boleslavi a Turnově vyslala do voleb TOP 09. Je jím v obou městech dobře známý Karel Stanner.

Senátní obvod číslo 38 není zrovna kompaktním celkem, složen je ze dvou samostatných regionů, a to Mladoboleslavska a Turnovska (částečně i Semilska). Je velmi těžké najít kandidáta, který by dokázal oslovit oba tak rozdílné regiony. „Mám pocit, že přesně tohle se nám podařilo. Karel Stanner je znám především ze sportovního prostředí dostatečně na Turnovsku i Mladoboleslavsku, navíc je to osobnost, která léta pracuje s mládeží, má své názory, a tím, že je a i nadále zůstává bezpartijní, dokáže oslovit i voliče, kteří nepřemýšlejí jen po stranické linii,“ uvedl na turnovském setkání s novináři René Brož, předseda místní organizace TOP 09. Podle něho je i velmi důležité, že Stannera plně podporuje také mladoboleslavská část strany. Pro Turnov je to tak obrovská výzva, že by od doby vzniku Senátu zde mohl vůbec poprvé zasednout občan našeho města. „Volbou tohoto kandidáta chceme ukázat, že samotný Senát bereme spíš jako jakousi radu starších, tedy životně zkušených spoluobčanů, kteří se dokázali ve svém oboru vypracovat a uspět. Chceme, aby se v Senátu řešily problémy zdravým selským rozumem, a ne podle stranické legitimace,“ dodal Brož.

„Nabídku jsem dostal těsně před Vánoci, nějakou dobu jsem ji zvažoval, je to velká výzva, pokusit se senátorský post získat. Přes dvacet let pracuji s mládeží, z toho dvanáct let v Mladé Boleslavi, kde jsem trénoval i fotbalový A tým. V minulosti jsem aktivně hrával za Turnov, zázemí mám dostatečné v obou městech,“ řekl Karel Stanner. Jako hlavní téma své kampaně si chce zvolit právě sport a práci s mládeží, především aby dnešní dospívající a mladí lidé více času aktivně věnovali sportu a nevysedávali jen u počítačů. K tomu je samozřejmě nutné vytvořit podmínky v podobě fungujících kroužků a sportovního zázemí. Stanner se ale nevyhýbá ani ostatním tématům. Jak uvedl, nikdy nebyl v žádné politické straně, což se zcela jistě nezmění ani v budoucnu, nicméně po roce 1989 vždy volil „doprava“, i proto kývl na nabídku TOP O9. Při dotazu TvA na ryze turnovské problémy neváhal sdělit své pochybnosti nad potřebností rychlostní komunikace R35 mezi Turnovem a Jičínem, zastavil se také u realizace sportoviště v Maškově zahradě, to především z pohledu podle něco zbytečně překotně rychle zrušeného koupaliště v Dolánkách. Také kritizoval třeba nedávné spojení dvou středních škol, podle něho měly prestižní hotelová škola s obchodní akademií a integrovaná škola u nádraží zůstat samostatné, protože to ani jedné škole neprospělo. Stanner se vyjádřil i k současnosti turnovského fotbalu. „Smekám před lidmi, kteří ho tady v současných skromných podmínkách dělají. Museli začít od píky od nejnižší soutěže a nyní opět úspěšně hrají divizi, tedy soutěž, která k Turnovu patří. Těší mě jako bývalého aktivního hráče, že se daří i přilákat lidi do ochozů. Při některých utkáních bývá velmi slušná divácká kulisa.“

Podle vedení TOP 09 půjde z jejich strany především o kontaktní předvolební kampaň, takže se s Karlem Stannerem budeme v následujících měsících vídat pravidelně na různých akcích, připravují se i plánované či neplánované besedy v obcích (po vzoru kampaně Karla Schwarzenberga). Cílem je dostat se do druhého kola senátních voleb a poté požádat o podporu spřízněných voličů buď svým politickým názorem, nebo především všech obyvatel Turnova napříč politickým spektrem. Už třeba s odkazem na to, že při předminulých senátních volbách právě díky turnovským voličům a jejich spojení, když levicoví i pravicoví voliči dali svůj hlas jednomu kandidátu, málem uspěl Jiří Dienstbier. Boj o senátorské křeslo je tedy nejen zahájen, ale i otevřen…

n201201241012_zap_21_2012_topKarel Stanner (*1949) žije v Turnově, je ženatý, má jednu dceru a dvě vnoučata. Vyučil se v Plastimatu Liberec, pracoval v turnovské Šroubárně, celý život ale prožil s fotbalem, ať už jako hráč nebo úspěšný trenér (má nejvyšší trenérskou profesionální licenci UEFA). Mezi jeho koníčky patří cestování a aktivní pohyb.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.