V NOUZI POMŮŽE SENIORSKÁ OBÁLKA

0

Město Turnov se zavázalo k využití co největšího počtu možností distribuce a propagace I.C.E. karty – In Case of Emergency neboli Seniorské obálky, která má být použita v případě nouze. A na základě spolupráce s projektem „Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň“ Ministerstva práce a sociálních věcí se připojujeme k distribuci Seniorské obálky pro naše občany.
Seniorská obálka je určena zejména lidem se zdravotním postižením či seniorům. Využije ji rovněž občan, který žije sám v domácnosti a považuje tuto formu podpory pro sebe za podstatnou. Může se jednat i o osoby se zdravotním postižením. Karta obsahuje přehled o aktuálním zdravotním stavu, alergiích či aktuálně užívaných lécích. Je možné do ní zaznamenat také kontakty na nejbližší příbuzné, přátele, známé či sousedy. Ke kartě je možné přiložit propouštěcí zprávu, pokud byl člověk v poslední době hospitalizován. „Obsažené informace zjednoduší práci záchranářům a zvýší šanci na záchranu života ohrožené osoby,“ říká vedoucí odboru sociálních věcí Hana Kocourová. A jak doplnila, seniorská obálka by měla být umístěna buď na vnitřní straně vchodových dveří do bytu či domu nebo na dveřích lednice. To jsou dvě základní místa, kde budou informace záchranáři hledat.
V současnosti se k Seniorské obálce připojují jednotlivé obce Libereckého kraje. Tiskopis je třeba vyplnit podle barev důležitosti jako na semaforu a přeložit do tvaru dopisní obálky údaji dovnitř a nahoru rámečky ICE karta. „Myslím, že díky Seniorské obálce budou mít v případě nouzové situace záchranáři či lékaři mnohem lepší informace o stavu pacienta,“ doplnila místostarostka Petra Houšková, která má sociální oblast na starosti.
Formulář je možné získat na webových stránkách města, na stránkách Zdravotně sociálních služeb Turnov či na odboru sociálních věcí ve Skálově ulici.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.