DVĚ HUDEBNÍ LAHŮDKY NADCHÁZEJÍCÍHO VÍKENDU: FUNKIN´TURNOV 6 A RUBBISH FEST 2010

0

Pátek 25. a sobota 26. června slibují na Turnovsku dva mimořádné hudební zážitky. Hudební přehlídka ve stylu funky a jazzu se odehraje již pošesté v pátek v atriu muzea (v posledních ročnících pořadatelům pršelo, bude letošek výjimkou?), těšit se můžete na vystoupení několika zajímavých kapel v čele s domácími Funk Corporation. Sobota nabízí pro milovníky tvrdší muziky rockový festival v Doubí, v příjemném venkovním areálu u obecního úřadu. Hlavním tahákem letošního ročníku RubbishFestu budou bezesporu Kurtizány z 25. Avenue, které představí svoji novou desku. Zahrají tu regionální kapely i vycházející hvězdy českého hudebního nebe.


n201006220933_vakci_56_010_funkinPátek 25. června
Hudební přehlídka FUNKIN´TURNOV 6 začíná v atriu Muzea Českého ráje ve Skálově ulici v 18.00 hodin. Program a pořadí kapel:

18.00 Traffic Jamdruhá domácí kapela, kterou tvoří celkem osm muzikantů včetně dechové sekceThe 19.00 Spankers – do současné sestavy se zformovali v létě 2009. Tvoří jí jak hudební nadšenci a amatéři, tak profesionální hudebníci. Kapela se snaží ve své tvorbě kombinovat více hudebních stylů.

20.10 Funk Corporationpořádající domácí skupinu není třeba představovat. Vedle osvědčených skladeb v repertoáru v podobě funk/soulových hitů se můžete i letos těšit na zajímavé novinky.

21.30 Fast Food Orcherstrakapela servíruje energické hudební menu plné SKA a dalších stylů.

23.10 Navigatorsv aktuální sedmičlenné sestavě hrají od roku 2005, kdy se dostali jako jedna ze čtyř stovek přihlášených kapel do semifinále známé soutěže mladých talentů Coca Cola Popstar. Mix soulu, jazz…

n201006220933_vakci_57_010_funkinMyšlenka uspořádat hudební festival Funkin’ Turnov se zrodila na začátku roku 2005. V roli pořadatelů vystupují agentura Organon společně s turnovskou hudební skupinou Funk Corporation. Cílem této akce je dostat do Turnova zajímavé a kvalitní hudební skupiny a obohatit, resp. vyplnit určitý prostor v kulturní nabídce města. „V rámci minulých ročníků jsme byli mile překvapeni na turnovské poměry velmi slušnou diváckou účastí. Tento fakt byl pro nás dostatečnou motivací pro uspořádání již šestého ročníku festivalu,“ píše se mj. na oficiálních stránkách festivalu – www.funkinturnov.info

 

Sobota 26. června
V pořadí 5. ročník hudebního festivalu RubbishFest 2010 začíná v Doubí u Turnova v areálu u obecního úřadu už v 11.00 hodin. Až do hluboké noci se na pódiu vystřídají regionální i renomované kapely.

Program:

12.00 Cash, 12.50 L2, 13.40 Chvostoskok, 14.30 Synchrony, 15.30 Vidock, 16.30 Vetrol, 17.30 Evelynne, 18.30 Egotrip, 19.30 Imodium, 20.40 Rubbish, 21.50 Kurtizány z 25. Avenue, 23.00 Liveevil, 0.00 Nothingham, 1.00 Clockwork Ceremony. Změna programu vyhrazena! Více na www.r-fest.cz

n201006220934_vakci_58_010_kurtizanyOrganizační tým oproti minulým ročníkům posílil o další zkušené členy. Očekávat tedy můžeme organizačně zvládnutou přehlídku rockových kapel se vším, co k takovému festivalu patří. Ve festivalovém areálu u Obecního úřadu v Doubí samozřejmě nebude chybět široká nabídka jídel a nápojů. V areálu bude umístěn výčepní stan s dostatečným počtem výčepů a možností krytého sezení. Součástí stanu bude také bar s míchanými nápoji. K dostání budou samozřejmě i nealko nápoje. Z nabídky občerstvení si  diváci budou moci dopřát řadu fastfoodových pokrmů…

Hlavním tahákem letošního ročníku budou bezesporu Kurtizány z 25. Avenue, které představí svoji novou a nutno říci povedenou desku. Kurtizánám budou jistě zdatně sekundovat vycházející hvězdy českého rockového nebe Imodium, Egotrip nebo velice zajímavá metal-electronic kapela Liveevil.
Festival zahájí nadějné regionální kapely, které by ale bylo škoda propásnout. Každá z vystupujících kapel přináší vlastní pojetí rockového žánru a jistě návštěvníkům připraví pěkné odpoledne před hlavním večerním hudebním blokem.

„Po dramaturgické stránce jsme se drželi rockového pojetí festivalu a chtěli se vyhnout žánrové rozplizlosti. I tak ale začneme zlehka a směrem k noci přitvrdíme,“ říká dramaturg RubbishFestu Honza Navrátil.

Návštěvníci RubbishFestu v Doubí u Turnova mohou využít přímého vlakového spojení z Turnova a Liberce se zastávkou přímo v Doubí. Pokud budou chtít přenocovat, mohou zdarma využít vyhrazené travnaté plochy pro stany v areálu festivalu.
V Turnově můžete vstupenky za zvýhodněnou cenu zakoupit v McBurgeru v obchodní pasáži Kinský nebo můžete využít elektronického předprodeje přímo na webových stránkách festivalu www.r-fest.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.