NASTÁVÁ AVIZOVANÁ FOTBALOVÁ OBRODA!?

0

Vzhledem k celostátní pandemické situaci je více než zjevné, že nejpopulárnější sport na světě teď, potažmo především v jeho výkonnostní podobě, stojí před velmi složitým rokem. Celostátní lockdown je vyhlášen (zatím) do 21. března, ale co bude potom, si netroufne nikdo odhadnout, natož říct, takže než na hřiště je pozornost fotbalové veřejnosti upřena spíše na dění ve vedení. „Samozřejmě jsme v pravidelném styku prostřednictvím komunikační elektroniky, ale upřímně, stejně jako všichni i my musíme jenom čekat, jak se situace bude nadále vyvíjet. V této chvíli se jen snažíme být připraveni na všemožné scénáře. Poslední ročník mistrovských soutěží jsme byli nuceni ukončit, a teď bychom si to neradi zopakovali. Rozhodnutí, která nás čekají, rozhodně nebudou lehká, protože se nemusí líbit všem, ať už jde o kluby pohybující se na postupových nebo naopak sestupových příčkách. Navíc si nikdo nedokáže představit, jak velký dopad bude mít pandemie na další činnost jednotlivých oddílů,“ říká manažer libereckého krajského fotbalového svazu Jan König.

Podle jeho dalších slov je snad jediným konkrétním současným úkolem zvládnout valnou hromadu kraje, naplánovanou na 6. května. V Česku zatím proběhlo necelých deset valných hromad v okresech. Největší pozdvižení vyvolala ta v Praze–západ, kde dlouholetého předsedu Plocha přesvědčivě porazil expert TV O2, odchovanec pražské Sparty a exreprezentant Jan Rajnoch (39), původem z Liberce. Mj. také příslušník tzv. Fotbalové evoluce, která se snaží očistit a zprůhlednit český fotbal, měl na kampaň pouhé tři týdny! Tuto snahu podporují také další fotbalové persony, jako jsou Vladimír Šmicer, Jan Koller, Milan Baroš či Antonín Panenka.

Podle neoficiálních zpráv by se zástupci tohoto hnutí měli objevit také v našem kraji, aby po Liberci a Jablonci, samozřejmě hned jak to situace dovolí, jednali také s představiteli OFS v České Lípě a Semilech. Kteří z nich se pak v rolích delegátů objeví na již zmíněné květnové krajské valné hromadě, se uvidí. „Pro její samotný průběh máme připraveny tři varianty, které se budou odvíjet od stavu, který bude v té době v republice panovat,“ přiblížil plán vedení LKFS Jan König.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.