PĚKNÉ PRÁZDNINY S OB – MALÁ SKÁLA 2020

0

Předposlední prázdninový víkend patří v Českém ráji orientačním běžcům. I letos Oddíl orientačního běhu Turnov uspořádal tradiční tříetapové závody Pěkné prázdniny, tentokrát v Malé Skále – jednalo se již o 29. ročník. Centrum závodů na kraji obce uvítalo kolem tisícovku běžců z celé republiky i ze zahraničí, které prověřily dvě náročné tratě v okolí Drábovny, která patří k nejkrásnějším a orientačně vůbec nejnáročnějším terénům u nás i ve světě. Program doplnil lesní sprint na skalnatém hřebenu nad hradem Vranov, který nabídl závodníkům nové terény i krásné výhledy, pro některé kategorie dokonce i průběh hradem.

Připraveno bylo 40 tratí – pro děti, veterány i dospělé. V elitních kategoriích se dařilo nejvíce Tereze Odehnalové a Bapistu Rollierovi.

ŽENY ELITA
1. Tereza Odehnalová, SK Žabovřesky Brno
2. Petra Landovská, OK Kamenice
2. Karolína Teplá, OK Slavia Hradec Králové

MUŽI ELITA
1. Baptiste Rollier, OK 99 Hradec Králové
2. Jan Petržela, OK 99 Hradec Králové
3. Matouš Fürst, OK Doksy

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci přijali organizátoři nejrůznější opatření i přes to, že orientační běh sám o sobě patří mezi ty nejméně kontaktní sporty. Zrušen byl kemp pro závodníky a tradiční doprovodné akce byly zrušeny nebo upraveny. Samozřejmostí pak byla dezinfekce pro všechny, kdo se pohybovali v centru závodů.

Organizátoři děkují obci Malá Skála, CHKO Český Ráj, LESŮM ČR, majitelům pozemků za vstřícnost a projevenou důvěru.
Stránka závodu: www.pekneprazdniny.tur.cz
Stránka oddílu: www.tur.cz

Tereza Vlčková a Jindřich Kořínek, OOB TJ Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.