DUBNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Nabídka je průběžně doplňovánaPrvní jarní měsíc a spousta zajímavých pozvánek. Hned první dubnový pátek je to koncert kapely Tata Bojs či Noc s Andersenem, v sobotu 5. dubna můžete zajít na oslavy 20. výročí pekárny a cukrárny Mikula a pokusit se společně zapsat do Guinnessovy knihy rekordů. V Malé Skále se uskuteční tradiční otevírání řeky pro vodáky, v obci také chystají slavnost k uctění významného rodáka Čestmíra Šikoly. V sobotu 19. dubna proběhnou Velikonoce na Dlaskově statku, v sobotu 26. dubna se uskuteční Traktoriáda na Vyskři a proběhne také tradiční zahájení turistické sezony – Český ráj dětem.

CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, o. s., Skálova 540, Turnov; www.naruc.cz, naruc.turnov@seznam.cz, tel. 775 964 314
Vybíráme z dubnové nabídky:
* Pátek 4. dubna, 10.00 hodin: BESEDA –  KRESLENÍ PRAVOU HEMISFÉROU.
* Pondělí 7. až pátek 11. dubna: SBÍRKA PRO DĚTSKÝ DOMOV A KOJENECKÝ ÚSTAV. Sbírka oblečení, obuvi, hraček a dalšího vybavení pro děti i dospělé. Věci přineste čisté a zabalené do igelitových pytlů nebo papírových krabic.
* Středa 9. dubna, 10.00 hodin: TĚHOTENSTVÍ, PŘÍPRAVA K PORODU, LAKTAČNÍ PORADNA, RANÁ PÉČE – odborná poradna.
* Úterý 15. dubna, 16.00 hodin: JAK BÝT DOBRÝM RODIČEM – beseda.
* Středa 16. dubna, 10.00 hodin: ZDRAVOTNÍ PREVENCE – PÉČE O ZRAK NAŠICH DĚTÍ – beseda.
* Pátek 25. dubna, 10.00 hodin: FANTAZIE A JEJÍ VÝZNAM V DĚTSTVÍ – beseda.
* Pondělí 28. dubna, 8.30- 13.00 hodin: KRÁSNÁ MAMINKA- pedikúra.

NOVÁ NADĚJE, o. s. – Rodinné centrum Bouda, ul. 28. října 543, Turnov
Více informací: www.thebouda.cz, info@thebouda.cz, Tereza Marková – tel. 776 756 223, Jitka Bártová – tel. 604 317 507.
Vybíráme z dubnové nabídky:
* Čtvrtek 10. dubna od 19.00 hodin: DÁMSKÁ JÍZDA – Velikonoční výroba, jarní dílna.
* Pondělí 14. dubna od 18.00 hodin: MEDIÁLNÍ DŽUNGLE. Beseda o tom, jak ovlivňují a formují osobnosti vašich dětí média a zvláště počítačová technika, sociální sítě ad.
* Klub pro rodiče s dětmi BOUDIČKA. Anglická konverzace s rodilými mluvčími. Volnočasový Klub 13.

Program na každý den:

Čtvrtek 3. dubna
* BESEDA
s laureátem Pekařovy ceny za rok 2013 PhDr. VOJTĚCHEM KYNCLEM, Ph.D., vědeckým pracovníkem Akademie věd České republiky a historikem Památníku Lidice. Cenu mu udělila Pekařova společnost Českého ráje za titul Bez výčitek… (Genocida Čechů po atentátu na Reinharda Heydricha). Své vystoupení v Turnově zaměří na téma „válečných zločinů a jejich pachatelů“. Galerie Muzea Českého ráje, začátek v 16.00 hodin.
* VELKÝ HOLKY NEPLÁČOU. Zápletková komedie o dvou dámách, které se svérázným způsobem vyrovnávají s rozpadem svých manželství. Hrají Jana Šulcová, Veronika Jeníková, Vendulka Křížová / Kateřina Seidlová, Dana Batulková / Kateřina Seidlová, Čestmír Gebouský / Libor Hruška, Libor Hruška / Marcel Vašinka. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

Pátek 4. dubna
* NOC S ANDERSENEM 2014
. Již 14. ročník mezinárodní akce na podporu čtenářství a na počest dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Na účastníky čeká tradiční pohádkový průvod městem, sázení stromu Pohádkovníku, program na náměstí Českého ráje a program na jednotlivých spacích místech. Sraz u knihovny A. Marka je v 17.30 hodin, odchod průvodu v 18.00 hodin. Vysazení nového pohádkového stromu, přivítání pohádkového průvodu na náměstí Českého ráje starostou města, pohádkový program s divadlem Komedianti na káře, ohňová show na náměstí Českého ráje, večerní průvod městem s pohádkovými lampičkami na spací místa, kde proběhne další program.
* MANDARINKOVÝ POKOJ. První repríza hry v podání Obnoveného divadelního spolku Jirásek v Olešnici. KD v Kacanovech od 19.30 hodin. Více na http://divadelni-spolek-jirasek.webnode.cz/.
* TATA BOJS – koncert známé české kapely. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 290 Kč, na místě 330 Kč.

Sobota 5. dubna
* 20 LET PEKÁRNY A CUKRÁRNY MIKULA.
Oslavy probíhají v Turnově na hřišti ve Studentské ulici vedle pekárny od 10.00 do 16.00 hodin. Vstup volný, návštěvníci se mohou těšit na loutkářský soubor Na Židli, kouzelnickou show Magica Alexe, taneční vystoupení dětí z TaPŠ ILMA Ilony Šulcové a psí dogdancing a agility předvede se svou fenkou Wiki mistryně ČR Tereza Tužilová. Ti, kteří budou chtít trochu potrápit své mozkové závity, jistě ocení interaktivní exponáty ze science centra iQLANDIA. Nebudou chybět soutěže pro malé i velké o zajímavé ceny, ukázka pekařského řemesla, hudba ani občerstvení. Na závěr se všichni účastníci společně s pořadateli pokusí zapsat do Guinnessovy knihy rekordů vytvořením co nejdelšího řetězu z preclíkových céček. (www.pekarnamikula.cz)
* JARNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY se koná v prostorách OÚ Karlovice po oba víkendové dny vždy od 10.00 do 16.00 hodin.
n201404072208_vakci_50_014_akceduben* 4. ROČNÍK OTEVÍRÁNÍ A ČIŠTĚNÍ JIZERY. Spřátelené půjčovny lodí a koloběžek pořádají tradiční zahájení vodácké sezony. Program: 13.00 – Sjezd na koloběžkách z Podspálova do Železného Brodu. 14.00 – Slavnostní otevření řeky u železnobrodského jezu s následnou plavbou po Jizeře do Malé Skály, při kterém budou účastníci společně čistit řeku. Loď i koloběžku si na tuto akci můžete zapůjčit zdarma. Kontaktujte vaši oblíbenou půjčovnu pro rezervaci vybavení.
* CYRANO V BUFFALU. Představení ochotnického divadelního souboru Vojan z Českého Dubu v sokolovně v Nechálově. Začátek v 19.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Neděle 6. dubna
* Z MUZIKÁLU DO MUZIKÁLU
. Jedno z nejúspěšnějších divadelních představení regionálních souborů. Účinkují členové Pěveckého sboru SDS z Lomnice nad Popelkou. Nechte se vtáhnout do muzikálů Miss Saigon, Evita, Jesus Christ Superstar a Pomáda. Sál radnice v Rovensku pod Troskami, začátek v 19.00 hodin, vstupné 80 Kč.

Pondělí 7. dubna
* TRAVESTI SHOW
. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin.

Úterý 8. dubna
* VELIKONOČNÍ PEČENÍ PERNÍČKŮ
pro maminky s dětmi. RODINNÉ CENTRUM ÚSMĚV PŘEPEŘE. Dopoledne od 9.30  do 12.00 a odpoledne od 15.00 do 17.00 hodin. Více na tel. 603 444 904, www.rcusmev.cz.

Pátek 11. dubna
* NEZNÁMÉ  KRONIKY
aneb Čtení o životě v Tatobitech v devatenáctém století a později. Salonek restaurace U Studničků v Tatobitech od 19.00 hodin. Na besedu zve Občanské sdružení Dědina.
* PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR. Sedmdesátičlenné amatérské těleso působí v Semilech a širším okolí. Věnuje se hudbě od 17. do 20. století a nevyhýbá se ani stylům mimo tzv. „vážnou hudbu“. KC Střelnice, začátek v 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 90 Kč, na místě 110 Kč.

Pátek 11. až neděle 13. dubna
* TRADIČNÍ ODEMYKÁNÍ JIZERY
na Žluté Plovárně v Malé Skále, doplněné bohatým programem. Podrobnosti v samostatném článku – ZDE.

Sobota 12. dubna
* O MEDVĚDU ONDŘEJOVI
. Známá a oblíbená pohádka o chytrém Ondřejovi, který v převleku za medvěda najde svou milovanou princeznu. Hraje Divadelní společnost Julie Jurištové. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* PŘIJĎTE SI POHRÁT S ŘEMESLY. Turnovští skauti připravili první letošní akci pro veřejnost nazvanou Hrajeme si s řemesly. Akce probíhá od 13.00 do 17.00 hodin na skautském ostrově (dopravní hřiště), kde si každý může vyrobit nejen velikonoční ozdoby či pomlázky. Můžete si vyzkoušet drátování, pletení pomlázek, modrotisk, výrobu vlastní svíčky a mnoho dalších činností. Více na www.scouting.turnov.org
* WOHNOUT UNPLUGGED. Koncert známé kapely. Městské divadlo, začátek ve 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 190 Kč, na místě 240 Kč.

Sobota 12. a neděle 13. dubna
* HRAD ROTŠTEJN.
Slavnosti Dne Země. Přijďte s námi oslavit Den Země netradičně. Budete se starat o hradní zahrádku. Hradní bylinková zahrádka na Rotštejně je sice malá, ale najít zde můžeme zajímavé druhy léčivých bylin i koření. Přijďte ji osázet. Oslavíte tak netradičně Den Země. Pro sběratele je nachystáno příležitostné razítko. V případě deštivého počasí zůstane hrad uzavřen a akce proběhne v náhradním termínu.
* VELIKONOČNÍ TRHY NA ČESTNÉM DVOŘE ZÁMKU SYCHROV, po oba dny vždy od 09.00 do 16.00 hodin. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem  folklorních souborů – Krkonošský Horal,  Šafrán, žonglérem Vojtou a loutkovým divadlem TOY MACHINE Vstupné dospělí 50 Kč, děti 30 Kč.

Neděle 13. dubna
n201404072209_vakci_51_014_akceduben* VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ
– tvořivá výtvarná dílna pro rodiče s dětmi. Děti si společně s rodiči pod vedením zkušené lektorky Anety Novotné vyrobí velikonoční ozdoby a pomlázky. Dětské oddělení knihovny A. Marka, začátek v 10.00 hodin.
* NA MALÉ SKÁLE ODHALÍ PAMÁTNÍK ČESTMÍRU ŠIKOLOVI. V neděli 13. dubna uplyne 70 let od doby, kdy úspěšná paravýsadková skupina Clay, s vysílačkou Eva, započala svou odbojovou činnost v období 2. světové války. Celodenní vzpomínková akce, program v samostatném článku – ZDE.

Pondělí 14. dubna
* VELIKONOČNÍ DEKORACE
– tvořivá výtvarná dílna pro seniory. Senioři z penzionu a další zájemci z řad veřejnosti budou naladěni do velikonoční atmosféry zkušenou lektorkou Anetou Novotnou. Klubovna penzionu v Žižkově ulici od 13.30 hodin.
n201404072209_vakci_52_014_akceduben* Pohovka: EVA HOLUBOVÁ. Hostem Milana Schejbala bude hvězda původního divadla Sklep a uznávaná herečka. Městské divadlo do 19.00 hodin, vstupné 200 Kč, senioři mohou získat vstupenky se slevou na sociálním odboru radnice.

Úterý 15. dubna
* ZDOBENÍ VELIKONOČNÍCH KRASLIC A PERNÍČKŮ
pro maminky s dětmi. RODINNÉ CENTRUM ÚSMĚV PŘEPEŘE. Dopoledne od 9.30  do 12.00 a odpoledne od 14.00 do 17.00 hodin. Více na tel. 603 444 904, www.rcusmev.cz.
* Cestovatelský klub: KONGO. Cestovatelská diashow Tomáše Kubeše. KC Střelnice, kino Sféra, začátek v 18.00 hodin, vstupné 70 Kč.
* BUDDHISMUS DIAMANTOVÉ CESTY. Co mají společného jogíni v horách dalekého Tibetu a praktikující buddhismu na Západě? Nejen na tuto otázku odpoví cestující učitel Pavel Fidler v rámci úvodní přednášky buddhismu Diamantové cesty. Kamenářský dům v areálu Muzea Českého ráje od 19.00 hodin. Základní vstupné je 70 Kč, snížené 50 Kč.

Čtvrtek 17. dubna
* PŘÍRODA A KRAJINA POJIZEŘÍ
. Přednáška o kráse Pojizeří, určená seniorům a dalším zájemcům z řad veřejnosti, bude vedena zkušeným přednášejícím RNDr. Václavem Petříčkem. Klubovna penzionu na Výšince od 14.00 hodin. Pořad bude ve stejnou dobu zopakován 23. dubna v DD Pohoda a 28. dubna v penzionu v Žižkově ulici.

Čtvrtek 17. až neděle 20. dubna
n201404090929_vakci_63_014_akceduben* VELIKONOČNÍ BOHOSLUŽBY, Římskokatolická farnost – děkanství Turnov:
– 17. dubna – Zelený čtvrtek v 18.00 hodin v kostele Narození Panny Marie, večerní mše na památku Večeře Páně.
– 18. dubna – Velký pátek v 18.00 hodin v kostele Narození Panny Marie, velkopáteční obřady.
– 19. dubna – Bílá sobota v 19.00 hodin v kostel Narození Panny Marie, velikonoční vigilie.
– 20. dubna – Slavnost zmrtvýchvstání Páně v 10.00 hodin v kostele Narození Panny Marie a v 18.00 hodin v děkanském kostele sv. Mikuláše, slavnostní mše.

Čtvrtek 17. až neděle 20. dubna
n201404090929_vakci_64_014_akceduben* HRAD ROTŠTEJN. Veselé hradní velikonoce 2014
– malá velikonoční výstava, výtvarné dílny a hudební překvapení.
V sobotu 19. a v neděli 20. dubna na vás na nádvoří čeká veselá šermířská pohádka se zpěvy, kterou napsala kastelánka H. T. Hlubučková. Pohádka se jmenuje JAK LOUPEŽNÍK Z PODROTŠTEJNA ZKOUŠEL SEKAT DOBROTU A CO Z TOHO VZEŠLO. Začátky představení po oba dny v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin.
Hrad je v tyto dny otevřen v době od 10.30 do 16.00 hodin. Akce se konají pouze v případě příznivého počasí. Na Velikonoční pondělí je ZAVŘENO!


Pátek 18. dubna
* TRABAND
. Koncert kapely, která mj. získala ocenění České akademie populární hudby Anděl 2004 v žánru world music. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 140 Kč, na místě 180 Kč.
* Kabaret Divizna uvádí: MACKIE MESSER BAND. Začátek ve 20.06 hodin.

Sobota 19. dubna
* VELIKONOCE NA DLASKOVĚ STATKU
. Součástí již tradičního programu bude i otevření nové stálé expozice prezentace řemeslné tvorby, která pro tradiční rukodělnou výrobu využívá dřeva a proutí. Návštěvníkům se tak vedle prodejců s tradičním velikonočním zbožím představí tesaři při otesávání klád, košíkář, řezbáři, výrobci hraček, kteří budou v areálu statku demonstrovat možnosti zpracování dřeva a proutí, včetně výzdobných technik dnes již málem zapomenutých. Vše bude doplněno kulturním programem.
n201404072209_vakci_53_014_akceduben10.00 – 11.00 Říkadla a písničky s Evou Kordovou
11.00 – 11.30 Čmukaři – pohádka pro děti
11.30 – 12.00 Říkadla a písničky s Evou Kordovou
12.00 – 12.30 Šafrán folklorní soubor z Jablonce nad Nisou
12.30 – 13.00 Čmukaři – pohádka pro děti
13.00 – 13.30  Vynášení Smrti do Jizery
14.00 – 14.30  Šafrán folklorní soubor z Jablonce nad Nisou
14.30 – 15.30   Matičky loutkářský soubor – O neposlušných kůzlátkách
15.30 – 17.00  Trdlo, folk-folklorní skupina z Hradce Králové
Nedílnou součástí doprovodného programu jsou rukodělné dílny, kde si návštěvníci vyrobí velikonoční zvykoslovné předměty. Po celý den budou v areálu statku probíhat ukázky natesávání trámů dvěma způsoby: na nízko, na podvalech středověkou bradaticí a na vysoko za pomocí dřevěných koz starou širočinou a hlavatkou.
* PARK PLNÝ POHÁDEK. Rývovy a Metelkovy sady od 12.00 do 15.00 hodin. Kouzelný svět skřítků, první pohádkový les v roce 2014 v Turnově. Putování za skřítky a za pokladem. Na cestě potkáte pohádkové postavičky. Více na www.kouzelny-svet-skritku.cz. Vstupné 40 Kč, rodinné vstupné pro čtyři osoby 120 Kč.
* DÁMSKÝ KREJČÍ. Komedie o třech dějstvích, uvádí Divadelní soubor Sokol Přepeře. Začátek v místní sokolovně v 19.30 hodin. Nejbližší reprízy: Malá Skála, pátek 25. dubna od 19.30 hodin, Přáslavice, neděle 27. dubna od 16.00 hodin.

Neděle 20. dubna
* VELIKONOČNÍ BOHOSLUŽBA NA POUŠTI
. Přijďte si poslechnout radostnou velikonoční zvěst o naději pro každého člověka! Začátek v 10.00 hodin v malebném barokním kostelíčku sv. Jana Nepomuckého Na Poušti, nad Železným Brodem. Setkání již tradičně pořádá Křesťanské společenství Turnov.

Úterý 22. dubna
* ONDŘEJ HAVELKA AND HIS MELODY MAKERS
. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné dle místa sezení od 350 Kč.

Středa 23. dubna
* PODIVNÉ ODPOLEDNE DOKTORA ZVONKA BURKEHO
. Surrealistická crazy-komedie, ze které zůstane rozum stát – a pak si sedne. Klicperovo divadlo Hradec Králové. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 220 Kč, namístě 240 Kč.

Čtvrtek 24. dubna
n201404081751_vakci_62_014_akceduben* Křest nové knihy o horolezcích z pískovcových skal Českého ráje HRDĚ, TVRDĚ, MAZANĚ
autorky Lucie Novákové. Galerie Muzea Českého ráje, začátek v 17.00 hodin. Autorka je sama nadšená horolezkyně. Její práce mapuje období od přelomu 19. a 20. století zhruba do poloviny 70. let 20. století. Kniha obsahuje vzpomínky 45 pamětníků, které jsou zachyceny formou rozhovorů. Z těch nejznámějších jsou to například Radan Kuchař, Oldřich Kopal, Vladimír Haleš, Bohumil Svatoš, Bohumil Jecelín, Petr Prachtela, Jaroslav Richtr, Josef Rakoncaj, Vladimír Sochor, Petr Slanina a další. Dále je kniha obohacena o zajímavé výstřižky z novin, časopisů a horolezeckých ročenek, o zápisy z deníků, kronik oddílů a vrcholových knížek. To vše pak doplňuje množství dobových fotografií z archivů jednotlivých pamětníků, které mnohdy nebyly nikdy zveřejněny.

Pátek 25. dubna
* KLOZET
. Společnost bloumající veřejnosti uvádí premiéru jednoaktovky. Tragikomický příběh dvou mužů, které jejich krkolomná životní cesta zavedla na jednu toaletu. Hrají Jan Marek, Petr Hofhans z SBV. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč.

Pátek 25. a sobota 26. dubna
* KYTARA V ČESKÉM RÁJI 2014
, 9. ročník. Pořadatelem je ZUŠ Turnov. Festival začne na Střelnici již v pátek 25. dubna od 19.00 hodin koncertem zpěvačky a instrumentalistky Marty Töpferové, která nám spolu s basistou Tomášem Liškou představí svůj koncertní program Milokraj. Ten hudebně čerpá z českých, moravských a dalších slovanských tradic. V pořadu se dále představí známý jazzový kytarista David Dorůžka, slovenský houslista Stano Palúch a moldavský cimbalista Marcel Comendant. V sobotu 26. dubna bude festival pokračovat v ZUŠ Turnov, kde od 10.00 hodin Marta Töpferová povede workshop věnovaný kytarové technice v latinskoamerické hudbě. Závěr festivalu bude patřit kytarovému duu Anna Hronová – Lauterbachová a Jan Hron. Podvečerní koncert věnovaný klasické kytaře začne v sobotu 26. dubna v 18.00 hodin v galerii Muzea Českého ráje.

Sobota 26. dubna
n201404072209_vakci_54_014_akceduben* FUCHS OIL Traktoriáda Vyskeř 2014,
8. ročník. Pořádá Automotoklub Vyskeř na nouzové ploše polního letiště. Soutěž je vypsána pro dvě kategorie malotraktorů s pohonem jedné a obou náprav a dvě kategorie velkých traktorů – továrních (veteráni) do roku výroby 1970  a od roku 1971 po současnost. Přejímky strojů začínají  v 7.00 hodin, start jízdy souměrnosti je v 11.00 hodin. Pro děti je připravena soutěž „Namaluj traktor“ a naučný stánek „Zemědělství žije“. Děti do 9 let se mohou zúčastnit závodu šlapacích traktůrků. Ke zhlédnutí bude i prezentace současné zemědělské a zahradní techniky. Od 10.00 hodin budou probíhat fotolety s NISA AIR v třímístném vrtulníku. Pořadatelem bude i v letošním roce vyhlášena divácká fotosoutěž, více informací nejen o ní najdete na www.amkvysker.ic.cz.
n201404072209_vakci_55_014_akceduben* ČESKÝ RÁJ DĚTEM. V pořadí 11. ročník zahájení turistické sezony v Českém ráji v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“. Putování po nově otevřené Greenway Jizera. Na cestě vás budou provázet postavičky z českorajských pověstí.
Start: Turnov, autobusové nádraží Na Lukách – 9.00 až 10.45 hodin
Cíl: Areál Žluté plovárny v Malé Skále. Zde ve 14.30 hodin příchod krále Granáta s královnou a družinou a v 15.00 hodin losování o zajímavé ceny. 
Hlavní cena: Tablet od společnosti Partners a letní tábor od ARA – AGENTURY, s. r. o.
Pro účastníky akce jsou připraveny pohádkové autobusy a parní vláček.
Akci pořádá Město Turnov ve spolupráci se Sdružením Český ráj www.cesky-raj.info, www.ceskyrajdetem.cz.

Neděle 27. dubna
* VARHANNÍ KONCERT NA HRADĚ VALDŠTEJNĚ
. Účinkuje Zdeňka Nečesaná, varhanice ze Sobotky. Začátek ve 14.00 hodin.
* SETKÁNÍ S DECHOVKOU. K tanci i poslechu hraje Krkonošská dechovka z Jablonce nad Jizerou. KC Střelnice, začátek v 15.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Úterý 29. dubna
* VEČER NA SBOŘE – ZÁZRAKY PŘÍRODY
. Projekce a mluvené slovo moderátora ČT Vladimíra Kořena, určeno široké veřejnosti. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 19.00 hodin.

Středa 30. dubna
* ČARODĚJNICE POD PANTHEONEM.
Rekreační zařízení ARA Malá Skála zve na čarodějnickou noc. Program začíná v 17.00 hodin, kdy jsou připraveny hry pro děti, od 18.30 bude probíhat první díl večera s kytarou pro děti, ve 20.00 se uskuteční losování cen pro děti (50 % SLEVA TÁBOR v RZ ARA), odměněny budou masky čarodějnic a čarodějů (batůžek Top-ArmyShop.cz), další ceny věnuje Partners market Turnov, od 20.30 bude pokračovat při ohni večer s kytarou (poslední vlak směr Turnov jede ve 23.08, směr Železný Brod ve 23.46 hodin). Možno zajednat nocleh. Hraje: příležitostné DUO – Aleš Ressler, kytara, zpěv a Josef Uchytil, klávesy, akordeon. Občerstvení zajištěno, pečivo zdarma věnuje Pekárna Mikula. Více na www.ara-agentura.cz

Čtvrtek 1. května
* MELODRAM MÁJ
. Melodram Zdeňka Zahradníka na nesmrtelnou báseň Karla Hynka Máchy nastudovali pražští umělci Gabriela Filippi (Jarmila), Ernesto Čekan (Vilém) a Filip Sychra (básník). Hrad Valdštejn, začátek ve 14.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.