CYKLOVÝLET PODÉL ŘEKY JIZERY

0

Město Turnov a Sdružení Český ráj ve spolupráci s partnery pořádají v neděli 19. září cyklovyjížďku s průvodcem nazvanou „Od řeky za pivem a trochou historie“. Cyklojízda je určena všem milovníkům cykloturistiky, kteří chtějí navštívit zajímavá místa podél toku řeky Jizery a dozvědět se o plánované cyklostezce a dalších projektech v koridoru řeky. Nenáročná trasa je vhodná pro rekreační cyklisty i rodiny s dětmi. Cyklojízda se koná u příležitosti Evropského týdne mobility pořádaného Městem Turnov, který od 16. do 22. září nabídne bohatý program pro širokou veřejnost.

Start cyklovyjížďky v neděli 19. září je v 10.00 hodin na náměstí Českého ráje v Turnově. Pro účastníky je připravena nenáročná trasa Turnov – Přepeře – Ploukonice – Březina – Loukov – Svijany – Příšovice – Nudvojovice – Turnov o délce 26 km. Během cyklovyjížďky bude slavnostně položeno základní „pádlo“ pro další rozšíření půjčovny lodí Jizera – Žlutá Plovárna v Přepeřích. Zájemci navštíví s průvodcem kostel v Loukově a znepřístupněné prostory novogotické hrobky knížat Rohanů. Na závěr proběhne exkurze v Pivovaru Svijany, kde se účastníci seznámí s tradiční technologií výroby tohoto piva a také ho ochutnají.

Podrobné informace o cyklovyjížďce lze získat na www.cesky-raj.info nebo na tel. 739 449 510, 481 540 253 (Hana Ledabylová).

 

Letošní jízda navazuje na sérii úspěšných cyklojízd pořádaných od roku 2007 Sdružením Český ráj a partnery v rámci projektu Greenway Jizera. V rámci vyjížďky, která zčásti kopíruje část trasy budoucí stezky, budou účastníci informování také o aktuálním stavu tohoto projektu.

Cílem projektu Greenway Jizera je vybudovat páteřní cyklostezku podél toku řeky Jizery, která bude součástí tras pro různé druhy bezmotorové dopravy (pěší, vodní atd.). Cyklostezka se stane součástí evropské sítě bezpečných stezek Greenways. V České republice se tak připojí například ke Greenway Praha – Vídeň nebo Moravským vinařským stezkám.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.