MIMOŘÁDNÝ ÚSPĚCH ORIENTAČNÍCH BĚŽCŮ; ZAČALA LIGA FUTSALU A HÁZENÉ

0

Turnovský oddíl orientačního běhu se stal po dvou letech opět nejlepším klubem v republice!!! Stalo na závodech v jabloneckých Břízkách o posledním zářijovém víkendu. Jedná se v těžké konkurenci o opravdu mimořádný úspěch a skvělou reprezentaci města! Po letní přestávce se rozbíhají i halové soutěže. Do nového ročníku II. ligy vstoupili futsalisté FC Dalmach, kteří bohužel v prvním domácím utkání prohráli, dva zápasy mají ve II. lize za sebou zdejší házenkářky. Více v následujícím přehledu:

TŘI ZLATÉ Z JABLONECKÝCH BŘÍZEK PRO TURNOVSKÉ ORIENTAČNÍ BĚŽCE
Turnov/Jablonec nad Nisou – Mistrovství České republiky štafet a klubů v orientačním běhu přineslo tři zlaté pro turnovské orientační běžce. Poslední letošní domácí šampionát v orientačním běhu se konal poslední zářijový víkend v Jabloneckých Břízkách pod taktovkou TJ Tatran Jablonec.
Sobotní odpoledne patřilo MČR tříčlenných štafet. V hlavních kategoriích mužů a žen se utkalo nejlepších 50 resp. 40 týmů z celé republiky. Obě elitní turnovské štafety skončily na nepopulárních čtvrtých místech, jen pár vteřin za medailovými pozicemi. O to větší byla radost ze zlaté medaile, kterou vybojovali turnovští dorostenci v sestavě Jan Pavlovec, Filip Wolf a Patrik Horák (na snímku). Další medaili do Turnova vezou i veteráni, kteří skončili ve své kategorii třetí ve složení Jiří Provazník, Miroslav Folprecht a Filip Stárek. Dalším úspěchem závodníků Libereckého kraje bylo druhé místo dorostenek oddílu Lokomotiva Liberec.
Druhý den šampionátu patřil prestižnímu klubovému mistrovství sedmičlenných smíšených štafet. V konkurenci 60 týmů doslova zazářili turnovští běžci. V podhorském terénu se podařil výjimečný zlatý double dospělých a dorostu. Po úvodních úsecích se oba týmy pohybovaly mimo medailové příčky, ale poté se postupně propracovávaly až na úplný vrchol. Po dramatickém závěru dofinišoval pro vítězství dorostu Jan Pavlovec. Štafeta ve složení Filip Wolf, Alena Linková, Markus Grätsch, Ludmila Hudská, Patrik Horák, Dorothea Müller a Jan Pavlovec tak vrátila dorostenecký titul po 21 letech do Turnova. K napínavému závěru se schylovalo i u dospělých, ale turnovský finišman Tomáš Dlabaja nepřipustil porážku svého týmu, který běžel ve složení Martin Baier, Lucie Krafková, Daniel Wolf, Iva Rufferová, Pavel Hradec a Michaela Omová. TJ OOB Turnov se stal nejlepším klubem v republice opět po dvou letech.
Jindřich Kořínek, Jindrich.Korinek@email.cz
TJ OOB Turnov

FUTSAL
* FC Dalmach – Olympik Mělník 4:5 (1:2).
Branky: Petřík 2x, Krejčík, Hurt V. – Weiner 2x, Gabčo 2x, Hrdý. Sestava Dalmachu: Horáček – Krejčík, Bakeš, Kratochvíl, Hurt V., Hurt D., Špína, Pařízek, Petřík, Kroupa. Diváků 70.
V úvodu utkání se lépe osmělili hosté, když v 5. minutě prostřelil tvrdou střelou Horáčka Hrdý – 0:1. V 11. minutě už bylo vyrovnáno. Na výbornou zafungovala spolupráce po ose Špína – Kratochvíl a střílející Vojtěch Hurt, 1:1. Poté se vytáhl s několika zákroky domácí brankář Horáček, který se do branky vrátil po dvouleté pauze. Do poločasu ještě oba celky dokázali z brankové čáry vykopnout míč, ale na přímý kop Gabča z 19. minuty Dalmach již nestačil.
Druhý poločas začal lépe domácí celek. Jmenovitě Petřík poslal do nájezdu Krejčíka, který se nemýlil a srovnal tak na 2:2. O chvíli později ve 28. minutě již Dalmach vedl. Agilní Petřík se obtočil kolem obránců a střelou na zadní tyč poslal Turnov do vedení. Poté Dalmach doplatil na akumulované fauly, kdy v 34. minutě Mělník kopal 10m kop a Weiner trefil přesně, 3:3. V 36. minutě dobře hrající Gabčo nechytatelnou dělovkou propálil Horáčka, 3:4. Za chvíli Petřík trefil tyč branky Olympiku a na druhé straně Weiner zvýšil náskok na 3:5. V poslední minutě skluzem Weiner zajel skluzem do jednoho z hráčů domácích a poroučel se předčasně do sprch. V poslední vteřině dokázal ještě Turnov snížit na 4:5, ale to bylo vše.
Trenér Krejčík k utkání: „Všichni jsme se na start do nové sezony těšili a aspiranta na postup jsme chtěli potrápit. Myslím si, že utkání by spíše seděla remíza, ale závěr jsme bohužel nezvládli a doplatili jsme na velký počet akumulovaných faulů v závěru utkání. Jinak se utkání divákům muselo líbit a v pátek se v Chotěboři budeme snažit bodovat.“
Více na www.dalmach.cz

HÁZENÁ
* II. liga žen: TJ Turnov – Sokol Vršovice B 23:17 (14:10),
hráno 28. září. Sestava (branky): Kučerová B. – Aissi D. (8/1), Ševrová L. (5/3), Kohoutová R. (4), Koubková A. (3), Nalezencová J. (2), Gahlerová Š. (1/1), Bártová P., Poláková M., Šafářová A., Ševrová V., Tichá I., Víšková L.                                
První poločas byl hodně vyrovnaný. Domácí se sice několikrát dostaly do dvoubrankového vedení, ale soupeřky v několika minutách dokázaly vždy vyrovnat (2:0, 2:2, 4:2, 4:4, 5:5). V 16. minutě byl stav 7:5 pro turnovské házenkářky, které do konce poločasu získaly vedení dokonce o 4 branky.
Vstup do druhého poločasu opět turnovským hráčkám nevyšel. Stejně jako v prvním utkání v Ledči dokázaly soupeřky stáhnout brankový rozdíl až na 15 : 14. Po oddechovém čase turnovského trenéra se hra domácích zlepšila a v poslední desetiminutovce dokázaly domácí zvýšit své vedení na rozdíl šesti branek.
Střelecky se v utkání prosadila D. Aissi (8 branek), která po „zaměření mušky“ od 8. minuty dokázala proměnit téměř všechny svoje střelecké příležitosti. V utkání několikrát vyšla spolupráce spojek s pivotmankami, které tím dostaly příležitost zapsat se také do střelecké listiny (J. Nalezencová a L. Ševrová). Bohužel, minimální příležitost na skórování měly hráčky na postu křídla. V tomto utkání křídla pouze pomáhala spojkám k „roztahování“ obrany a tím jim umožnily snadnější proniknutí k brankovišti soupeřek či proskočení obranou (A. Koubková, R. Kohoutová, D. Aissi).
Ač se to pražským hráčkám příliš nelíbilo, dva body zůstaly v Turnově a turnovský tým tak má lepší vstup do sezóny než loni. Snad se bude dařit i v příštích utkáních, i když Turnovanky ve 2. lize nečeká žádný lehký soupeř.

II. liga, ženy – první zápas sezony: TJ Kovofiniš Ledeč n. S. – TJ Turnov 16:16 (6:10). Sestava (branky): Kučerová B. – Aissi D. (5), Davidová C. (3), Bártová P. (2), Kohoutová R. (2), Koubková A. (2), Ševrová L. (2/1), Nalezencová J., Šafářová A., Ševrová V., Tichá I., Vališová A.
Trenér turnovského celku Roman Fuchs: Tento zápas se všem našim hráčkám povedl. Obranná činnost byla ukázková. Všechny hráčky si v obraně pomáhaly a zaskakovaly. Tím vytvořily na brankovišti nepropustnou zeď, do které soupeřky neustále narážely a nemohly se prosadit. Celý zápas byl vyrovnaný a odskočit se nám podařilo až na konci 1. poločasu. To jsme ještě neproměnily 3-4 vyložené šance. Druhý poločas pokračoval výbornou obranou, ale neproměnění několika vyložených šancí jako jsou rychlé útoky nebo střelba z brankoviště a technické chyby nás stály ztrátu náskoku a tím soupeř vyrovnal hru i skóre. Ke konci zápasu jsme ještě dokázaly vývoj hry otočit v náš prospěch a 2 minuty před koncem jsme vedli 16:15. Soupeř v posledním svém útoku stále dorážel na naši výbornou obranu, ale bez úspěchu. Jeho snaha alespoň o vyrovnání byla veliká a jejich útok trval nepřetržitě 1 min. 23 sec., ale bez úspěchu. Stále jsme sahali po dvou bodech, ale nakonec soupeři pomohlo vyloučení, které rozhodčí nařídili a trestný hod pár sekund před koncem. Soupeř mohl (ještě jednou zopakuji MOHL) vyrovnat.
Když to shrnu tak musím všem hráčkám poděkovat za bojovný přístup, snahu a hlad po vítězství. Obrana šlapala ukázkově a škoda neproměnění vyložených a nabídnutých šancí. Tím vším chci říci, že holky hrály jako kolektiv a pokud i nadále budeme jezdit v této plné sestavě a vyhnou se nám zranění, bude naše hra dobrá. Obzvláště se utkání povedlo Petře Bártové – hlavně hrou v obraně.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.