NEVÍTE CO SE STARÝM MOBILEM? MÍSTO DO POPELNICE HO PŘINESTE NA RADNICI NEBO NA SBĚRNÝ DVŮR

0

Možná jste ten problém již řešili. Poskytovatelé mobilních telefonních služeb se předhánějí v nabídkách, nový telefon dnes bez větších potíží pořídíte i za jednu korunu. Co ale s tím „starým“, který je plně funkční a všechny staré tety a babičky jste již obdarovali? Do popelnice? Nejhorší možnost. „Pokud se elektrospotřebič obsahující zdraví škodlivé materiály vyhodí spolu s běžným odpadem do popelnice, nedojde k jeho recyklaci, protože skončí na řízené skládce. Tak zcela zbytečně dochází k hromadění odpadu, který by mohl být znovu využit,“ uvádí Zuzana Sedláková z odboru životního prostředí turnovské radnice.

Proto se podle ní Město Turnov ve spolupráci se společností ASEKOL rozhodlo usnadnit občanům třídění vysloužilých malých elektrozařízení. Každý má nyní možnost zanést starý mobil, kalkulačku, telefon, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač přímo do budov městského úřadu a zdarma se jej zbavit vyhozením do připravené nádoby, tzv. e-boxu.

„Celkem máme v budovách městského úřadu připraveny čtyři e-boxy. Jeden najdete v hlavní budově na náměstí v ulici Antonína Dvořáka v přízemí v podatelně, další v obou budovách ve Skálově ulici, jeden e-box je umístěn na náměstí Českého ráje v infocentru,“ vypočítává Sedláková. Společnost ASEKOL následně zajistí zdarma odvoz a ekologickou likvidaci.

Turnovští mohou odkládat vysloužilé elektrospotřebiče také na sběrném dvoře na Vesecku, kde je možné zdarma odkládat všechny kompletní vysloužilé elektrospotřebiče i velkého rozměru. Podrobnosti o třídění elektroodpadu najdete také na www.elektrosrot.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.