ČERVEN NA TURNOVSKU: FESTIVALY, PŘEHLÍDKY, SJEZD RODÁKŮ…

0

(Aktualizace původního souboru z 1. června, přidány další akce)Nabídka červnových akcí již navozuje atmosféru blížících se prázdnin, přibývá hudebních přehlídek a vystoupení pod širým nebem. Rozjíždí se sezona ve Šťastné zemi, v Tatobitech uspořádají sjezd rodáků, koná se Dvořákův festival. Dva hudební festivaly nabízí závěr měsíce, uskuteční se jazzová přehlídka Funkin´Turnov a v Doubí festival RubbishFest. Na Dlaskově statku bude Svatojánská noc. Děti by mohla oslovit výtvarná soutěž na téma židovských památek. Více je v následujícím přehledu, který bude průběžně doplňován…

Čtvrtek  3. června
* Večer Na Sboře: MĚL JSEM ŠTĚSTÍ NA LIDI. Uvedení nové knihy malíře a básníka Jana SOLOVJEVA  za účasti zajímavých hostů. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 19.00 hodin.

 

Sobota 5. června

* HASIČSKÉ SLAVNOSTI ve Šťastné zemi v Radvánovich. Program ZDE.

* Ve 14.30 hodin proběhne na sychrovském zámku, na nádvoří u pamětní desky, ZAHÁJENÍ FESTIVALU DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV. Více ZDE.

* V 17.00 hodin začíná v turnovské SYNAGOZE v Krajířově ulici přednáška „Archeologie v Izraeli“. Přednáší Terezie Dubinová, doplněno promítáním fotografií.

 

Pondělí 7. června

* KONCERT PĚVECKÉHO SBORU „BALATKA A SPOL.“. Začátek v 18.00 hodin v galerii Muzea Českého ráje. Jako host vystoupí dětský pěvecký sbor ZŠ v ulici 28. října.

 

Úterý  8. června

* KRÁSY KRKONOŠ – KRÁSY PŘÍRODY. Milovník přírody a profesionální fotograf Petr Najman z Rokytnice nad Jizerou seznámí posluchače prostřednictvím vlastních diapozitivů s krásami Krkonoš ve všech ročních obdobích. Klubovna DD Pohoda od 14.00 hodin (pořad bude zopakován ve čtvrtek 10. června v DPS Výšinka a v pondělí 21. června v klubovně penzionu v Žižkově ulici, začátky vždy ve 14.00 hodin).

 

Čtvrtek 10. června

* V 15.00 hodin začíná v turnovské waldorfské mateřské škole v Daliměřicích SVATOJÁNSKÝ JARMARK.
* MADAME MELVILLE.
Subtilní příběh o vztahu sedmnáctiletého amerického školáka a jeho francouzské učitelky literatury. Laskavě sentimentální příběh o ztrátě nevinnosti, zasazený do Paříže roku 1966. Hrají: Ivana Chýlková, Eva Holubová, Jan Meduna, Hanuš Bor (Jaromír Meduna), Petr Křiváček. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

* PÍSNIČKY NAPŘÍČ – Ondřej Halama a Petr Linhart. V nově otevřené KAVÁRNIČCE v ulici 5. května (naproti Toku) můžete být svědky zrodu nového klubového pořadu kapelníka turnovské skupiny Pranic Ondřeje Halamy, který zve zajímavé hosty, tvůrce a interprety autorských písní. Petr Linhart byl se svou deskou Sudéta nominován na Anděla v žánru F+C. Začátek ve 20.00 hodin.

 

Pátek 11. června

* TONY DUCHÁČEK & GARAGE. Pražská skupina Garáž patřila k nové generaci nezávislých kapel a postupně jí prošlo mnoho známých hudebních osobností jako například Mejla Hlavsa. Jako předkapela se představí liberecká skupina podobného zaměření Hubert Macháně. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin.

* Od pátku 11. do neděle 13. června probíhá vyhlášený JARMARK v Železném Brodě s bohatým kulturním programem, adrenalinovými atrakcemi a spoustou zábavy. Více na www.zeleznybrod.cz

 

Sobota 12. června

* Od 9.00 do 12.00 hodin probíhá BURZA sběratelů v sokolovně v turnovské Skálově ulici.

* V 19.00 hodin začíná v Divadelním baru a přilehlém zadním traktu u turnovského městského divadla MAŠKARNÍ COCTAIL PARTY na téma „filmové postavy“. Přijďte si zatančit posilněni lahodnými koktejly v rytmu filmových i jiných melodií. V průběhu večera bude vyhlášena cena Krále zadního traktu… Divadelní bar je otevřen denně od 18.00 hodin, kontakt: 739 453 427.

 

Neděle 13. června

* MAJDA S FRANTIŠKEM NA CESTÁCH. Majda s Františkem navštíví všechny kontinenty a dozví se mnoho zajímavostí: jak to chodí v Africe, co dělají Indiáni, jak se žije u protinožců, ucítí vítr z pouště i mráz z Arktidy… Celý pořad doprovázejí známé veselé písničky Jana Vodňanského. Bio Ráj, začátek v 10.30 hodin.

* ROVENSKÉ ZVONĚNÍ. Pěvecký sbor Prstýnek, základní škola a město Rovensko pod Troskami pořádají od 16.00 hodin v sále radnice koncert sopranistky RADKY SEHNOUTKOVÉ, sólistky Divadla J. K. Tyla v Plzni,

a klavíristy Petra Nováka, doplněný vystoupením rovenských dětí. Dobrovolné vstupné bude poskytnuto nadaci Adra na rozvojovou pomoc zemětřesením postiženému Haiti.

 

Úterý 15. června

* Křest nové knihy „Kulturní památky Turnovska“ se uskuteční od 17.00 hodin v sále Základní umělecké školy v Turnově.

 

Středa 16. června

* SLAVNOST PŘEDŠKOLÁKŮ – loučíme se s mateřinkou. Tradiční slavnostní rozloučení předškoláků z turnovských mateřských škol pořádají pro budoucí prvňáčky město Turnov, odbor školství a Městská knihovna A. Marka. Starostka města Hana Maierová dětem předá dětem fotografie s věnováním na památku (omalovánky z prostředků komise pro občanské záležitosti). A pak už na děti čeká Předškolácká pohádka v podání Divadla Rolnička Jarmily Enochové z Liberce. Galerie Muzea Českého ráje, začátky v 9.00 a 11.00 hodin.    

 

Pátek 18. června

* Slavnostní otevření naučné stezky STROM – UČITEL v Bráně u Českého ráje pod rozhlednou Hlavatice se uskuteční od 11.00 hodin. Úvodní slovo pronesou: Luba Skořepová – O skřítcích, Jakub Esterka – O stromech a Zdeněk Mrkáček – O Českém ráji. Slavnost se koná za účasti tvůrců, studentů Waldorfského lycea v Semilech. Pořádá občanské sdružení Svobodná škola umění. Více o duchovní bráně ZDE.
* TRAFFIC JAM / PLOY. Koncert spřízněných kapel, TRAFFIC JAM jsou místní, PLOY z Prahy. KC Střelnice, začátek ve 20.30 hodin.

 

Pátek 18. a sobota 19. června

* SJEZD RODÁKŮ A PŘÁTEL OBCE TATOBITY

Pátek 18. června: 16.00 – otevření informačního centra v kulturním domě (zde bude připravena i výstava o činnosti spolků), 20.00 – premiéra divadelní hry „O lípě“ v podání členů divadelního souboru Máj Tatobity (kulturní dům).

Sobota 19. června:

9.00 – dechová hudba Táboranka, kulturní dům (KD)

10.00 – slavnostní zahájení (KD), vystoupení dětí ZŠ Tatobity, projev starostky obce, beseda s rodáky

14.00 – slavnostní shromáždění občanů a spolků u „tisícileté“ lípy, příchod paní z Rotštejna, svěcení praporu, pěvecký sbor  Musica Fortuna

15.00 – programy jednotlivých spolků na různých místech v obci

16.00 – mistrovské fotbalové utkání na hřišti v Tatobitech

18.00 – hudební zábava v hasičárně na Žlábku, hraje Duo Jam

20.00 – hudební zábava v KD, hraje Mustafo, půlnoční diskotéka

 

Sobota 19. června

*TATRA V ČESKÉM RÁJI. Setkání majitelů a příznivců historických vozidel pořádá Veteran Car Club Semily. Celodenní program začíná na turnovském náměstí v 8.00 výstavou vozidel, v 9.00 startuje první etapa – Lázně Sedmihorky, Volavec, Lestkov, náměstí v Rovensku pod Troskami (9.45 hodin), Radvánovice, Hrubá Skála, Vyskeř, Všeň, Žďár, Loukov, pivovar Svijany (11.00 hodin, cíl první etapy). Start druhé etapy od pivovaru ve 12.00 hodin, od 13.30 hodin proběhne jízda zručnosti u sychrovského zámku, veteráni dále budou pokračovat po trase Hodkovice, Malá Skála (14.30 hodin), Koberovy.

* BAREVNÝ DEN ve Šťastné zemi v Radvánovicích. Program je připraven v době od 10.00 do 17.00 hodin – tvůrčí dílny pro děti a dospělé, rodinné soutěže o ceny.

* RIDE PARK. Největší streetartová akce tohoto léta! Odpoledne bude věnováno sportu (skate, bike) a výtvarnému umění (graffiti), hudební složku obstará liberecká punková kapela Dusty Kate. O odpolední hudební kulisu se postará zejména DJ Bielski. Večer zakončí tematická filmová produkce Z prkenný vohrady a bike video zahraničních profijezdců Follow me. Letní kino, začátek ve 12.00 hodin.

* V 17.00 hodin začíná v turnovské SYNAGOZE v Krajířově ulici koncert „Poklad židovských písní: Písně v hebrejštině, jidiš a ladinu“. Zpívá Duo Ester (Kateřina Hajdovská Tlustá a Alexandr Hajdovský). Výstava „Židé v boji a odboji: Rezistence československých Židů za druhé světové války“ byla prodloužena a potrvá do konce června. Přístupná je v otevírací době synagogy (úterý až neděle od 9.00 do 17.00 hodin).
* Státní zámek Hrubý Rohozec zve od 19.00 hodin na KONCERT v kapli Nejsvětější Trojice. Na programu budou skladby českých a evropských barokních autorů v podání souboru COLLEGIUM QUODLIBITUM a flétnového souboru TIBIA PRAGENSIS.

Neděle 20. června
* SLAVNOST LETNÍHO SLUNOVRATU v Bráně u Českého ráje pod rozhlednou Hlavatice. Od 10.00 hodin budou probíhat tvůrčí dílny pro děti a dospělé, od 15.00 hodin je na programu koncert libereckého sboru GENERACE GOSPEL CHOIR, v 18.00 se uskuteční KELTSKÝ OBŘAD letního slunovratu Alban Herum. K vidění bude i výstava  Zachraňme stromy (Arnika Praha). Pořádá občanské sdružení Svobodná škola umění.

Středa 23. června

* AHÓÓJ PRÁZDNINY, AHÓÓJ ŠKOLO, JEDEME DÁL. Rozloučení s nejaktivnějšími deváťáky ze ZŠ Skálova, kteří tak významně přispěli do všech aktivit knihovny, města a přeshraničních soutěží. Dětské oddělení knihovny, začátek v 10.00 hodin.

 

Pátek 25. června

* Hudební přehlídka FUNKIN´TURNOV 6 začíná v atriu Muzea Českého ráje ve Skálově ulici v 18.00 hodin. Vystoupí kapely: Traffic Jam, The Spankers, Funk Corporation, Fast Food Orcherstra,

Navigators.

 

Sobota 26. června

* ZO Českého svazu chovatelů Turnov 1 pořádá výstavu králíků a drůbeže spojenou s prodejem kuřic. Výstava se uskuteční v chovatelské hale u zastávky ČD Turnov-město v době od 8.00 do 16.00 hodin.

* SVATOJÁNSKÁ NOC na Dlaskově statku v Dolánkách s ukázkami stloukání másla, předení vlny, pro děti i dospělé jsou připraveny interaktivní výtvarné dílny, předpovídat budoucnost bude kartářka.

V kulturním programu, který začíná v 10.00 hodin, vystoupí loutkové Divadlo na cestě, Přepeřský ochotnický soubor s divadelním představením Princezna čáry píše a národopisné soubory Hořeňák a Hořeňáček z Lázní Bělohrad.

* 5. ročník hudebního festivalu RubbishFest 2010 začíná v Doubí u Turnova v areálu u obecního úřadu už v 11.00 hodin. Až do hluboké noci se na pódiu vystřídají regionální i renomované kapely. Hlavním tahákem letošního ročníku budou bezesporu Kurtizány z 25. Avenue. Více na www.r-fest.cz

 

Pátek 2. července

* BODLÁK. Zahajovací koncert letních vystoupení před KC Střelnice obstará kapela hrající country a trampské písně. Vstupné se nevybírá. KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin.

Sobota 3. července
* KOZA 010. Rocková hudební přehlídka v areálu restaurace Zrcadlová Koza. Program: 13.00 – In Touch, 14.00 Hallodrn, 15.00 Clockwork Ceremony, 16.00 Chlejf, 17.00 Assessor, 18.00 Outcry, 19.00 Red Baron Band, 20.00 Silent Session, 21.00 Aleš Brichta, 22.00 Pavoucy.
* Ve 14.00 hodin začíná ve Všeni v areálu Kopanina v pořadí již 32. ročník přehlídky dechových hudeb. V programu vystoupí turnovské mažoretky Perličky, dechové hudby: Turnovanka kapelníka Jindřicha Bady, Český ráj kapelníka Jaroslava Raulina, Jilemničanka kapelníka Jaroslava Kubáta a podnikový dechový orchestr Škoda, který diriguje Stanislav Horák. Konferuje Roman Korolevyč.

Sobota 3. a neděle 4. července

* KÁMEN A ŠPERK V ČESKÉM RÁJI. Tradiční akce na zahájení prázdnin proběhne již po šesté. Po oba dny budou na turnovském náměstí tradičně ve velké stanu své umění předvádět šperkaři, brusiči a skláři, připraven je i bohatý doprovodný kulturní program

OSTATNÍ

* VÝTVARNÁ SOUTĚŽ „Židovské památky česko-polského příhraničí“. Soutěž je určena pro děti a mládež do 15 let. Témata: židovská synagoga, židovský hřbitov, židovské symboly (desatero, hvězda, sedmiramenný svícen). Uzávěrka soutěže je 11. června. Více informací: Regionální turistické informační centrum Turnov, tel. 481 366 255, e-mail: info@turnov.cz
Soutěž „Židovské památky česko-polského příhraničí“ vyhlašuje město Turnov. Soutěž je součástí projektu „Společná paměť, společná budoucnost – židovské památky česko-polského příhraničí“ spolufinancovaného z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa, Překračujeme hranice. Partneři tohoto projektu jsou města Turnov a Jawor.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.