ČASOPIS OD JEŠTĚDA K TROSKÁM V NOVÉM KABÁTĚ

0

Na konci března 2021 vyšlo první číslo oblíbeného regionálního periodika Od Ještěda k Troskám (OJKT), které má novou vizuální podobu. Nově se také tiskne v turnovské tiskárně UNIPRESS, a o grafickou úpravu se stará Martina Nosková (www.matografika.cz). Spolek Paměť Českého ráje a Podještědí, který časopis vydává, chce tímto poděkovat manželům Vaníčkovým z firmy Presstar, kteří se dlouhá léta o vydávání OJKT starali.

V loňském roce se čtenáři mohli setkat se dvěma speciálními čísly, která byla věnována dvěma významným osobnostem regionu (J. Pekař a J. V. Šimák). Tematická čísla zůstanou i nadále součástí časopisu, byť se bude jednat pouze o jedno číslo za rok. V létě se tak budete moci těšit na periodikum věnované železnici v oblasti Českého ráje a Podještědí, v dalším roce pak na témata spojená s horolezectvím.

Něco málo z obsahu prvního čísla tohoto roku: Hlavní článek je z pravidelného cyklu o obcích z našeho regionu a věnuje se Ohrazenicím. Proto je na obálce OJKT 1/2021 ohrazenický vodojem, nová dominanta našeho okolí. Stěžejním tématem článku je historie obce, architektonické památky a významní rodáci. Dále v časopisu nalezneme příspěvek od Pavla Mlejnka, který pojednává o odboji na Turnovsku, pokračování cyklu věnujícího se zvonům a zvoníkům našeho regionu, ale i další články přírodovědného a historického charakteru, takže každý, kdo má rád oblast Českého ráje a Podještědí, objeví to své. V závěru je několik recenzí na nové regionální publikace.

Přestože časopis má nově vyšší stránkový rozsah a je celobarevný, cena zůstává stejná, tedy 50 Kč.
Pokud byste si chtěli periodikum OJKT předplatit, kontaktujte předsedu spolku Paměť Českého ráje a Podještědí, Jaroslava Kříže, prostřednictvím e-mailu: jaroslav.kriz@seznam.cz, či na tel. čísle 605 123 140. Předplatné pro rok 2021 včetně poštovného je 264 Kč za čtyři čísla OJKT. K dostání na Turnovsku je časopis v současné době v trafice U Vildy (ulice Skálova, Turnov I), v papírnictví Zaml (Havlíčkovo náměstí 32, Turnov I) či v knihovní pobočce na vlakovém nádraží – U Nádraží 1 296, Turnov II.
Lenka Křížová

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.