BŘEZNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Ani jsme se nenadáli, a je tady první jarní měsíc. A s ním koncerty, divadelní představení, cestovatelské kluby, jazzová a loutkářská přehlídka, Mateřinka, tradiční Noc s Andersenem. Jeden z nejlepších revivalů legendárních AC/DC otevře první dubnovou sobotu sezonu v lokomotivním depu Turnov. A kdybychom měli vypíchnout dvě tři další akce, je to například beseda se spisovatelkou Ivou Procházkovou, Turnovský štěk či povídání o cestě kolem světa, kterou podnikla parta libereckých kamarádů…

* CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, z. s., Skálova 540, Turnov; www.naruc.cz, naruc.turnov@seznam.cz nebo na tel. 775 964 312. Zajímavosti z březnové nabídky:
* 13. – 17. 3. JARNÍ BAZÁREK A SBÍRKA OBLEČENÍ. Již tradiční bazárek oblečení, obuvi a potřeb pro děti a dospělé. Sbírka dětského oblečení a potřeb pro dětský domov a kojenecký ústav.
* Středa 15. 3. od 19.30 hodin: TVOŘIVÁ A NAPLNĚNÁ ŽENA. Jak najít, přijmout a vytvořit svou osobní vizi prostřednictvím své ženské intuice? Jak se propojit s tvořivými silami svého ženství a prožívat v životě hojnost a bezpodmínečnou lásku? Rezervace na
naruc.turnov@seznam.cz.
* Čtvrtek 16. 3. od 18.00 hodin: SETKÁNÍ CELIAKŮ.
* Úterý 28. 3. od 10.00 hodin: JAK NAUČIT POTOMKA HOSPODAŘIT? Kdy dítě seznámit s financemi? Jak zacházet s prasátkem, kapesným, dětským kontem, stavebním spořením, pojištěním nebo investicí u dětí? Na nejen tyto otázky odpoví finanční poradce RNDr. Josef Uchytil.

Nabídka na každý den:
 
Čtvrtek 2. března
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ.
Také si u televizních soutěží říkáte, že je to jednoduché a že byste určitě vyhráli? V kavárně KUS na Střelnici se každý první čtvrtek v měsíci koná Kavárenský kvíz. Přijďte si to vyzkoušet živě! O Kavárenský kvíz je velký zájem, proto radíme své týmy raději hlásit s předstihem. Jedná se o zábavnou vědomostní soutěž, v níž dvou- až čtyřčlenné týmy v pěti kolech odpovídají celkem na padesát pět otázek. První tři týmy získávají odměnu ve formě slevy na konzumaci a ten úplně nejlepší tým pak navíc ještě vstupenky na některé z pořadů KCT. Kulturní kavárna KUS, začátek v 19.00 hodin, vstupné volné.

Pátek 3. března
* CESTOVNÍK 2017 – SKOTSKO.
Klub českých turistů Sokol Turnov vás zve na další podvečer s promítáním a povídáním o návštěvě dalekých krajů. Akce se koná v zasedací místnosti v 1. patře turnovské sokolovny od 18 hodin a o svém treku v drsném Skotsku budou vyprávět a promítat Ondra Sokolář a spol.
* OVČIE KIAHNE. Kapela vznikla na podzim roku 2006 náhodným spojením muzikantů z Kacanov a okolí. Hudební styl byl jednoznačně dán hudebním cítěním muzikantů a okolním venkovským životem. Jako hosté vystoupí skupiny SCREAM OF THE LAMBS – HC/ Česká Lípa a LRU/ Liberec. Malá (domácí) scéna, Kulturní kavárna KUS, začátek ve 20.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 4. března
* TŘI PŘADLENY PRO DĚTI.
Pohádkový muzikál na motivy klasické pohádky Karla Jaromíra Erbena v podání Divadla Pohádka Praha. Městské divadlo Turnov, začátek v 10.00 hodin.

Pondělí 6. března
* POHÁDKOVÝ PODVEČER
– Pohádky o pejskovi a kočičce. Podvečer pro rodiče s dětmi na téma oblíbené pohádky Josefa Čapka. Hraje LS Na Židli, pohádky čte Eva Kordová. Pobočka knihovny pro děti v budově školy, Alešova ulice, Turnov II od 16.00 hodin.
* Z KANCLU KOLEM SVĚTA. Mimořádný cestovatelský klub představí partičku kamarádů, která se nemohla smířit s představou každodenního sezení na kancelářské židli, a tak se rozhodla vydat na cestu kolem světa. Cesta trvala dva roky. Více na www.travel4ver.cz. Kino Sféra, začátek v 18.00 hodin.

Úterý 7. března
* DIVOČINY S GRAFIKOU
. Výtvarná tvůrčí dílna pro veřejnost. Přijďte si vyzkoušet kouzlo grafických barev formou netradičních grafických technik jako je malba různými pomůckami, monotyp a další. Výtvarná dílna v přízemí Žluté ponorky od 14.00 do 17.00 hodin, děti 30 Kč, dospělí 60 Kč.

Středa 8. března
* IVA PROCHÁZKOVÁ
. Iva Procházková se narodila roku 1953 v Olomouci, dětství prožila v Praze. V roce 1983 emigrovala se svým manželem, režisérem Ivanem Pokorným, a dětmi do Rakouska. Psala divadelní hry a knihy. V roce 1995 se vrátila do České republiky. Žije v Praze a po krátkém působení v České televizi pracuje dnes jako spisovatelka a scénáristka na volné noze. Její román Vraždy v kruhu byl zfilmován do podoby dvanáctidílného krimi seriálu, který v roce 2015 uvedla Česká televize. Beseda, kulturní kavárna KUS, začátek v 19.00 hodin.
n201703080853_vakci_43_017_mdz* MUZIKANTKY – DÁMY – ŽENY. Jedinečná a příjemná akce se tradičně koná na MDŽ. Letos se představí písničkářka s akordeonem Saša Niklíčková, zpěvačka, skladatelka a pianistka Barbora Mochowá a jazzové standardy nestandardně s kapelou MoodyCat Band zahraje a zazpívá úžasná Ester Kočičková. Písničkářky napříč žánry, KC Střelnice, začátek v 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 140 Kč.

Pátek 10. března
* 27. SOKOLSKÉ ŠIBŘINKY
. Téma: Mafie. Hraje kapela Levou rukou. Těšit se můžete na míchané nápoje, domácí koláče, chlebíčky, hermelíny a utopence. Vstupné: 120 Kč v předprodeji, 150 Kč na místě. Sokolovna Turnov, Skálova 540, od 20.00 hodin. Předprodej vstupenek v Centru pro rodinu Náruč (budova sokolovny) – tel. 775 964 314. V sobotu 11. března se na stejném místě uskuteční dětský karneval od 14.00 hodin.

Sobota 11. března
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE
, k poslechu i tanci hraje Turnovanka. Hasičárna na Daliměřicích, od 16.00 hodin. Vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
* TRADIČNÍ ŠIBŘINKY v prostorách nově zrekonstruované sokolovny v Příšovicích od 20.00 hodin pořádá SDH Příšovice. K poslechu a tanci hraje skupina Adaptace. Vstupné 100 Kč, masky 50 Kč.

Neděle 12. března
* DÍLNA KOSTÝMOVÁ, KREPOVÁ A ČTYŘLÍSTKOVÁ
. Tvůrčí výtvarná dílna zaměřená na přípravu pohádkové Noci s Andersenem. Lektorky dílny Eva Šrajerová, Simona Bakešová a Iva Dalerová. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* DĚTSKÝ KARNEVAL. Sbor dobrovolných hasičů Příšovice zve rodiče s dětmi na tradiční dětský karneval, který se koná v prostorách nově zrekonstruované sokolovny v Příšovicích od 14.00 hodin. Děti se mohou těšit na bohatou tombolu. Zákusek a pití pro každé dítě zdarma.

Úterý 14. března
* RAPPEŘI
. Čtenářsko-hudební odpoledne pro milovníky rapu završené vystoupením mladých regionálních rapperů. Sálek ICM knihovny A. Marka od 15.00 hodin.
* BLÁZNIVÝ PETŘÍČEK. Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk zavítají do Městského divadla v Turnově s příběhem lásky mladého muže znuděného všedností a krásné teroristky inspirovaného slavným filmem legendy francouzské kinematografie Jean-LucGodarda. Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 500 Kč, na místě 540 Kč.

Středa 15. března
* VERNISÁŽ VÝTVARNÉHO SALONU DĚTÍ A MLÁDEŽE JAWOR – TURNOV 2016
. Výtvarný salon dětí a mládeže představí nejlepší práce českých a polských dětí z roku 2016. Výstavu zahájí naše malé Berušky z MŠ Zborovská. Kamenářský dům Muzea Českého ráje Turnov od 10.00 hodin.
n201703080854_vakci_44_017_albanie* SRDEČNOU ALBÁNIÍ. Cestovatelský klub, kino Sféra, začátek v 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.

Čtvrtek 16. března
* TURNOVSKÝ ŠTĚK 2017.
Již 16. ročník oblastní postupové přehlídky dětských divadelních, loutkových a recitačních souborů z Turnova a okolí. Tradiční setkání mladých divadelníků proběhne v prostorách Městského divadla v Turnově. Začátek v 8.30 hodin.
* ZAJÍMAVÉ ARCHEOLOGICKÉ NÁLEZY V JESKYNÍCH V ČESKÉM RÁJI zájemcům přiblíží archeolog turnovského muzea PhDr. Jan Prostředník. Pro návštěvníky Klubu aktivní senior a další zájemce z řad veřejnosti. Penzion Žižkova od 14.00 hodin. Beseda bude zopakována ve stejnou dobu 20. března v penzionu na Výšince a 22. března v DD Pohoda.

Pátek 17. března
CESTOVNÍK 2017 – FRANCIE
. Klub českých turistů Sokol Turnov vás zve na podvečer s promítáním a povídáním o návštěvě dalekých krajů. Akce se koná v zasedací místnosti v 1. patře turnovské sokolovny od 18.00 hodin a o své návštěvě dvou oblastí Francie – Bretaně a Provence – budou vyprávět a promítat Jana a Mirek Mejzrovi.

Pátek 17. a sobota 18. března
n201703080905_vakci_48_017_ledl* NEFORM JAZZ FEST 2017.
V pátek večer se jako hlavní hvězda večera představí zpěvák Ondřej Ruml za doprovodu Matej BenkoQuintetu. Před nimi vystoupí známí turnovští jazzmani Josef Uchytil a Jindřich Bada se svým Duo Bigbandem a hosty. Všichni pravověrní jazzoví fanoušci si jistě nenechají ujít ani sobotní program, na němž se v hlavním čase představí jeden z nejvýznamnějších českých jazzových hudebníků, multiinstrumentalista a skladatel Jiří Stivín. Jeho vystoupení bude předcházet koncert skvělého domácího Lédl Jazz Q.
Pátek 17. března – 19.00 hod. – Duo Bigband & hosté, 20.30 hod. – Ondřej Ruml & Matej Benko Quintet.
Sobota 18. března – 19.00 hod. – Lédl Jazz Q, 20.30 hod. – Jazz Kvartet Jiřího Stivína.
KC Střelnice, vstupné v předprodeji 120 Kč/jeden den, 200 Kč/dva dny, na místě 160 Kč/jeden den.

Pátek 17. až neděle 19. března
* XXVII. TURNOVSKÝ DRAHOKAM
. Regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj. Program přineseme v samostatném článku.

Sobota 18. března
* ŠIBŘINKY – RÁZ: PRVNÍ REPUBLIKA
. Sokolovna v Přepeřích od 20.00 hodin. Hraje kapela Prorock. Vstupné 80 Kč, masky 50 Kč. Všichni jsou srdečně zváni!
* DIVADELNÍ BÁL. Pořádá Obnovený divadelní spolek Jirásek. K tanci zahraje Folklor Trio, součástí večera bude i předtančení „Česká beseda“ v provedení členů spolku. Sál hospody Na Návsi v Olešnici od 20.00 hodin. Vstupné 100 Kč.

Úterý 21. března
* VŘETENO OSUDU ANEB TAJNÁ ZPOVĚĎ KARLA JAROMÍRA ERBENA
. Literárně-hudební pořad s autorem knihy Otomarem Dvořákem a nakladatelem, hudebníkem a spisovatelem Josefem Pepsonem Snětivým. Vedle osudů Karla Jaromíra Erbena v knize Vřeteno osudu oba autoři představí také své nové, společné dílo, knihu Skrytá krása Čech aneb Tipy na cesty za opomíjenými skvosty. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.
* DAVID PRACHAŘ – herec a dabérem, syn Ilji Prachaře a také otec herce, zpěváka a moderátora Jakuba Prachaře. Večerem provede Petr Vydra. Pohovka, Městské divadlo Turnov, začátek v 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, seniorská sleva na OSV 140 Kč.

Úterý 21. a čtvrtek 23. března
* TURNOVSKÁ MATEŘINKA
. Již 16. ročník oblastního festivalu mateřských škol z Turnova a okolí. Městské divadlo Turnov, začátek v obou dnech v 15.00 hodin.

Středa 22. března
* IRVIN VENYŠ – MOVING CLARINET
. Irvin Venyš je právem řazen k nejvýraznějším klarinetistům mladé generace. Je držitelem mnoha ocenění ze světových soutěží. Připravený program MovingClarinet s klavírním doprovodem Martina Kasíka obsahuje skladby B. Martinů, J. Brahmse a J. Páleníčka. Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

Čtvrtek 23. března
* Z KANCLU KOLEM SVĚTA.
Cestopisná přednáška s promítáním turnovských a libereckých cestovatelů. Určeno všem, kteří se zajímají o cestování po světě. Sálek ICM knihovny A. Marka od 17.00 hodin.

Pátek 24. března
* VĚRA MARTINOVÁ – KONCERT PRVNÍ DÁMY ČESKÉ COUNTRY
. Kulturní dům v Tatobitech od 19.00 hodin. Předprodej vstupenek na Obecním úřadě v Tatobitech, nebo si je můžete zamluvit na tel. čísle 481 381 161 a 724 179 996.
n201703080854_vakci_45_017_godot* ČEKÁNÍ NA GODOTA. Obsazení Norberta Lichého a Dušana Urbana je základním stavebním kamenem dramaturgicko-režijní koncepce. V Divadle Petra Bezruče se podařilo vytvořit možná nejjiskrnější a nejzábavnější inscenaci Godota, jaká u nás kdy vznikla! Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 350 Kč, na místě 380 Kč.

Sobota 25. března
* VALNÁ HROMADA OBČANSKÉHO SPOLKU DĚDINA
. Pohostinství U Studničků v Tatobitech od 14.00 hodin.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, k poslechu i tanci hraje Turnovanka. Hasičárna na Daliměřicích, od 16.00 hodin. Vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
* HITFAKERS. Česko-albánská funky kapela, jejíž vznik je datován do roku 2005. Právě v létě toho roku se členové skupiny Andre, Tom a Hynek vydali na dovolenou do Albánie a právě tam vzali do rukou shodou šťastných i nešťastných náhod hudební nástroje. Trojice mladých cestovatelů ihned před letištní halou narazila na Eusebia, muže, po kterém chtěli pouze, aby je odvezl do města. Jenže tento rodilý Albánec strávil několik let v Čechách, a tak se dali do řeči. Na jeho doporučení se ubytovali v hotelu, kde pracoval jeho bratr Alfonso, který si rád a pořád prozpěvoval a po večerech se měnil v barového zpěváka. Nakonec se s harmonikou přidal i taxikář Eusebio. Výsledek byl natolik perfektní, že se uskupení od sebe již neodloučilo a přesunulo se do Čech. Malá (domácí) scéna, kulturní kavárna KUS, začátek ve 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Pondělí 27. března
* KRASODIVENÍ
. Autorský pořad písničkářky, básnířky a fotografky Evy Matyldy Jiřičkové a uvedení nové knihy poezie Stromy. Pobočka knihovny pro děti budova ZŠ v Alešově ulici Turnov II od 17.00 hodin

Úterý 28. března
* DUO JAMAHA.
KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin. POZOR! Koncert byl z technických důvodů zrušen.

Středa 29. března
* IZRAEL. Cestovatelský klub, kino Sféra, začátek v 18.00 hodin. Vstupné 90 Kč.
n201703080854_vakci_46_017_rose* VÁLKA ROSEOVÝCH. Divadlo A. Dvořáka Příbram. V hlavních rolích se představí Michal Dlouhý a Kateřina Lojdová. Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč.

Pátek 31. března
* VISACÍ ZÁMEK.
Koncert legendární kapely. KD Pěnčín, začátek ve 21.00 hodin, sál bude otevřen v 19.00 hodin. Jako host vystoupí kapela SPS -punk z Prahy. Předprodej v Trafice u Vildy ve Skálově ulici.

Pátek 31. března a sobota 1. dubna

* NOC S ANDERSENEM 2017.
Již 17. ročník pohádkového programu a spaní Noc s Andersenem je tady! Tentokrát je hlavním tématem 180. výročí od napsání pohádky Císařovy nové šaty a hlavním tématem bude také časopis Čtyřlístek. Děti budou v Turnově letos spát na šesti místech. Program začíná tradičně v pátek u knihovny v Jeronýmově ulici u stromu Pohádkovníku v 17.30 hodin. Odtud se v 18.00 hodin vydá pohádkový průvod na cestu městem. Na účastníky čeká opět sázení stromu Pohádkovníku, program na náměstí Českého ráje a program na jednotlivých spacích místech.

Sobota 1. dubna
n201703080854_vakci_47_017_depo* AC/DC – Bon Scott Memorial band
. První letošní koncert v lokomotivním depu Turnov. Velká pódiová show jako u opravdových AC/DC! Dále vystoupí kapela Dědkové. Vstupné 150Kč v předprodeji, 200 kč na místě. Předprodej v Trafice U Vildy ve Skálově ulici. V 19.30 hodin odjíždí z nádraží do depa speciální motorák!
* JARNÍ TANEČNÍ ZÁBAVA. Hraje hudební skupina Veselí pozůstalí. KD Podháj od 20.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.