BÁSNÍCI TICHA ZVOU NA TORNADO LUE A TONYHO DUCHÁČKA (SOUTĚŽ O VOLNÉ VSTUPENKY)

0

Již čtvrtý ročník hudebního festivalu Básníci ticha má opět víc než zajímavé obsazení. První zářijovou sobotu zahrají před KC Střelnice v Turnově kapely jako Tornado Lue, Garage & Tony Ducháček, Echt! a další. Festival Básníci ticha vznikl jako vzpomínka na legendu undergroundové muziky Milana Mejlu Hlavsu a letos se bude poprvé konat před KC Střelnice, kde je také nově otevřená kulturní kavárna KUS, takže dobré jídlo a pití jsou zajištěné, stejně jako nezapomenutelná atmosféra.

Básníci ticha budou hostit celkem šest kapel a každá jednotlivá stojí za vidění a slyšení.
* Hudba OLD MINKA BANDU promlouvá, mluví naléhavě, vypráví smutné příběhy, je plná touhy a křehkosti a nevyslyšených modliteb.
* DUO PAVOON jsou bicí nástroje a elektronické efekty Pavla Fajta a originální pěvecký projev a hra na klávesové nástroje bielefeldské zpěvačky Oony Kastner.
* Kapela ECHT! se rekrutovala před pětadvaceti lety z hudebníků, kteří navštěvovali tehdejší pražskou restauraci Sokolovna Klamovka.
* TORNADO LUE je slovenská kapela s českými texty, připomíná jakési podunajské Velvety, a její jednoduché a syrové hraní také občas ústí do čardášových rytmů a swingování. S názvem se kapela inspirovala ve filmu Limonádový Joe, její hudba ale rozhodně limonáda není.
* Další z legend, které dorazí na festival Básníci ticha, je GARAGE & TONY DUCHÁČEK. Kapelu založil Ivo Pospíšil na konci 70. let v jedné garáži na pražském předměstí v Klukovicích. V průběhu 80. let patřila Garage (tehdy pod názvem Garáž) k nové generaci mladých nezávislých kapel inspirovaných punkem, postpunkem, pub rockem a novou vlnou.
* Šestici uzavírá kapela LADĚ, která patří k tomu nejlepšímu z české hudby stojícímu mimo pozornost mainstreamových médií. Nezklamala ani třetím albem Lešť, které představí i v Turnově.

Hudební festival Básníci ticha se koná v sobotu 5. září od 16.00 hodin před KC Střelnice. Vstupné je v předprodeji 190 Kč, na místě 250 Kč a pro studenty 125 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma.
Adéla Ištvánková, Kulturní centrum Turnov, adela.istvankova@kcturnov.cz

SOUTĚŽ O VOLNÉ VSTUPENKY NA FESTIVAL BÁSNÍCI TICHA!
Chcete získat volné vstupenky na výborně obsazený hudební festival? Odpovězte na tuto jednoduchou otázku: Na jakém místě v Turnově se letos konají Básníci ticha?
Své odpovědi doručte poštou nebo osobně na adresu redakce: TURNOVSKO V AKCI, Nádražní 1092, 511 01 Turnov, do čtvrtka 3. září do 16.00 hodin. Pro odpověď můžete také využít e-mailovou adresu: info@turnovskovakci.cz. Na obálku, korespondenční lístek či do předmětu e-mailu napište „Básníci ticha 2015“ (podmínkou je kromě odpovědi uvést i jméno, adresu a telefonní číslo). Vylosováni budou celkem tři výherci, kteří získají vždy po dvou vstupenkách na festival.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.