TURNOV A ČESKÝ RÁJ NA MEZINÁRODNÍM VELETRHU HOLIDAY WORLD

0

Ve dnech 21.- 24. února probíhal v pražských Holešovicích 28. ročník turistického veletrhu Holiday World. Turnov se prezentoval na pultu Českého ráje, který byl součástí netradičně pojatého a zajímavě řešeného stánku Libereckého kraje. Letošním tématem stánku ztvárněného jako komiks bylo: „Za řemeslným zážitkem do Libereckého kraje“.

A v této oblasti mají Turnov i Český ráj co nabídnout. Přímo v Turnově se mohou návštěvníci podívat, jak vzniká granátový šperk, v Kamenářském domě, který je součástí Muzea Českého ráje, se konají různé rukodělné dílničky. V Malé Skále si v Mýdlárně v Ráji mohou zájemci vyrobit svoje vlastní mýdlo vonící po bylinkách a v Železném Brodě vyzkoušet práci se sklem. Jedna stěna stánku byla pojata jako anketa pro návštěvníky, kde umístěním „smajlíků“ pod jednotlivá řemesla dávali svůj hlas řemeslu, které by si v Libereckém kraji rádi vyzkoušeli.

Mezi návštěvníky veletrhu byl na stánku Českého ráje tradičně zájem o letáky hradů a zámků a skalních měst, o aktivní dovolenou, o tipy na výlety, o program pro rodinnou dovolenou a mapy. Sdružení Český ráj představilo nové letáky s tématy Zlatá stezka Českého ráje, Geopark Český ráj a Greenway Jizera.

Novinkou letošního ročníku tohoto veletrhu bylo spojení s veletrhem PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA, který představil nejzajímavější objekty České republiky včetně církevních památek, nad kterým převzalo záštitu Ministerstvo kultury ČR.

Partnerskou zemí veletrhu byla exotická Indonésie. Větší část prostoru veletrhu ale patřila nejrůznějším českým regionům, městům, lázním a turistickým zajímavostem. Zajímavý byl i doprovodný program, a to jak pro odborníky (konference, semináře, prezentace), tak i návštěvníky veletrhu (autogramiády, výstavy či cestovatelské filmy).

Nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i ve střední Evropě, navštívilo na 30 tisíc lidí.
Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace, e.gruberova@email.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.