LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ POVYK V ROCE 2016

0

Letní prázdninovou nabídku pro děti již tradičně naplňují letní příměstské tábory. Zapsaný spolek Povyk letos opět připravuje tuto prázdninovou akci. Naším sídlem bude opět budova turnovské sokolovny, ve které využíváme klubové prostory Centra pro rodinu Náruč. S výjimkou prvního týdne v srpnu budeme po zbytek prázdnin nabízet každý všední prázdninový den volnočasový program, a to v rozmezí od 7.30 do 16.30 hodin.

Pro neznalé zopakuji, že příměstský tábor je vlastně taková obdoba klasického tábora s tím rozdílem, že je vám každý den dítě vráceno domů a na tábor se opět vrací druhý den ráno. Každý všední prázdninový den tak stačí přivést dítě v obvyklý školní čas a pak se už o vašeho táborníka postarají vedoucí. Obvyklý věk dětí navštěvujících příměstský tábor se pohybuje v rozmezí první až šesté třídy základní školy.

Programovou náplň tábora tvoří zpočátku seznamovací hry, jejichž úkolem je vytvořit z právě vzniklé skupiny tým schopný zvládat různě obtížné úkoly (deskové hry, jednoduché vědomostní soutěže, venkovní hry na atletickém stadionu, hry v tělocvičně). Na konci týdne by tak správně fungující tým měl společně zvládnout například složitější týmové hry. Během týdne si táborníci vyzkoušejí topografické dovednosti, práci s mapou a buzolou, jak funguje GPS a jak se s její pomocí hledají ukryté poklady v terénu, vysvětlíme a vyzkoušíme si, co je to geocaching. Každý den je zaměřen na konkrétní volnočasovou činnost (horolezení, vodáctví, cyklistika…).  Všechny absolvované soutěže se v průběhu týdne sčítají do etapové soutěže, kterou nazýváme Pizza cup, přičemž celkový vítěz si může poslední den vybrat k obědu pizzu dle vlastního výběru. 

Podobně jako loni jsme chtěli rodičům školkových dětí nabídnout možnost využít příměstský tábor pro předškolní děti, ale rychlost, s jakou byl obsazen, nám doslova vyrazila dech. Tuto službu budeme určitě nabízet i v příštím roce, nicméně pokud byste o ni měli zájem, ptejte se s dostatečným předstihem.

Více informací o letním příměstském táboře najdete na www.povykturnov.cz.
Zbyněk Báča, tel. 739 012 231, povykturnov@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.