SPORTOVNÍ SERVIS TVA: OD IN-LINE BRUSLAŘŮ PO ŠACHY

0

O víkendu 16. a 17. června zažil Turnov jeden ze sportovních vrcholů letošní sezony. V ulici Jana Palacha po oba dny probíhal MEMORIÁL MILANA KOPALA – 8. ročník závodů v in-line slalomu na kolečkových bruslích. Ten byl letos zahrnut do závodů světové série WORLDCUP 2012, díky čemuž  Turnov hostil špičku závodníků tohoto krásného dynamického a adrenalinem nabitého sportu. Trať v ulici Jana Palacha měří 249 metrů, závodníci projížděli 45 brankami. Do Turnova letos dorazila zhruba stovka závodníků z Česka, Německa, Itálie, Lotyšska a Slovenska, mezi nimi se v českém týmu neztratili ani domácí závodníci. O víkendu vládlo až tropické vedro, kromě několika drobných pádů bylo pořadateli registrováno jen jedno drobné zranění. Po oba dny trať lemovali diváci z řad obyvatel města, pro které jsou závody velmi atraktivní.

V kategorii mužů byl nejrychlejší Lotyš Kristaps Zvejnieks, který trať zdolal za 23,82 vteřin (nejrychlejší čas ze dvou kol), nejrychlejší z pořadatelského Klubu lyžařů Turnov byl Jan Moeller na 14. místě, Jindřich Novák byl 22., Alexandr Adam dojel na 28. místě.
Mezi ženami byla nejrychlejší Ann-Kathrin Stolz z Německa (nejrychlejší čas ze dvou kol byl 24,79 vteřin), nejlepší domácí závodnice Martina Šulcová dojela na 18. místě. Stejně jako v mužské kategorii, tak i zde ve výsledkové listině dominovali závodníci z Německa, které do Turnova vyslalo nejpočetnější tým. Více na www.klturnov.cz.

n201206181347_sport_68_012_in-line

n201206181347_sport_69_012_in-line

n201206181347_sport_70_012_in-line

ATLETICKÝ TROJBOJ VŠESTRANNOSTI
Ve čtvrtek 14. června se na turnovském atletickém stadionu uskutečnila mimořádná akce. Pod patronací zdejšího Střediska pro volný čas Žlutá ponorka, resp. pod patronací českého nadějného vícebojaře Adama Sebastiana Helceleta, který pochází z Olešnice u Turnova, se zde uskutečnilo krajské finále již sedmého ročníku „Atletického trojboje všestrannosti“. Akce byla určena pro žáky 1. až 5. tříd, soutěž probíhala v hodu míčkem, skoku do dálky a běhu na 50 metrů. V Turnově se představili žáci ze základních škol celého kraje.

n201206181347_sport_71_012_atletikaV kategorii dívek zvítězily:
1. třída – Leona Fišerová ze ZŠ Desná, na 2. místě se umístila Nicol Náhlovská ze ZŠ Turnov-Mašov.
2. třída – Lucie Horáčková ze ZŠ Jilemnice, Komenského ul.
3. třída – Kamila Paličová ze ZŠ 5. května Jablonec nad Nisou, na 2. místě skončila Barbora Velíšková ze ZŠ ve Skálově ulici, Turnov
4. třída – Barbora Hůlková, ZŠ Skálova ulice, Turnov
5. třída – Emma Pokorná, ZŠ Jilemnice, Komenského ul.

V kategorii chlapců zvítězili:
1. třída – Patrik Mazánek, ZŠ Rovensko pod Troskami
2. třída – Jakub Šolc, ZŠ Jilemnice, Komenského ul.
3. třída – Ondřej Medek, ZŠ Skálova ulice, Turnov
4. třída – Kryštof Skořepa, ZŠ I. Olbrachta Semily
5. třída – Adam Kleprlík, ZŠ Kunratická ul., Liberec, na 4. místě skončil Jakub Studený ze ZŠ Skálova ulice, Turnov.

JUDO
* 2. kolo I. ligy mužů,
Turnov, hala TSC u nádraží, Turnov. Na domácí půdě turnovští muži obsadili výborné 2. místo. Nastoupili v sestavě: váha do 60 kg – Milan Sehnal, Michal Niepel, Jan Marek, do 66 kg – Jakub Mareš, do 73 kg David Louda, Jan Bartoš, do 81 kg – Radek Louda, Ondřej Chlup, Marek Feurich, do 90 kg – Vladimír Franěk, Dominik Colan, do 100 kg – Lumír Kříž, nad 100 kg – Lukáš Žižka, Jan Malina.
Nejlepší výkon podali Vláďa Franěk s pěti výhrami, Jakub Mareš se třemi výhrami. Dvě výhry zaznamenali Marek Fenrich, Jan Bartoš a Lukáš Žižka.
Po dvou proběhlých kolech nicméně turnovští muži skončili na nepostupovém 4. místě a na podzim budou bojovat o udržení ve druhé nejvyšší republikové soutěži mužů.
Pro TvA: Jiří Vydra, vydra.judotu@quick.cz

ORIENTAČNÍ BĚH

* PRODLOUŽENÝ MISTROVSKÝ A NOMINAČNÍ VÍKEND. O prodlouženém prvním červnovém víkendu se nejen rozdávaly medaile při pátečním MČR ve sprintu, ale bojovalo se i o body do žebříčků a především o nominace na juniorské MS, ME dorostu i MS dospělých.
n201206181347_sport_72_012_obPáteční MČR se uskutečnilo v historickém centru Děčína v okolí zámku. Na extrémně mapově náročných tratích se představilo celkem 800 závodníků. Turnov měl v tomto závodě více než třicet zástupců. V pánské elitě zvítězil Tomáš Dlabaja (OOB TJ Turnov), který porazil druhého Jana Procházku z oddílu Praga Praha o 2 vteřiny. Dařilo se i mladším turnovským závodníkům. V mladších dorostenkách se na 3. místě umístila Anna Štičková, v juniorkách doběhla 2. Markéta Poloprutská a dařilo se i páté Petře Pavlovcové. V dorostencích získal Patrik Horák stříbro a ve veteránské kategorii mužů starších 55 let zvítězil Miroslav Folprecht.
Sobotní závody Českého poháru, ŽA a ŽB byly součástí nominačních závodů. Na start sobotní klasiky i nedělní krátké trati se postavilo přes 1400(!) závodníků. Krásné a náročné terény přilákaly celou českou špičku ve všech kategoriích. V hlavních kategoriích se po oba dny opět dokázali turnovští závodníci probojovat na stupně vítězů.
Na sobotní klasice vyhrála Michaela Gomzyk-Omová dámskou elitu (9. Iva Rufferová, 12. Lucie Krafková). Tomáš Dlabaja skončil na 3. místě v pánské elitě. Výborně zaběhl i v minulém roce ještě junior Daniel Wolf – 8. místo (14. Pavel Hradec, 35. Martin Baier). V mladších dorostenkách zvítězila Anna Štičková (25. Alena Linková). Na prvních dvou místech v juniorkách, se suverénně umístily závodnice z našeho oddílu – první byla Petra Pavlovcová a druhá Markéta Poloprutská (9. Nikola Kochová).
Nedělní krátká trať byla opravdu velký mapový zážitek. Na nebývale těžkých tratích se na 2. místo v dámské elitě probojovala Iva Rufferová (13. Lucie Krafková, 15. Michaela Gomzyk–Omová).  Stupně pánské elity byly tentokrát bez turnovské účasti, velmi solidně opět běžel 8. Daniel Wolf (13. Pavel Hradec, 21. Tomáš Dlabaja, 22. Martin Baier). Potřetí za tento víkend byla na stupních Anna Štičková, když opět vyhrála mladší dorostenky (11. Alena Linková). V juniorech získal bronz Adam Chloupek.
Na MS dospělých má už jisté místo Tomáš Dlabaja. Na juniorské MS se s největší pravděpodobností podívá hned trojce turnovských závodníků: Petra Pavlovová, Markéta Poloprutská a Adam Chloupek. Na ME dorostu se nejspíše nominují Anna Štičková a Patrik Horák.
Pro TvA Jindřich Kořínek, předseda oddílu, www.tur.cz, Jindrich.Korinek@email.cz

n201206181348_sport_73_012_ob* ORIENTAČNÍ BĚŽCI Z GYMNÁZIA OBSTÁLI V CELOSTÁTNÍM FINÁLE STŘEDNÍCH ŠKOL
Ve středu 6. června se výprava orientačních běžců z turnovského gymnázia vydala do Olomouce na celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu. Do celostátního finále jsme postoupili z krajského finále, které se uskutečnilo 22. května v Liberci. Už v Liberci jsme ukázali velký potenciál a do Olomouce jsme přijeli vyhrát. To se, myslím většině z nás, povedlo a výsledky byly zasloužené.
V kategorii středních škol a vyšších gymnázií jsme s náskokem 20 bodů ZVÍTĚZILI!!
V kategorii základních škol a nižších gymnázií jsme obsadili skvělé 3. místo.
Pro TvA Patrik Horák, Gymnázium Turnov

ŠACHY
n201206181348_sport_74_012_sachy* Šachový klub Zikuda Turnov ve spolupráci s obcí Modřišice uspořádal v sobotu 16. června druhý ročník šachového turnaje „O rohozecký soudek“. Vítězem se stal Ing. Zdeněk Maršálek z pořádajícího oddílu před loňským vítězem Zdeňkem Hábou z Jihlavy. Turnaje se zúčastnilo celkem 40 šachistů z různých oddílů ČR. Rozhodčím turnaje byl Miroslav Frank. -jb-

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.