SPORTOVNÍ SOUHRN DRUHÉ POLOVINY LEDNA

0

Basketbal, florbal a hokej, to jsou hlavní body tohoto sportovní souhrnu druhé poloviny ledna. V závěru přehledu se můžete také seznámit s méně známým sportovním odvětvím, a to je sportovní střelba. Turnovští střelci z SSK Olympia byli v prvních letošních závodech velmi úspěšní… V únoru se již můžeme těšit na další sportovní nabídku, rozeběhne se soutěž volejbalistů, svá domácí utkání sehrají basketbalisté a futsalisté…

* BASKETBAL

* Krajský přebor juniorů (U18), hráno v sobotu 24. ledna.

Sokol Hradec Králové PP“B“ –  TJ Turnov 63:102 (8:27, 23:55, 43:76).  Statistika: Jeníček 42, Bartoň 18, Roubíček 14, Příhonský 13, Petřivý 9, Manshev 2, Mojsl 2, Bohdálek 2 TH 14/5 – 36%, trojky – Petřivý 1x

Sokol Hradec Králové PP „B“ – TJ Turnov 52:126 (17:34, 28:62, 41:89). Statistika: Jeníček 27, Bartoň 27, Příhonský 22, Manshev 18, Petřivý 15, Roubíček 9, Bohdálek 6, Mojsl 2. TH  19/14!!! – 74%, trojky – Manshev 2x, Petřivý 1x, Příhonský 1x.      

Obě utkání měla stejný průběh. Od počátku šlo naše družstvo vždy do vedení, a to zvyšovalo až do konečného hvizdu. V takovýchto jednoznačných utkáních neudrží hráči koncentraci po celou dobu a tak jsme si s chutí zahráli a zastříleli a vyzkoušeli některé herní varianty. Samozřejmě se na palubovku postupně dostalo všech osm hráčů a všichni se také zapsali do výsledkové listiny. Na našich hráčích byla vidět již značná zkušenost, když v pravou chvíli dokázali na soupeře zatlačit a po dobrém zdvojování získat mnohokrát míč a následně tyto zisky proměnit v jednoduché koše. Naše družstvo těžilo hlavně z výškové převahy a poměrně dobrého kolektivního pojetí hry.

Pro TvA Jarda Brunclík, jardabrumla@seznam.cz

 

* Východočeská liga mužů, 9. kolo, zápasy hrané v hale TJ ve Skálově ulici 24. a 25. ledna.

TJ TURNOV – BK HOLICE 76:70 (23:18, 44:33, 67:49)

Po podzimním prvním vítězství v Holicích jsme do zápasu nastupovali jako favorité. Od začátku první čtvrtiny jsme si drželi mírný náskok, chytil se sedmi body Honza Jiříček a na konci čtvrtiny Dominik Petřivý. Podobný průběh měla i čtvrtina druhá v ní se střelecky dařilo Dominiku Feštrovi a Petru Veldovi. Náskok jsme ještě zvýšili a poločas skončil vedením Turnova 44:33. Nástup do druhé poloviny utkání jsme měli výborný. Petr Velda sérií devíti bodů zvýšil náš náskok na 21 bodů a do konce třetí čtvrtiny jsme náskok drželi na téměř rozhodujících 18 bodech. Začátek poslední čtvrtiny jsme ještě zachytili a ve čtvrté minutě se zdál rozdíl 17 bodů téměř jistým vítězstvím. Pak ale přišel náš nepochopitelný výpadek a soupeř sérií 16 bodů snížil náš náskok na rozdíl pouhých tří bodů. Naštěstí závěr utkání vyzněl pro náš tým a můžeme určitě trochu děkovat i rozhodčím. Dařilo se Feštrovi, Veldovi a Petřivému, slušně hrál Bartoň, ale brzo se zbytečně vyfauloval. Za očekáváním zůstal výkon Jiříčka. Statistiky: Feštr 23, Velda 20, Jiříček 14, Petřivý 9, Barton 6, Klápště 2, Nejedlo 2, Pospíchal, Kučera, Kaněra, Brož, Cvrček. Šestky 13/7 (54%), trojky 2xVelda, 1xPetřivý.

n200901291053_sport_22_09_basketTJ TURNOV – TESLA PARDUBICE „B“ 73:88 (21:14, 33:44, 54:62)

V neděli 25. ledna zavítal na naší palubovku vedoucí celek celé soutěže – Tesla Pardubice „B“. Kvalitní celek složený z pendlujících hráčů z 1. ligy. Přesto první čtvrtina patřila nám. Dostali jsme hned od začátku soupeře pod tlak a byla velká škoda, že jsme neproměnili i několik vyložených šancí navíc. Vyhráli jsme ji 21:14. Soupeř se však záhy vzpamatoval a ve druhé čtvrtině nás nenechal na pochybách, proč vede Východočeskou ligu pouze s jednou prohrou. Vyhráli ji 30:12. Začátek druhého poločasu jsme zvládli na výbornou a nejenom, že jsme dvanáctibodovou šňůrou Petra Veldy náskok stáhli, ale šli jsme dokonce do jednobodového vedení 49:48. Pak se ale opět projevila zkušenost Pardubických a šňůrou tří trojek za sebou se opět chytli a po třetí čtvrtině vedli 62:54. V poslední čtvrtině nám už ale definitivně došly síly a na poslední odpor jsme se zmohli dvěma trojkami Petřivého na rozdíl 12 bodů, ale to bylo vše. Raritou nedělního zápasu jsou šestky, kdy jsme z 24 trestných hodů proměnili pouze šest, a to všechny Petr Velda. Ostatní hráči, kteří trestné hody stříleli, neproměnili ani jeden, Honza Jiříček měl šestky dokonce 11:0, kde už diagnóza může znít jedině – „chcíplá ruka“! Prostá matematika hovoří o nerozhodném skóre na konci zápasu v případě proměnění všech našich trestných hodů.

Statistiky: Velda 24, Feštr 21, Petřivý 8, Cvrček 6, Jiříček 6, Bartoň 4, Kaněra 2, Pospíchal 2, Nejedlo, Kučera, Klápště, Brož. Šestky: 24/6 (25%)!!!, trojky 5: 2x Petřivý, 2x Velda, 1x Feštr.

Za čtrnáct dní hraje celek Turnova v Přelouči a Chrudimi, doma uvítá 21. a 22. února celky České Třebové a Svitav.

Pro TvA: Tomáš Mareš, www.basket-turnov.wbs.cz

 

* FLORBAL.

* Sobota 17. ledna, juniorky, turnaj odehrán v SH Slavoj Tachov

TJ Turnov – FB Hurrican Karlovy Vary 2:7

Fbc Měddm Mariánské Lázně – TJ Turnov 10:0

* Sobota 17. ledna, dorostenci, turnaj odehrán v SH Rokycany

Mocní Tuleni Podbořany – TJ Turnov 1:7

TJ Turnov – FbC Sokol Rokycany 1:5

* Neděle 18. ledna, starší žáci, turnaj odehrán v Tipsport Aréně v Liberci

Draci FBC Liberec B – TJ Turnov 1:1

TJ Turnov – FbK – Stadion Nový Bor 1:6

* Sobota 24. ledna, 2. liga žen, turnaj odehrán v hale Sport Krupka

Slavia TU Liberec – TJ Turnov 14:1

FBC Česká Lípa – TJ Turnov 3:4

* Neděle 25. ledna, 3. liga mužů, turnaj odehrán v SC Semily

SK Bivoj Litvínov  B – TJ Turnov 4:7

TJ Turnov – FBC Vipers Most B 14:7

Více informací ze zápasů najdete na www.florbalturnov.wz.cz

 

* HOKEJ

* Přípravka BHK Turnov odehrála v sobotu 24. ledna další mistrovské utkání, tentokrát na „domácím“ ledě v Lomnici nad Popelkou. Vzhledem k lichému počtu účastníků krajské soutěže sehráli turnovští pouze jedno utkání proti Vrchlabí. Klukům se ve velice napínavém utkání podařilo proti dobře hrajícímu soupeři vrátit porážku z jejich ledu.

BHK Turnov – HC Krkonoše II (Vrchlabí) 3:2, branky – Hnízdo, Havel, Kinčl
Brankaři: Michal Šašek, Matěj Kopecký, (Míša chytil důležitý nájezd soupeře)
Obrana: Matěj Halamka, Daniel Ploc, Martin Hujer, Tomáš Márk
Útok: Petr Havel, Marek Hnízdo, Lukáš Nevosad, Matěj Kinčl

Trenéři: Radek Kopecký, Standa Šašek

V tabulce minihokeje 3. tříd Královehradeckého kraje skupiny „A“ je přípravka BHK Turnov první před mužstvem z Nové Paky/Jičína a Krkonoš I.

Pro TvA: Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz , www.bhkturnov.wz.cz

 

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI, zápas 17. kola, hraný na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou, hrané 17. ledna: HC Sokol Turnov – HC Modřišice 8:3

Sestavy

Sokol: Kněbort – Koucký, Dobrý, Krejsa – Trakal, Krouza, Cvrček, Vepřek, Kužel, Kobosil

Modřišice: Hataš – Machačný, Krouza, Pospíšil J., Hladík – Marek J., Šálek, Hlůže, Marek T., Chmurčiak, Zavadil

Utkání SDH Troskovice – HC SDH Hnanice a HC Všeň Pojizeří – HC Performers Turnov odložena na pozdější termín.

Tabulka po 17. kole:

1. HC Performers Turnov

2. HC Všeň Pojizeří

3. HC Sokol Turnov

4. HC SDH Hnanice

5. SDH Troskovice

6. HC Modřišice
Pro TvA: Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz www.bhkturnov.wz.cz  

 

* SPORTOVNÍ STŘELECKÝ KLUB OLYMPIA TURNOV.
Jako každoročně byla i v tomto roce zahájena po vánočním střeleckém půstu brokařská sezona prvními dvěma závody na loveckém kole na střelnici SSK FOX Mělník. Tento závod je složen ze šesti samostatných závodů, které se střílí na 3×20 terčů.

Velice úspěšně vykročil do této série závodů střelecký klub SSK OLYMPIA Turnov. První samostatný závod se konal 18. ledna za pěkného, i když mrazivého počasí za účasti 15 střelců. Vstup do soutěže se v prvním závodě Turnovským podařil. Celkové 1. místo získal Radek Prokop s nástřelem 54 terčů z 60 možných a 3. místo Lukáš Zahrádka s nástřelem 51 terčů z 60 možných.

I ve druhém závodě, který se uskutečnil 24. ledna v podstatně horších podmínkách na „ledě“ a za účasti 21 střelců, se podařilo střelcům z Turnova obsadit první a třetí, resp. 5. místo.

Konečné 1. místo Radka Prokopa s nástřelem 54 terčů z 60 možných a 5. místo Lukáše Zahrádky s nástřelem 52 terčů z 60 možných potvrdilo dobrou formu na začátku střelecké sezony.

Pro TvA Jaroslav Zahrádka předseda SSK OLYMPIA Turnov
e-mail: zahradka@c-box.cz ; www.sskolympia.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.