SPORTOVNÍ SOUHRN DRUHÉ POLOVINY LEDNA

0

Basketbal, florbal a hokej, to jsou hlavní body tohoto sportovní souhrnu druhé poloviny ledna. V závěru přehledu se můžete také seznámit s méně známým sportovním odvětvím, a to je sportovní střelba. Turnovští střelci z SSK Olympia byli v prvních letošních závodech velmi úspěšní… V únoru se již můžeme těšit na další sportovní nabídku, rozeběhne se soutěž volejbalistů, svá domácí utkání sehrají basketbalisté a futsalisté…

* BASKETBAL

* Krajský přebor juniorů (U18), hráno v sobotu 24. ledna.

Sokol Hradec Králové PP“B“ –  TJ Turnov 63:102 (8:27, 23:55, 43:76).  Statistika: Jeníček 42, Bartoň 18, Roubíček 14, Příhonský 13, Petřivý 9, Manshev 2, Mojsl 2, Bohdálek 2 TH 14/5 – 36%, trojky – Petřivý 1x

Sokol Hradec Králové PP „B“ – TJ Turnov 52:126 (17:34, 28:62, 41:89). Statistika: Jeníček 27, Bartoň 27, Příhonský 22, Manshev 18, Petřivý 15, Roubíček 9, Bohdálek 6, Mojsl 2. TH  19/14!!! – 74%, trojky – Manshev 2x, Petřivý 1x, Příhonský 1x.

Obě utkání měla stejný průběh. Od počátku šlo naše družstvo vždy do vedení, a to zvyšovalo až do konečného hvizdu. V takovýchto jednoznačných utkáních neudrží hráči koncentraci po celou dobu a tak jsme si s chutí zahráli a zastříleli a vyzkoušeli některé herní varianty. Samozřejmě se na palubovku postupně dostalo všech osm hráčů a všichni se také zapsali do výsledkové listiny. Na našich hráčích byla vidět již značná zkušenost, když v pravou chvíli dokázali na soupeře zatlačit a po dobrém zdvojování získat mnohokrát míč a následně tyto zisky proměnit v jednoduché koše. Naše družstvo těžilo hlavně z výškové převahy a poměrně dobrého kolektivního pojetí hry.

Pro TvA Jarda Brunclík, jardabrumla@seznam.cz

* Východočeská liga mužů, 9. kolo, zápasy hrané v hale TJ ve Skálově ulici 24. a 25. ledna.

TJ TURNOV – BK HOLICE 76:70 (23:18, 44:33, 67:49)

Po podzimním prvním vítězství v Holicích jsme do zápasu nastupovali jako favorité. Od začátku první čtvrtiny jsme si drželi mírný náskok, chytil se sedmi body Honza Jiříček a na konci čtvrtiny Dominik Petřivý. Podobný průběh měla i čtvrtina druhá v ní se střelecky dařilo Dominiku Feštrovi a Petru Veldovi. Náskok jsme ještě zvýšili a poločas skončil vedením Turnova 44:33. Nástup do druhé poloviny utkání jsme měli výborný. Petr Velda sérií devíti bodů zvýšil náš náskok na 21 bodů a do konce třetí čtvrtiny jsme náskok drželi na téměř rozhodujících 18 bodech. Začátek poslední čtvrtiny jsme ještě zachytili a ve čtvrté minutě se zdál rozdíl 17 bodů téměř jistým vítězstvím. Pak ale přišel náš nepochopitelný výpadek a soupeř sérií 16 bodů snížil náš náskok na rozdíl pouhých tří bodů. Naštěstí závěr utkání vyzněl pro náš tým a můžeme určitě trochu děkovat i rozhodčím. Dařilo se Feštrovi, Veldovi a Petřivému, slušně hrál Bartoň, ale brzo se zbytečně vyfauloval. Za očekáváním zůstal výkon Jiříčka. Statistiky: Feštr 23, Velda 20, Jiříček 14, Petřivý 9, Barton 6, Klápště 2, Nejedlo 2, Pospíchal, Kučera, Kaněra, Brož, Cvrček. Šestky 13/7 (54%), trojky 2xVelda, 1xPetřivý.

n200901291053_sport_22_09_basketTJ TURNOV – TESLA PARDUBICE „B“ 73:88 (21:14, 33:44, 54:62)

V neděli 25. ledna zavítal na naší palubovku vedoucí celek celé soutěže – Tesla Pardubice „B“. Kvalitní celek složený z pendlujících hráčů z 1. ligy. Přesto první čtvrtina patřila nám. Dostali jsme hned od začátku soupeře pod tlak a byla velká škoda, že jsme neproměnili i několik vyložených šancí navíc. Vyhráli jsme ji 21:14. Soupeř se však záhy vzpamatoval a ve druhé čtvrtině nás nenechal na pochybách, proč vede Východočeskou ligu pouze s jednou prohrou. Vyhráli ji 30:12. Začátek druhého poločasu jsme zvládli na výbornou a nejenom, že jsme dvanáctibodovou šňůrou Petra Veldy náskok stáhli, ale šli jsme dokonce do jednobodového vedení 49:48. Pak se ale opět projevila zkušenost Pardubických a šňůrou tří trojek za sebou se opět chytli a po třetí čtvrtině vedli 62:54. V poslední čtvrtině nám už ale definitivně došly síly a na poslední odpor jsme se zmohli dvěma trojkami Petřivého na rozdíl 12 bodů, ale to bylo vše. Raritou nedělního zápasu jsou šestky, kdy jsme z 24 trestných hodů proměnili pouze šest, a to všechny Petr Velda. Ostatní hráči, kteří trestné hody stříleli, neproměnili ani jeden, Honza Jiříček měl šestky dokonce 11:0, kde už diagnóza může znít jedině – „chcíplá ruka“! Prostá matematika hovoří o nerozhodném skóre na konci zápasu v případě proměnění všech našich trestných hodů.

Statistiky: Velda 24, Feštr 21, Petřivý 8, Cvrček 6, Jiříček 6, Bartoň 4, Kaněra 2, Pospíchal 2, Nejedlo, Kučera, Klápště, Brož. Šestky: 24/6 (25%)!!!, trojky 5: 2x Petřivý, 2x Velda, 1x Feštr.

Za čtrnáct dní hraje celek Turnova v Přelouči a Chrudimi, doma uvítá 21. a 22. února celky České Třebové a Svitav.

* HOKEJ

* Přípravka BHK Turnov odehrála v sobotu 24. ledna další mistrovské utkání, tentokrát na „domácím“ ledě v Lomnici nad Popelkou. Vzhledem k lichému počtu účastníků krajské soutěže sehráli turnovští pouze jedno utkání proti Vrchlabí. Klukům se ve velice napínavém utkání podařilo proti dobře hrajícímu soupeři vrátit porážku z jejich ledu.

BHK Turnov – HC Krkonoše II (Vrchlabí) 3:2, branky – Hnízdo, Havel, Kinčl
Brankaři: Michal Šašek, Matěj Kopecký, (Míša chytil důležitý nájezd soupeře)
Obrana: Matěj Halamka, Daniel Ploc, Martin Hujer, Tomáš Márk
Útok: Petr Havel, Marek Hnízdo, Lukáš Nevosad, Matěj Kinčl

Trenéři: Radek Kopecký, Standa Šašek

V tabulce minihokeje 3. tříd Královehradeckého kraje skupiny „A“ je přípravka BHK Turnov první před mužstvem z Nové Paky/Jičína a Krkonoš I.

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI, zápas 17. kola, hraný na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou, hrané 17. ledna: HC Sokol Turnov – HC Modřišice 8:3

Sestavy

Sokol: Kněbort – Koucký, Dobrý, Krejsa – Trakal, Krouza, Cvrček, Vepřek, Kužel, Kobosil

Modřišice: Hataš – Machačný, Krouza, Pospíšil J., Hladík – Marek J., Šálek, Hlůže, Marek T., Chmurčiak, Zavadil

Utkání SDH Troskovice – HC SDH Hnanice a HC Všeň Pojizeří – HC Performers Turnov odložena na pozdější termín.