ADVENT JE TU, NA NÁMĚSTÍ UŽ STOJÍ VÁNOČNÍ STROM

0

Dnes pracovníci technických služeb dokončovali vánoční výzdobu města, ulice jsou již vyzdobeny. Vánoční motivy vykouzlují příjemnou atmosféru v centru v ulicích Sobotecká, Palackého, Hluboká, 5. května a na náměstí, předloni se světelná výzdoba objevila v Nádražní ulici a letos poprvé také v Bezručově ulici. Náměstí zdobí tradiční vánoční strom, letos pochází ze soukromé zahrady v Daliměřicích, kde už byl nebezpečný svému okolí.

V neděli 30. listopadu se pod ním uskuteční malá akce k jeho slavnostnímu rozsvícení. To je nová tradice, která již deset let bezpečně zaplní na přelomu listopadu a prosince centrum města. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu začne v neděli na náměstí Českého ráje v 16.00 hodin. V programu pro malé i velké vystoupí Žesťový soubor ZUŠ v Turnově pod vedením Jiřího Richtra, nebudou chybět ani tradiční koledy s předzpěvákem a překvapení. Vše moderuje Eva Kordová. Akci předchází první letošní adventní koncert. Od 15.00 hodin v kostele sv. Františka na náměstí vystoupí plzeňský soubor Benedictus, který se zaměřuje na gotickou hudbu s irským nádechem.

 

Tradiční Vánoční trhy se na náměstí uskuteční letos o víkendu 12. – 14. prosince. Podrobný program bude zveřejněn na TvA v nejbližších dnech, najdete ho také ve 24. čísle tištěných novin, které vychází ve středu 26. listopadu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.