TURNOV BUDE NA KONCI LÉTA „PUMPOVAT“

0

V polovině května začnou práce na pumptrackovém sportovišti v těsném sousedství Maškovy zahrady. Postaven bude malý i velký okruh o celkové délce přes 300 metrů. Pumptracková dráha je uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který je možný projíždět bez šlapání! Okruh je tvořený vlnkami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost. Princip pumptracku je v tom, že kolo pohání setrvačnost a cyklista mu v tom pomáhá pohybem svého těla nahoru a dolů. Tato asfaltová dráha je ideální pro nácvik rovnováhy, ovládání a získání dovedností na jakémkoliv jízdním kole, bruslích, koloběžce ad.

S myšlenkou na vznik tohoto unikátního sportoviště přišel Marek Slavík s několika kamarády-bikery z Českého ráje.

Podařilo se jim získat podporu města ve výši 250 tisíc Kč v rámci participativního rozpočtu. Z veřejné sbírky získali dalších 300 tisíc a podařilo se jim oslovit i větší firmy a podnikatele z regionu, takže se na projekt povedlo shromáždit úctyhodné dva miliony! Do budoucna bude areál spravovat Městská sportovní s. r. o., která je současně i investorem.

Stavební práce provede za částku 1.873.789 Kč bez DPH firma Dirty Parks s. r. o. z Jičína, která zvítězila ve výběrovém řízení (osloveno bylo pět firem). Pumptrackový areál by mohl být otevřen už letos na přelomu léta a podzimu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.