LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR SPOLKU POVYK V ROCE 2017

0

Letos je tomu přesně osm let, co se v turnovské letní prázdninové nabídce začal objevovat termín „příměstský tábor“. Jako první s ním přišel náš spolek, tehdy ještě občanské sdružení. Od té doby se nabídka příměstských táborů rozrostla do veliké šíře a jistě i k velké spokojenosti turnovské veřejnosti. V Turnově nebo v jeho okolí najdete příměstské tábory s ryze sportovní zaměřením, s ústředním pohádkovým nebo fantazijním příběhem, příměstské tábory, kde hlavní roli hraje zvíře, přesněji kůň, jazykové příměstské tábory nebo tábory všeobecné, ve kterých je od každého trochu.

I když se zdá, že program našeho příměstského tábora je tak trochu směsicí všeho, musíme podotknout, že tomu tak úplně není. Náš týdenní program vychází z metodiky „Project adventure“, kladoucí si za cíl vytvořit z náhodně se sešlé skupiny dětí fungující kolektiv, který se na konci týdne nezalekne žádné výzvy, kterou před něj táboroví vedoucí postaví. Tzv. výzvu může představovat pískovcová skála a její zdolání, případně její pouhé slanění, vodácké sjíždění Jizery s velkým vrcholem v podobě projetí šlajsny v Malé Skále. Předtím, než táborníci stanou před velkými výzvami, projdou různými hrami se stále se zvyšující obtížností, které prověří jejich vůli a charakter. Vedle úsilí o splnění úkolů pro skupinu mezi sebou táborníci od prvního dne soupeří ještě v hrách určených pro jednotlivce, které se počítají do soutěže zvané „Pizza cup“. Vítěz si pak poslední den tábora může vybrat svoji oblíbenou pizzu podle svého přání.

Vedle těchto sofistikovaných her je tábor samozřejmě naplněn dalšími aktivitami v podobě vyjížděk na kole do turnovského okolí, hrami v tělocvičně nebo na atletickém stadionu, koupáním, hledáním pokladů pomocí GPS a dalšími prázdninovými aktivitami.

Pokud tedy máte zájem o tento typ příměstského tábora, tak fungujeme každý prázdninový všední den od 7.30 do 16.30 hodin. Naše prázdninové sídlo se nachází v mateřském centru Náruč (vchod od atletického stadionu). Více informací najdete na www.povykturnov.cz.

Zbyněk Báča, Povyk, z. s., zbynek.baca@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.