HOUBY ROSTOU JAKO O ZÁVOD, VÁLKA NEBUDE

0

Není asi v současnosti rodina na Turnovsku, která by nezpracovávala alespoň minimální množství hub. Stačí ráno, odpoledne nebo navečer zajít do nejbližšího lesa a za chvíli máte košík plný. Někdo už sbírá jen hřiby nebo kozáky a babky nechává lesní zvěři. Tak taková je letošní extrémně příznivá houbařská sezona. Až se vybavují staré zkazky o tom, jak v roce 1914 a rok před tím byly lesy tak plné hub, že se na ně chodilo s kosou. A pak přišla válka s miliony mrtvých…

Podle věštce a senzibila (a také náruživého houbaře) Vlastíka Brůčka to ale spíš než na válku ve střední Evropě vypadá na velké výkyvy počasí. „Můžeme očekávat extrémní srážky, vichřice, letos v zimě i sněhové kalamity, zima bude určitě silnější než loňská,“ upozorňuje Brůček. Z pohledu víceleté předpovědi mu v kartách vyšly: Síla, Věž a Mág, a to ukazuje také spíše na přírodní extrémy a pohromy než na válku mocností.

„Letošní rok se opravdu houbařům vydařil, každý si přijde na své. Roste množství nejen hřibovitých hub, ale i bedel, masáků a žampiónů. Když jsme na chatě v jižních Čechách, denně nosím minimálně jeden, spíše ale dva vrchovaté koše pravých hřibů. Ostatní houby už ani neberu,“ uvádí Brůček. Lidé podle něj už mají letos doma tolik hub, že přestávají sbírat, což dávno nebylo…

A co můžeme podle Vlastíka Brůčka očekávat v nejbližším období? Podzim bude podle něho letos spojen s nevlídnými dny a plískanicemi. „Je to období, kdy zejména kolem říjnového úplňku není vhodné uzavírat sňatky, neboť takovýmto párům hrozí výrazně rozpad vztahu do čtyř let od svatby. Nemusíte-li podstupovat chirurgický zákrok kolem úplňku, odložte jej. Hrozí větší krvácivost a pozvolnější hojení, než kdybyste takovéto ošetření podstoupili mimo inkriminovanou dobu,“ radí Brůček.

Pokud v říjnu naopak bude počato dítě, lze všeobecně konstatovat, že bude mimořádně sportovně a umělecky nadané. Pro lehký hazard je říjen podle Brůčka vhodný jen průměrně. Větší šanci na úspěch v číselných loteriích mají vodnáři, ryby a štíři, v loteriích o věcné ceny také vodnáři a dále pak býci a blíženci. „Období poloviny měsíce zhruba mezi 12. až 22 .říjnem přináší větší napětí pro vztahy a tak buďte tolerantní k případným výstupům partnera nebo melancholickým depresím, které vyřešíte změnou životního rytmu. Vyjděte do lesa, vyražte na pozdní dovolenou někam na jih do tepla, pomáhají také sexuální hrátky u krbu nebo ve vodě,“ říká Vlastík Brůček.

Drobné úrazy hrozí v říjnu zejména vahám, střelcům a blížencům, virové infekce dýchacích nebo močových cest vodnářům, lvům a štírům. Naopak je vhodná doba pro změnu zaměstnání nebo rozšíření aktivit v práci a v podnikání zejména ve druhé polovině měsíce, kdy hvězdy přejí hlavně kozorohům, beranům a pannám.
Když budete chtít vědět víc, můžete zavolat na tel. 603  544 715.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.