SPORTOVNÍ SERVIS: FUTSAL, HOKEJ, VOLEJBAL

0

V posledním předvánočním přehledu se zastavíme u futsalistů FC Dalmach, kteří doufejme domácím vítězstvím nad Českou Lípou dali zapomenout na špatný letošní vstup do sezony, máme tu také výsledky turnovských hokejistů – ti naposledy v derby porazili tým Rovenska pod Troskami.  Nejvyšší pojizerské lize v ledním hokeji zatím vládnou Troskovice, vítězové posledních ročníků – Performers Turnov – jim ale šlapou na paty. Dvě ztráty v posledních dvou podzimních utkáních zaznamenali turnovští volejbalisté. Ti jsou aktuálně na 5. místě prvoligové tabulky, na domácí palubovce se představí až v půli ledna.

FUTSAL

* Dalmach Turnov – F.A.Zole Česká Lípa 7:4 (2:4).
Branky: Kalousek 2x, Krejčík 2x, Vítek, Hurt D., Šulc. Sestava: Koubus – Krejčík, Bangha, Kratochvíl, Vítek, Hurt D., Hurt V., Kalousek, Šulc.
Dalmach nezačal důležité utkání moc dobře a již ve 4. minutě prohrával 0:3. Ještě hůř bylo, když v 10. minutě desetimetrový kop umístil Daniel Hurt pouze vedle tyče. Domácí se zvedli až v 15. minutě díky Šulcovi, který se obtočil kolem obránce a střelou na zadní tyč nedal brankáři šanci, 1:3. O minutu později snížil po přihrávce Šulce Krejčík, 2:3. Dalmach ale ještě do konce poločasu stačil posadit na zem hostující Kubeš, 2:4.
Po přestávce ale na palubovku v turnovské hale nejspíše přišlo úplně jiné mužstvo. Již na začátku snížil Kalousek po krásném lobu Dana Hurta, který brankář vyrazil pouze před sebe. Ve 22. minutě vyrovnal tvrdou střelou k tyči Krejčík. Obrat poté dokonal ve 28. minutě Kalousek, 5:4. Ve 34. minutě přidal další branku navrátilec do sestavy Vítek a dvě minuty před koncem pak za napínavým utkáním udělal tečku Daniel Hurt z přímého kopu.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HOKEJ

* 9. kolo základní části Lomnické hokejové ligy: Sokol Rovensko – BHK Turnov A 2:6 (1:1, 0:1, 1:4).
Sestava Sokol Rovensko: Sztymon – Dubravský, Groh, Jiránek, Stantejský, Perger, Plechatý, Buchar, Šťastný, Vágenknecht, Malý J., Malý D. Sestava BHK Turnov A: Kašpar – Zákoutský, Šimon, Mikule, Hájek – Lamač M., Sojka, Řezníček – Sluka, Hejňák, Štěp J. Branky: 7. Dubravský, 36. Dubravský – 3. Sojka, 22. Lamač M., 33. Sojka, 38. Štěp J., 4. Štěp J., 44. Řezníček.
Utkání sledovala skupina turnovských fandů, tak jsme o motivaci měli postaráno. Soupeř ovšem jako tradičně hrál ze zabezpečené obrany a vysoko napadal, proto jsme dlouho hledali způsob, jak překonat útočnou modrou čáru a ohrozit branku domácích. První branku jsme sice vstřelili už ve 3. minutě utkání, ovšem náš soupeř z nevinné akce srovnal. Hráč Rovenska Dubravský nevěděl co s pukem a tak zpoza brankové čáry nahodil puk na Kubu Kašpara, který si puk při cestě zpět do brány srazil do vlastní sítě.
Ve druhé třetině jsme sice měli optickou herní převahu, ale stále jsme naráželi na dobře připravenou obranu Rovenska. Druhý gól v utkání jsme vsítili v přesilové hře, kdy Martin Lamač využil přesilovou hru pět na tři.
Ve třetí třetině jsme konečně začali soupeře přehrávat. Po třetím gólu v síti Rovenska jsme poněkud otevřeli obranu, což mělo za následek následné snížení domácích. Po druhém gólu v naší síti jsme začali měnit tempo hry a to začalo přinášet kýžený efekt. Začali jsme předvádět hokej, který jsme si představovali. Kýžený výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Za zmínku stojí, že jsme do utkání nastoupili v základním počtu hráčů do pole, protože bojujeme s podzimními nemocemi a s pracovním zaneprázdněním některých hráčů. Do příštího utkání očekáváme zlepšení stavu.

* 9. kolo základní části Lomnické hokejové ligy: HC Železný Brod – BHK Turnov B 1:4 (0:2, 0:2, 1:0).
Sestava HC Železný Brod: Puš – Pavlata, Kopal, Agsten, Novotný, Krouza, Schovánek, Nosek K., Munzar, Hnídek, Nosek P. Sestava BHK Turnov B: Zuzaňák- Dlouhý, Patka  – Lamač L., Bučko, Helm – Škréta Č., Taibr, Konejl I. Branky: 42. Novotný – 5. Bučko, 11. Bučko (Taibr), 23. Bučko, 25. Bučko (Lamač L.).

* 11. kolo Jičínské hokejové ligy: HC Divá Bára – HC Pěnčín 7:3 (0:1, 4:1, 3:1).
Sestava HC Pěnčín: Volf – Kučera, Kozderka A. Mikule, Sluka – Lamač M., Zahradník, Lhoták.- Lamač L., Odcházel, Oplt – Škréta Č I. Škréta J. Branky a nahrávky: 25. Karban, 25 Drusan, 30. Karban, 32. Svoboda, 49. Karban, 55. Drusan, 58. Karban – 7. Lamač M., 21. Odcházel (Lamač M.), 43. Zahradník (Lhoták).
Utkání proti silnému soupeři, kterého jsme vůbec neznali, jsme začali výborně. Dobře jsme bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Odměnou nám byl vedoucí gól, který vsítil Martin Lamač.
Na začátku druhé třetiny navýšil naše vedení Luboš Odcházel a nic nenasvědčovalo zvratu v zápase. Naše vedení mohlo být i vyšší, ale střelu Radka Sluky zastavila horní tyčka soupeřovi brány. Bohužel od 25 minuty jsme si začínali vybírat slabší chvilky. Domácí nejprve snížili, když využili přesilovou hru a pak ve stejné minutě vyrovnali. Vyrovnávací gól jim přinesl klid na jejich hokejky a výsledkem bylo v polovině utkání jejich vedení o dvě branky. Sedm minut ve druhé třetině změnilo totálně vývoj utkání. Byli jsme to my kdo od 32. minuty zápasu tahal za kratší konec. V závěru druhé třetiny jsme mohli snížit, ale střelu Jindry Škréty zastavila opět tyčka soupeřovi brány.
Ve třetí třetině jsme se nadechli k závěrečnému náporu a podařilo se nám snížit na rozdíl jedné branky. Úspěšným střelcem byl Tomáš Zahradník. Bohužel naše naděje trvala do 49. minuty. V této minutě přidal soupeř pátý gól a bylo po zápase.

Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* Zápasy 10. kola:
HC Performers Turnov – HC Modřišice 6:3 (0:1; 3:2; 3:0). Střelci: Adam – 3, Vaníček, P. Janoušek, Kolomazník / M. Marek, Šritr – TS, Jiránek. Sestavy – Performers: Jan Lhoták ml. – Roubíček, Kopecký, Černohouz, Hujer – Sýkora, Vaníček, Adam, Mazánek, P. Janoušek, Kolomazník. Modřišice: Koubus – Jiránek, Krouza, Hladík – M. Marek, J. Marek, T. Marek, R. Holán, Šritr.

HC Sokol Turnov – SDH Troskovice 3:9 (1:2; 1:3; 1:4). Střelci: Krouza, Augsten, Richtr / Lukáš Dubravský – 2, Stránský – 2, Zajíc – 2, Truneček, Srb, Novotný. Sestavy – Sokol: Procházka – Augsten, Schwarzkopf, Patka, Vele – Krouza, Fajta, Dědeček, Richtr, Krotil, Rezler. Troskovice: Louma – Martinec, Srb, Luděk Dubravský, Dlabola – Zajíc, Lukáš Dubravský, Stránský, Truneček, Novotný, Ludvík Dubravský.

HC SDH Hnanice – HC Všeň Pojizeří 7:3 (2:0; 4:1; 1:2). Střelci: L. Malý – 3, D. Malý – 2, Richtr, J. Malý / Egert – 2, Koťátko. Sestavy – Hnanice: Kracík – Richter, Buriánek, Mazánek, Bubák – L. Malý, D. Malý, J. Malý, Stuchlík, Buchar, Stantejský, Šourek, Šafář. Všeň Pojizeří: Dědeček – J. Pařízek, Pitel, Kučera, Z. Pařízek, Šťastný – M. Lamač, Kobosil, L. Lamač, Holas, Egert, Vinter, Patočka, Koťátko, Šulc.

VOLEJBAL

* I. liga, muži: VK EGE České Budějovice – TJ Zikuda Turnov 3:1 (18,21,-22,17). Sestava: Folprecht, Charousek, Vacík, Konečný, Peníška, Čermák (L – Hýbl). Střídali: Novák, Kovář, Melich, Vojta, Šén. Trenéři: Šimůnek a Konečný.
V rámci 17. kola zavítali turnovští volejbalisté do jihočeské metropole. Po dlouhé více jak tříhodinové cestě vstoupili hostující hráči do utkání špatně a od začátku 1. setu tahali za kratší konec. Domácí dobře podávali a útočně vynikal především smečař z kádru extraligového Jihostroje Kraffer a univerzál Pochop. Turnovští se nedokázali během celého setu dostat do herní pohody a bylo to 1:0. Ve druhé sadě se hosté zlepšili především na příjmu a podání a rázem se dostali do vedení 15:11 a 17:12. V této chvíli však přišla série nepřesností a chyb a domácí náskok zlikvidovali. Nepomohla ani střídání a tak se i 2. set stal kořistí domácích. Hosté se však nezlomili a taktéž úvod 3. setu patřil jim. Tentokráte však udrželi potřebnou kvalitu hry a dokázali vedení 1:5, 4:10 a 19:23 přetavit v zisk setu. Místo posílení sebevědomí hostů však přišel tlak domácích, kteří si rychle vybudovali náskok a šli za vítězstvím. Hráčům Turnova se nepodařilo nástup domácích zachytit a odešli v této sezóně teprve popáté poraženi. Zlomovým se tak ukázal zbytečně ztracený 2. set, jelikož kvalitní tým domácích byl určitě k poražení.

* I. liga, muži: TJ Sokol Dobřichovice – TJ Zikuda Turnov 3:0 (17,21,21). Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Melich, Čermák (L – Vojta). Střídali: Folprecht, Šén, Vacík, Peníška, Hýbl. Trenéři: Šimůnek a Konečný.
Druhý den čekal turnovské hráče další výborný soupeř z Dobřichovic. Zkušení domácí od úvodu výborně a tvrdě podávali a předváděli pohledný kombinační volejbal. Hosté dobře přihrávali, ale v 1. setu je nejvíce trápil útok, kde často naráželi na připravenou obranu domácích. Ve 2. sadě se útok hostů zlepšil a dokázali se dostat do vedení 13:16 a 16:19. V této chvíli však přišla série domácích na servisu, kdy hosté nedokázali přesně přihrát a rázem byl stav 22:19, což si už zkušení domácí pohlídali. Třetí set byl opět vyrovnaný, ale pouze do stavu 16:16. V tuto chvíli bohužel opět přišla slabší chvilka hostujícího týmu a domácí utekli na 20:16 a 22:17. Turnovští se ještě pokusili o zvrat a snížili na 22:21. Domácí jim však víc nedovolili a bylo tak jasné, že si poprvé v této sezóně nepřipíší za víkend ani jeden bod.

Hráči Turnova tak ukončili tento kalendářní rok dvěma porážkami, ale stále se drží v tabulce na výborném 5. místě a vzhledem k vyrovnanosti tabulky je jejich celkové umístění po základní části ve hvězdách a rozhodovat se bude v posledních čtyřech lednových utkáních.  V příštím kole se Turnovští představí opět v domácí hale, a to 16. ledna 2015 proti ještě vloni extraligovému týmu VSK Staré Město (19.30 hodin) a 17. ledna proti Volejbal Brno B (15.00 hodin).