TURNOVSKÝ DRAHOKAM 2009

0

V průběhu tří březnových dnů navštívilo 19. ročník loutkářské přehlídky TURNOVSKÝ DRAHOKAM celkem 620 dětských diváků a 290 rodičů. Na prknech turnovského divadla v sedmnácti představeních vystoupilo 130 účinkujících. „Zájem diváků nás velmi těší, každým rokem jich přichází víc, letošní návštěva byla o několik desítek lidí větší než loňská,“ řekl ředitel přehlídky a vedoucí pořádajícího souboru Na Židli Petr Záruba.

n200903152039_rep_35_09_drahokamPutovní cenu diváků Turnovský drahokam letos získal soubor Kyselé rybičky ZUŠ Chlumec nad Cidlinou za představení JSOU PRINCEZNY PRO DRAKA. Odborná porota udělila jednu přímou nominaci na festival Loutkářská Chrudim, a sice turnovskému souboru Čmukaři za představení ZA KAŽDÝM ROHEM JESKYŇKA.
Vydána byla také čtyři doporučení na chrudimský festival. Ta patří těmto představením:

* ČERVENÁ KARKULKA – soubor Vlastislav Filip a ZUŠ Hradec Králové,

* JSOU PRINCEZNY PRO DRAKA – soubor Kyselé rybičky ZUŠ Chlumec nad Cidlinou,

* ŘECKÉ BÁJE – soubor Není to, ani to ZUŠ Turnov,

* NA PRODEJ (horor) – soubor Napopel ZUŠ Chlumec nad Cidlinou.

n200903152039_rep_37_09_drahokam„Po organizační stránce vše probíhalo jak má, po těch letech už většinou víme, kde by mohly být problémy a naučili jsme se jim předcházet, a tak snad jedinou perličkou za celý průběh festivalu byly malé ztráty a nálezy, protože nepamatuji, abychom každou volnou chvíli museli do obecenstva ohlašovat nálezy ztracených věcí. Jinak doufám, že diváci byli spokojeni, že se jim představení líbila. Některé soubory dostaly od poroty další drobná ocenění – za nápad, za provedení nebo za scénu, jednu z malých cen získal i náš soubor, takže jsem opravdu velmi spokojen,“ shrnul Petr Záruba.

n200903152039_rep_36_09_drahokamV příštím roce se uskuteční jubilejní 20. ročník Turnovského drahokamu. Opět se bude konat o třetím březnovém víkendu, opět se v turnovském divadle představí zhruba dvacítka souborů. Už nyní pořadatelé vědí, že doprovodnou akcí bude výstava fotografií ze všech uplynulých ročníků a jistě během roku dají dohromady i několik dalších překvapení, které zlepší už tak dobrou atmosféru přehlídky…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.