SLAVNOSTI SVIJANSKÉHO PIVA NABÍDLY POPRVÉ TANKOVÉ PIVO. VYPILO SE HO 4400 PŮLLITRŮ

0

V sobotu 11. července proběhl na koupališti ve Svijanském Újezdě 26. ročník Slavností svijanského piva. Svátek všech pivařů letos přilákal 12 000 návštěvníků, největším hitem byly Svijany z tanku a hvězdná jména kapel vystupujících na dvou pódiích. Druhá červencová sobota je každoročně v tomto regionu svátkem milovníků tradičního českého piva. Ani letos tomu nebylo jinak. Slavnosti svijanského piva otevřely brány krátce po sobotním poledni, do hluboké nedělní noci návštěvníci celkem vypili 630 sudů piva. „Každoročně patří mezi nejoblíbenější Svijanský Máz 11 %, letos mu skvěle konkurovala Svijanská 450, které návštěvníci vypili jen z tanku 4 400 půllitrů,“ říká Petr Menšík, sládek Pivovaru Svijany.

201507141004_rep_154_015_svijany

Kromě svijanských piv mohli příchozí ochutnat také pivní zmrzlinu s 75 % obsahem piva. Letos byla vyrobena z tmavé Svijanské Kněžny a světlého Svijanského Knížete, doplněná o kapku smetany.

n201507141005_rep_155_015_svijanyKdo měl pocit, že je pivním znalcem, mohl své chuťové buňky otestovat v degustační soutěži. Každý si tak mohl na vlastní kůži vyzkoušet práci odborného degustátora, když měl ve slepém testu poznávat konkrétní piva ze Svijan. Odměnou pro nejlepší byla svijanská novinka – dvoulitrová Plechovka pro chlapy. Ty představil Pivovar Svijany na začátku letošního roku, jsou hned po sudu pro pivo nejvhodnějším obalem. Nepropouštějí totiž dovnitř světlo ani kyslík, ven pak CO², takže v nich vydrží pivo dlouho čerstvé. Neúspěšní degustátoři si mohli Plechovky pro chlapy zakoupit jako suvenýr ze Slavností svijanského piva na cestu domů.

Příjemné počasí přilákalo nejen pivní fajnšmekry, ale také ty, mezi jejichž oblíbence patří Debbi, Václav Neckář, David Koller, Aleš Brichta nebo Vilém Čok. Zábavu přerušil po setmění jen velkolepý ohňostroj, po němž se na obou pódiích opět rozezněla hudba.

Více informací o pivovaru naleznete na www.pivovarsvijany.cz nebo na www.facebook.com/svijany.

Petra Winklerová, tisková mluvčí Pivovaru Svijany, petra.winklerova@pivovarsvijany.cz
Foto: Pivovar Svijany

201507141005_rep_156_015_svijany

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.