ZASKOČENÝ JIČÍN NAKONEC CESTU DO FINÁLE UBRÁNIL

0

LEDNÍ HOKEJ / Senzace se do třetice nekonala, ale podle pozápasové radosti Jičínských bylo víc než zjevné, že jim po pěti semifinálových zápasech s Turnovem spadl kámen ze srdce. To opět prokázali turnovští fans a diváci, kteří si připsali výhru alespoň v hledišti. Zatímco oni dali derby náležitě důstojnou kulisu, hrubé urážky ze strany rádobypříznivců Jičína neměly s fair-play fanděním pranic společného.

* HC Stavební stroje Jičín – HC Turnov 1931 6:3 (1:0, 2:0, 3:3). Branky 50. Vondráček, 51. Suska, 58. Duda, rozhodčí Zavřel – Serbus a Svobodová, vyloučení 8:9, vyšší tresty 1:2, využití 1:0, v oslabení 0:2, diváci 356. Sestava: Března – Zbroj, Zákoutský Jan, Zákoutský Jiří, Zákoutský P. – Isach, Maděra, Kysela – Kotyza, Vondráček, Suska – Duda, Hanuš, Švík.

Jak se dalo čekat, Jičín začal tlakem, umocněným vyloučením Maděry. Zatímco domácí brankář Kořínek se nudil, turnovský hrdina semifinálové série Března si připsal během chvíle šest důležitých zákroků. Bohužel v 9. minutě dojel od zadního mantinelu odražený puk Žďárský a rozhodl první třetinu. Blízko k vyrovnání měl Maděra, ale jeho sólo skočilo v lapačce Kořínka. Ten se štěstím likvidoval také následnou gólovou kombinaci Maděry s Janem Zákoutským, na jejímž konci byla šikovná teč Isacha. Pak před zraky rozhodčího domácí Maděrovi zlomili hůl, ale za sekání šel po chvíli sedět Suska!?

V úvodu střední části hry jel sám na strážce jičínské klece repete Maděra, ale opět z toho nebylo nic. Na druhé straně si Průšek položil Březnu a z úhlu zvýšil na 2:0. Ve hře čtyři na čtyři ujel Hamerský, nastřelil puk před bránu a tam se šikovnou hokejkou prosadil rychlonohý Prokop – 3:0. Třetinu ukončil další Březnův úspěšný semafor. V posledním dějství se podruhé v duelu trefil záhadným způsobem takřka z nulového úhlu Průšek. Pak je za hrubost vyloučen Kotyza a po vyšachování turnovské obrany to do „zívající“ klece trestal Borovec.

Naději pro hosty vykřesal v 50. minutě v přesilovce Vondráček, který gólově tečoval nahození Jana Zákoutského od modré čáry. Jenže minutu na to kompletoval svůj hattrick Průšek a na druhé straně kontroval po spolupráci Švíka s Dudou Suska. Poslední slovo tak přece jen patřilo Turnovským. Po nevyužité gólovce Isacha její aktér nalézá v další přesilovce před Kořínkem Dudu a ten dává na konečných 6:3. Do finále, kde už na ně čeká Frýdlant, tak s odřenýma ušima postupují domácí.

Před HC Turnov 1931 je už jenom jediné mistrovské utkání o konečné 3. místo krajské ligy, které se bude hrát v pátek 13. března v Lomnici nad Popelkou.