ŘEMESLNÍCI S MUZEJNÍKY SI JARMARK ZOPAKUJÍ JEŠTĚ 15. SRPNA

0

V letošním roce byly z důvodu pandemie koronaviru zrušeny desítky řemeslnických akcí, jarmarků a různých setkání, včetně turnovských Staročeských trhů. Mnozí řemeslníci se tak dostali do vážných ekonomických problémů. „Chtěli jsme v létě uspořádat nějakou menší akci, vyjádřit jim podporu, ukázat, že na ně někdo myslí, že jejich práce je důležitá. Proto vznikla myšlenka v areálu muzea uspořádat malý řemeslný jarmark,“ uvádí ředitelka Muzea Českého ráje Vladimíra Jakouběová.

Snímky jsou z jarmarku v areálu turnovského muzea v sobotu 18. července

Jak doplnila, v žádném případě nechce, aby letní jarmark s názvem ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO byl srovnáván nebo byl brán jako náhražka za Staročeské trhy. „To je jiná akce, kterou připravujeme tři čtvrtě roku, tady jsme se dohodli, že ani nebude kulturní program, protože hrát v atriu nějaká kapela, tak by se řemeslníci ani neslyšeli. Bylo úžasné vidět, jak ráno postupně přijížděli, vítali se se známými, byli rádi, že jsou ze svých dílen zase venku v kontaktu se svými zákazníky,“ doplnila ředitelka.

Za sobotu 18. července prošlo areálem muzea na dva tisíce lidí, část z nich zašla i na některou z výstav do muzea, takže spokojeni byli všichni. Muzejníci, kteří dohánějí jarní ztrátu návštěvnosti, i řemeslníci, protože bylo vidět, že návštěvníci nakupují.

„Řemeslný jarmark uspořádáme ještě v sobotu 15. srpna ve stejném duchu, jen obměníme některé řemeslníky a připravíme malý kulturní program ve formě vystoupení loutkářů a zařídíme lepší a pestřejší občerstvení,“ zve Vladimíra Jakouběová. Akce bude probíhat opět od 9.00 do 17.00 hodin, vstup zdarma.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.