REKORDNÍ NOC S ANDERSENEM

0

V pátek 31. března po 18. hodině vyrazil pohádkový průvod letošní v pořadí již sedmnácté Noci s Andersenem od knihovny na náměstí. V čele byli tradičně král s královnou za doprovodu Rytířů turnovského meče, mažoretek Perliček, Trubačů Českého ráje a všech letošních spáčů. Zúčastnilo se ho rekordních zhruba 750 lidí, převážně rodičů s dětmi. Stejně rekordní byla také účast na večerních akcích na různých spacích místech ve školách, školkách a ve školních družinách. Organizátoři spočítali, že takto letos v Turnově z pátka na sobotu spalo 464 dětí! Turnov byl v roce 2000 společně s Uherským Brodem prvním místem v republice, kde se akce konala. Dnes už jsou do Noci s Andersenem zapojeny stovky míst u nás, v Evropě, letos poprvé i v Austrálii!

Nn201704011315_rep_31_017_andersena cestě z knihovny na náměstí se průvod tradičně zastavil v parku u letního kina, kde byl vysazen další strom Pohádkovník. A protože byl první vysazen již před 12 lety, je to už pěkná řádka stromů, které oživily atmosféru města. Spousta dětí v průvodu měla masky Fifinky, Piňdi, Myšpulína či Bobíka. Letošní ročník byl zasvěcen postavičkám z časopisu Čtyřlístek. Každým rok má v Turnově tato akce také svého kmotra, letos jím byl trojnásobný mistr světa v bike trialu Martin Šimůnek. Na náměstí Českého ráje u kašny předal starosta vládu nad městem všem účastníkům Noci s Andersenem. Součástí pohádkového programu bylo vystoupení mažoretek Perliček, své jezdecké umění na kole předvedl nejen v roli Večerníčka, ale též pod kouzelným kloboukem pana Andersena, Martin Šimůnek. Na závěr Rytíři turnovského meče tancem v dobových šatech nadchli všechny přítomné. Roztančili celé náměstí Českého ráje.

Rozchod na spací místa, kterých bylo v letošním roce rekordně devět, provázela celostátní znělka Noci s Andersenem. Tu složil turnovský hudební skladatel Martin Hybler už před deseti lety. Další program pro nocující děti se odehrál v městském divadle. Děti si užily pohádku v podání Divadla Čtyřlístek Praha. Ovšem už tam se stala zvláštní věc, ztratila se Fifinka. A tu musely děti najít až v dalším programu. Na spacích místech v našem městě pokračovaly další akce – soutěže, stezky odvahy a noční čtení pohádek.

201704011315_rep_32_017_andersen

A jaký byl závěr v městské knihovně? Poznávací stezka na motivy časopisu Čtyřlístek, znalostní testy, tvoření komiksů, pohádkové doplňovačky a hry na postřeh. Stále to ale nestačilo na nalezení Fifinky, která zmizela i s pokladem. Nakonec děti zavolaly na tísňovou linku městské policie a za pomoci strážníka se psem byla Fifinka nalezena. Poklad byl tedy zachráněn. Večer uzavřelo noční čtení s pohádkovou babičkou.

201704011315_rep_33_017_andersen

Organizátoři z městské knihovny děkují všem spolupořadatelům, příznivcům a sponzorům. Jmenovitě Městskému úřadu Turnov, odboru životního prostředí, organizacím a firmám: Dorty z ráje, Pekárna Mikula, Nářadí Jiránek, Kulturní centrum Turnov, Zahradnictví Hájek, Technické služby Turnov, Městská policie Turnov, Grupo Antolin Turnov, Zikuda – vodohospodářské stavby, Crytur, Partners Turnov, Tiskárna Apromotion, Pivovar Rohozec, Trevos, Moštovna Lažany, Sportinline a Ovoce & zelenina Hajn.

(TvA s využitím TZ hlavní organizátorky akce Evy Kordové)

201704011315_rep_34_017_andersen

201704011315_rep_35_017_andersen

201704011316_rep_36_017_andersen

201704011316_rep_37_017_andersen

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.