POLICEJNÍ MANÉVRY V OKOLÍ VŠENĚ, OLEŠNICE A ŽĎÁRU

0

Ve čtvrtek 13. srpna středočeští policisté zatkli nebezpečného pachatele, který má na svědomí vraždu a pokus o vraždu v obci Sibřina v okrese Praha východ. Muž byl zadržen ve Žďáru, resp. po malé honičce mezi Doubravou a Svijany. Obyvatelé Olešnice, Všeně, Skokov a Žďáru zažili malé policejní manévry. Nad obcemi létal policejní vrtulník, v akci byla zásahová policejní jednotka.

Okolnosti případu TvA přiblížila Soňa Budská, tisková mluvčí policie Středočeského kraje. „K vraždě jednaosmdesátileté ženy, žijící v rodinném domku v obci Sibřina nedaleko Prahy, došlo 30. července. Ženu kdosi bodl nožem do levé strany hrudníku, vrah si z domu odnesl alkoholické nápoje různých značek. O dvanáct dnů později kriminalisté do této obce vyjížděli znovu. Kdosi se pokusil zavraždit jednadvacetiletou mladou ženu v rodinném domku jejích rodičů,“ uvedla Budská. I v tomto případě pachatel použil nůž, své oběti zasadil dvě bodné rány do oblasti břicha, zmocnil se její tašky s osobními věcmi, mobilním telefonem a odjel s vozidlem Ford Focus, který patřil rodičům dívky. Navíc ještě na místě usmrtil jednoho psa a druhého vážně poranil. Smrti mladé ženy zabránila pouze včasná odborná lékařská pomoc!

„Ze zajištěných stop na místě činu vyplynulo, že pachatelem by mohl být bývalý přítel těžce zraněné dívky. Kriminalisté do pátrání po nebezpečném násilníkovi nasadili všechny dostupné prostředky. Zjistili, že podezřelý míří s vozidlem na Semilsko, kam se rozjel za svoji kamarádkou na letní jezdecký tábor. Proto byl povolán policejní vrtulník, na místo vyjeli příslušníci středočeské zásahové jednotky,“ přiblížila tisková mluvčí.

 

Celou noc ze středy 12. na čtvrtek 13. srpna policisté hlídali tábor a jeho osazenstvo. Pachatel se do tábora nedostal. Druhý den ráno policisté ve vrtulníku zachytili podezřelého s ukradeným autem a začali jej pronásledovat i s policisty zásahové jednotky. Po dramatické honičce muže zadrželi u obce Žďár na území Středočeského kraje.

   

„Po zadržení se muž kriminalistům přiznal k zavraždění staré paní. V tomto případě se jednalo o loupežný motiv, zatímco ve druhém případě pokusu o vraždu dívky šlo o mstu, protože se s ním rozešla. Devatenáctiletý mladík, který pochází přímo z obce Sibřina, byl obviněn z trestného činu vraždy a pokusu o vraždu, za což mu hrozí až doživotí,“ uzavřela mluvčí Budská.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.