KDYBY SE TAK ATMOSFÉRA NAŠICH VÁNOČNÍCH TRHŮ PŘELILA I DO OKOLNÍHO SVĚTA, ŘÍKÁ JEJICH MODERÁTORKA

0

„Z pohledu moderátora hodnotím letošní vánoční trhy jako velmi milé a vstřícné, panovala příjemná atmosféra po oba dny. Lidé byli vděční, že se po dvou letech mohou zase o adventu setkat s přáteli, spokojení byli i řemeslníci. Rozšířením o další stánky na druhou stranu náměstí se prostor celkově uvolnil. Co samozřejmě musí návštěvníci brát jako fakt, je doprava středem náměstí, s tím moc udělat nelze,“ shrnuje letošní Vánoční řemeslnické trhy v Turnově jejich tradiční moderátorka Eva Kordová. I ona k trhům neodmyslitelně patří, stejně jako páteční vystoupení sborů základních škol, nebo tradiční řemeslníci a vystupující umělci. Jak moderátorka doplňuje, zastavovali se u ní lidé, kteří přijeli z okolí i třeba ze vzdálenějších míst. Do Turnova jezdí za atmosférou a hodně jich říká při srovnání s podobnými trhy jinde, že tady je to prostě nejlepší.

„Možná je to i tím, že zdejší lidé jsou už na určitou úroveň zvyklí, na vánočních i na staročeských jarních trzích dostanete originální zboží přímo od výrobců, to vše doplněno kvalitním kulturním programem,“ hodnotí Eva Kordová, která uváděla všech 26 ročníků Vánočních trhů. „Kdyby se tak atmosféra našich trhů přelila do okolního světa, bojujeme sice všichni s následky koronaviru a cenami energií, ale já si nepřeji nic jiného, než aby ve světě nastal mír a pokoj,“ uzavřela Kordová.

Vánoční trhy se konaly v pátek 9. a v sobotu 10. prosince na obou stranách náměstí Českého ráje, pořádají je město Turnov ve spolupráci s Muzeem Českého ráje a Kulturním centrem Turnov.

Páteční slavnostní zahájení trhů…

Vystoupení dětí ze ZŠ Mašov

…ze ZŠ 28. října

Řemeslný trh…

…snímek z vystoupení domácí kapely Pranic

Závěr trhů patří tradičně České mši vánoční …

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.