I V TURNOVĚ MÁ ŠANCI ŽÍT BUTIK S KVALITNÍM OBLEČENÍM

0

Přímo uprostřed Turnova v Palackého ulici najdete jeden z nejlepších a nejvyhlášenějších butiků široko daleko. Butiku Styl nastavila laťku hodně vysoko Zuzana Filipová, která ho vedla od začátku 90. let. Cestu sem našla početná klientela žen z regionu, které chtěly kvalitní zboží z kvalitních materiálů, navíc netuctové modely, které nepotkáte na každém rohu. Když paní Filipová na počátku letošního roku stálým zákaznicím rozeslala esemesky s textem, že všechno hezké jednou končí, mnohé letité zákaznice pořádně zaskočila. A minimálně jedné z nich pořádně zamíchala osudem!

„Tu zprávu na mobilu si dobře pamatuju. Měla jsem slzy na krajíčku a říkám si: Cože? To snad nemyslí vážně?! Patřila jsem k těm mladším zákaznicím, ale Styl mě nicméně i tak oblékal posledních deset let,“ říká Zdenka Štrauchová. Ta v té době dosáhla ve své profesi poměrně vysokého, prestižního postavení. Pracovala jako tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. A to je funkce, která potřebuje celého člověka, funkce, která se nedá naučit za několik měsíců.

„Jenže to bylo čím dál neodbytnější, práci mluvčí jsem měla nesmírně ráda a dávala jí hodně. Pracovala jsem v posledních letech 24 hodin sedm dnů v týdnu. Někdy už toho adrenalinu bylo až moc, to je pravda. Moji nadřízení zprvu moc nechápali, že chci skončit a jít prodávat oblečení, ale jak říkám, já nemohla jinak,“ popisuje Zdenka Štrauchová svoji cestu z mluvčí hasičů do butiku.

…snímek z módní přehlídky…

Po rozsáhlé rekonstrukci staronový butik Styl 2.0 otevřel 14. srpna. A styl si drží stále stejný, tedy vyšší standard, kvalitní materiály, kvalitní zpracování. „Zachovala jsem tři značky, které tu paní Filipová měla a přidala další dvě, které jsou mé oblíbené. Mám uzavřený kontrakt s výhradními dovozci, jde o zboží, které nekoupíte nikde na internetu v e-shopu, ale pouze v kamenných obchodech! Jsem ráda, že na to slyší i tradiční zákaznice. Přiznám se, že kdyby tady nebylo na co navázat, nešla bych do takového rizika s novou prodejnou. Pořád ale myslím, že i v Turnově se má šanci butik s kvalitním zbožím uživit,“ doplňuje Štrauchová.

První velká prezentace butiku Styl 2.0 v nové podobě se uskutečnila ve středu 15. listopadu. Bylo plno. V módní přehlídce příchozí viděli 42 modelů se zaměřením na aktuální trendy podzimu a zimy a na společenské příležitosti. Modelky v závěru sklidily zasloužený potlesk. Spokojenost se zračila i ve tváři majitelky Zdenky Štrauchové. Ta slíbila, že podobné akce by se měly v Turnově konat pravidelně, buď přímo v butiku v Palackého ulici, nebo v pronajatých větších prostorách.

…příjemné prostředí butiku…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.