FESTIVAL DOLÁNKY 2015

0

V tradičním termínu předposlední červencové soboty, od loňského ročníku v novém kempu a v novém formátu proběhl Festival Dolánky. Vystoupily kapely Luděk, Nautica, Supermarket Quartet, Exil 51, Johnny John, Exots, Countdown To Madness, Krausberry – malá parta, Cash Savage And The Last Drinks (Austrálie), Meredith Hunter a Era Vulgaris. Stejně jako loni byl pořadatelem jablonecký Sundisk, který provozuje mimo jiné zdejší areál a také Klub Na Rampě, který se na programu výrazně podílel.

n201507220814_rep_158_015_dolanky„Letošek potvrdil životnost loňského nápadu s trochu jiným festivalem – s dobrovolným vstupným a slosovatelnými vstupenkami a odpoledním doprovodným programem, využívající velkého prostoru u Dlaskova statku. Dramaturgie bez spousty známých jmen, které jsou na každém festu, ale s přehlídkou výtečných regionálních kapel, se spřátelenou pražskou kapelou – s Krausberry spolupracujeme a známe se více než 20 let – a se zahraničními hosty na světové úrovni. Kdo viděl a slyšel  australské Cash Savage And The Last Drinks, ví, o čem mluvím,“ říká za pořadatele Martin Bauer.

Festivalu přálo počasí, koupání v Jizeře je v Dolánkách skvělé a teplá noc umožnila posezení u akustické kytary a společný zpěv některých účinkujících, pořadatelů i diváků ještě dlouho po skončení programu na pódiu. Ohlasy návštěvníků jsou výborné, v průběhu dne se jich odhadem vystřídalo až 1 500, což dává pořadatelům optimismus do dalších ročníků. Více na www.festivaldolanky.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.