BA NAOPANK & TRIBAL FORCE SPOLEČNĚ PRO TURNOV

0

Dokážete si představit punk-rockové a hip-hopové fanoušky na jedné akci? Co víc, že se spolu budou houpat a zároveň i tančit v naprosto harmonické symbióze a ještě s úsměvem na rtech? V Turnově je prostě možné všechno. To, čemu KULTURNOV vdechl život, se pomalu rozrůstá i mimo tuto akci. Prolínání roztodivných žánrů a uskupení tak pokračuje po své vlastní ose dál a není to vůbec špatné.

V sobotu 10. listopadu proběhl v kavárně KUS na Střelnici koncert, který svojí téměř hodinovou produkcí zahájila hip-hopová parta Tribal Force (Payya Matys, Santo Woreal a DJ Sali). Tento trojlístek vystupuje v našem kraji pravidelně a jejich vystoupení bývá velká zábava. Úderné songy s ryze českými texty podbarvené chytlavými melodiemi nenudí a mnohdy nutí k zamyšlení. Umělci navíc dobře komunikují se svými fanoušky, které začínají mít pěkně „vycvičené“. Refrény známějších písní totiž odzpívalo právě publikum. Po setu, který všechny přítomné roztančil, dorazila na scénu kapela Ba naopank. Společná verze hip-hopové písně a rapující frontman punkové kapely byl zážitek, který ještě umocnila píseň druhá. Při té se zase Tribal Force nenechali zahanbit a všichni společně zazpívali a zahráli píseň tvrdšího zrna. Po této fúzi pak následovalo vystoupení již zmíněné kapely Ba naopank.

Partička hrající alternativní formu rocku, punku i popu není v Turnově žádným nováčkem. Vystupují ve složení: Kamil Pinta – zpěv, Matěj Hajn – kytara, Jan Dékány – basa, Ivo Hájek – bicí. I oni mají svoji pevnou fanouškovskou základnu a při jejich vystoupení to v kotli před pódiem pěkně vřelo. Zpěvák této kapely donutí lehce pohupovat nohou asi každého, protože k jeho tanečním kreacím není možné zůstat chladný nebo netečný. Texty písní jsou buď vlastní tvorbou kapely, nebo jde o zhudebněné básně (J. Neruda, V. Nezval a jiní). Může se zdát, že zaujmou jen náročnějšího posluchače, ale určitě není nutné brát vše smrtelně vážně. Kapelu Ba naopank detailněji představíme v původním rozhovoru.

V předvečer svátku svatého Martina se v Turnově stal vlastně malý zázrak. Žánry, které se normálně těžko potkají, si vzájemně podaly ruce. Díky přátelství vystupujících byla v KUSu na Střelnici tak pohodová atmosféra, že si každý příchozí musel připadat téměř jako na rodinné oslavě.
Jen tak dál!
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.