141. POBOČKA KAUFLANDU V ČESKÉ REPUBLICE: TURNOV

0

V úterý 21. února od 14.00 hodin se v novém turnovském supermarketu obchodního řetězce Kaufland uskutečnilo slavnostní otevření prodejny, kterého se zúčastnili zástupci nejužšího vedení společnosti, zástupci firem a podnikatelů z regionu, byli zde zástupci obcí a svůj první „ostrý“ den tu měli také zaměstnanci prodejny. Těch je necelých sedm desítek, opravdu ostrý start je čeká ve středu 22. února v 7.00 hodin, kdy se supermarket otevře zákazníkům. Je to v pořadí třetí velkoprodejna v Turnově, po které veřejnost delší dobu volala, protože stávající dva supermarkety bývají zejména před víkendy přetíženy. Nový Kaufland, který plochou dva a půl tisíce metrů čtverečních patří v republice spíše k těm menším, bude otevřen sedm dnů v týdnu. Najdete ho naproti Lidlu vedle čerpací benzinové stanice firmy Kontakt. Příjezd do prodejny je pouze z kruhového objezdu, spodní příjezd ze Sobotecké ulice slouží pouze pro zásobování.

Příjemnou atmosféru prodejny utváří barevná výmalba, každé oddělení má svoji barvu. Je tu úsporné LED osvětlení a přehledný navigační systém. Nakupování usnadní a urychlí také zákaznické terminály s informacemi o složení výrobku či aktuálních akčních nabídkách nebo inovativní technologie K-Scan. „Díky ní si zákazníci mohou zboží sami naskenovat scannerem nebo mobilním telefonem, vložit do tašky a poté už jen zaplatit u některé ze dvou speciálních K-Scan pokladen,“ vysvětlila Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti. Kromě nich je k dispozici ale také dalších pět samoobslužných a osm klasických pokladen, včetně dvou snížených pro osoby s hendikepem.

Kaufland v Turnově nabídne stovky produktů od mnoha dodavatelů, včetně těch regionálních, a to od mléčných i masných výrobků přes ovoce a zeleninu až po například řemeslná piva. Na své si přijdou také vegetariáni, vegani, zákazníci s potravinovými intolerancemi nebo zastánci zdravé výživy. Ti všichni se mohou těšit na hojné množství produktů v bio kvalitě, bez lepku či bez laktózy. Nechybí ani úsek To Go s rychlým občerstvením.
Nová prodejna zákazníkům nabídne ještě vinotéku, trafiku, pizzerii a dva bankomaty. Pro odložení zavazadel lze využít k tomu určené skříňky, součástí budovy jsou i toalety se samostatnou místností s přebalovacím pultem.

Ve svém podnikání dbá Kaufland i na trvalou udržitelnost a na šetrný přístup k životnímu prostředí. Díky rekuperačnímu zařízení je prodejna podlahově vytápěna odpadním teplem z chladicích zařízení. Na střeše by se měla objevit fotovoltaika. Parkoviště nabízí 172 míst, včetně sedmi stání pro osoby s handicapem a sedmi pro rodiče s dětmi nebo čtyř nabíjecích stanic pro elektromobily. Jsou zde také nabíječky pro elektrokola.

„Jsem rád, že se prodejnu poměrně rychle podařilo postavit. Ve městě se vedly dlouhé diskuze, kde by prodejna měla stát. Myslím, že lidé kvitovali, když padlo rozhodnutí, že do Turnova přijde Kaufland. Já vedení společnosti děkuji za drobné ústupky, díky kterým objekt více architektonicky zapadá do atmosféry města. Část čelní zdi bude v zelené barvě, jsou tu nové stromy, firma slyšela i na další drobnosti, které většinou jinde nedělá. Pracovníkům přeji, aby naráželi jen na samé fajn zákazníky a nám všem nakupujícím, aby zejména v pátek odpoledne ubývalo front před obchody,“ shrnul starosta Tomáš Hocke.

O společnosti Kaufland:
Kaufland Česká republika v.o.s. je součástí německé obchodní skupiny Schwarz. Na český trh vstoupil v roce 1998 a v současné době zde provozuje 141 prodejen, dvě logistická centra a vlastní masozávod. V České republice zaměstnává přibližně 27 tisíc lidí.
(TvA s využitím TZ společnosti Kaufland)

Starosta Turnova Tomáš Hocke od zástupce společnosti převzal symbolický šek. Kaufland v rámci projektu „Milion pro Turnov“ během následujících tří let investuje částku jednoho milionu korun do podpory komunitních projektů, organizací a spolků působících v tomto regionu. Do projektu se můžete přihlásit na www.kaufland.cz/milion

Zaměstnanci turnovského Kauflandu v úterý odpoledne…

Starosta Hocke s Ivanou Dvořákovou z oddělení firemní komunikace před nabídkou regionálních potravin.

Stavba začala v květnu 2022…

Snímek ze začátku července

16. července 2022

19. srpna 2022

1. prosince 2022

17. ledna 2023

21. února 2023

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.