SPORTOVNÍ SERVIS TVA: FOTBALOVÝ NÁBOR, JUDO A HÁZENÁ

0

FOTBAL – NÁBOR. Máte doma nadějného fotbalistu? Ve čtvrtek 14. května pořádá fotbalový tým Pěnčín-Turnov na hřišti v turnovské Koškově ulici nábor zájemců o kopanou. Začátek je v 17.00 hodin.V tomto sportovním přehledu přinášíme také výsledky z házené a juda.

HÁZENÁ

* II. liga, ženy: TJ Turnov – HC Milevsko 32:24 (16:9). Sestava (branky): Podhajská L. – Ševrová L. (8/5), Kohoutová R. (7), Koubková A. (5), Nalezencová J. (3), Tichá I. (3), Vališová A. (3), Aissi D. (2), Ševrová V. (1), Poláková M., Šafářová A., Víšková L.
Ještě v pátek se nevědělo, která z turnovských házenkářek po zranění skončí na palubovce a která u časomíry. Po slabém otřesu mozku z minulého týdne se ale přeci jen navrátila do hry A. Šafářová, nastoupila i R. Kohoutová a L. Ševrová, které měly zraněné kotníky. V sestavě domácích i nadále chyběla C. Davidová a P. Bártová…
Domácí se ve 3. minutě utkání dostaly do vedení, ale až do 6. minuty dokázaly soupeřky vždy vyrovnat (3:3). V dalším průběhu utkání se několika góly za sebou dostaly turnovské házenkářky do vedení o šest branek – v 16. minutě byl stav na ukazateli 9:3. Ve 26. minutě zvýšily hráčky z Turnova své vedení na 14:7, ve 34. minutě dokonce vedly o 9 gólů (19:10)! Po chybách domácích začaly hráčky z Milevska brankový rozdíl stahovat. V 52. min. byl rozdíl pouze tříbrankový 24:21. V posledních osmi minutách turnovské házenkářky opět zabraly a své vedení opět zvýšily. Střelecky se dařilo A. Koubkové, R. Kohoutové a L. Ševrové, která tentokrát proměnila všechny trestné hody, ke kterým přidala ještě 3 góly ze hry.
V tabulce turnovskému družstvu patří 4. příčka.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

Před sebou mají turnovské házenkářky ještě tři utkání. V neděli – venku s Tachovem, v neděli 17. května doma s Chebem a na domácí palubovce se postaví v této sezoně naposledy 24. května v odloženém utkání proti adeptkám na postup, mladým hráčkám SVŠ Plzeň. Utkání ve sportovní hale ve Skálově ulici začíná v 16.00 hod.

JUDO

MEZINÁRODNÍ ÚSPĚCH TURNOVSKÉ JUDISTKY LUCIE ZÁRYBNICKÉ
Celkem pět zástupců reprezentovalo náš oddíl TSC Judo Turnov na tradičním a velmi kvalitně obsazeném turnaji v Budapešti. Turnaje se zúčastnily velmi silné judistické státy, např. Ázerbájdžán, Izrael, Ukrajina a Rusko. Českým svazem juda byl tento turnaj také zařazen mezi tři sledované turnaje pro rok 2015.
n201505112026_sport_92_015_judoSkvělého výsledku dosáhla nedávná vítězka Českého poháru v Jablonci nad Nisou Lucie Zárybnická (44 kg). Ve své váze (mladší žákyně) byla ještě svázána nervozitou a obsadila 7. místo, když ji vyřadila pozdější celková vítězka, ale v neděli nastoupila dokonce ve vyšší věkové kategorii (starší žákyně), kde obsadila fantastické 3. místo. „Lucka podala výborný taktický a technický výkon, za který byla náležitě odměněna. Pro Turnov získala z těchto prestižních závodů medaili po mnoha letech,“ zhodnotil trenér Turnova pro rok 2015 Jakub Mareš.
Nechybělo mnoho a turnovská medailová radost mohla být dvojnásobná. Druhá z dvojčat Zárybnických Julie (48 kg) se protlačila až do boje o bronz, kde narazila na svou tradiční letošní českou soupeřku Elišku Kubíčkovou z Ostravy. Z tohoto souboje odešla vítězně Kubíčková a Julie tak vybojovala skvělé 5. místo.
Na bodované umístění ještě dokázal dosáhnout díky dvěma vyhraným soubojům dorostenec Jakub Sucharda (55kg), který konečné 9. místo.
Vyřazovacími boji v těžké konkurenci tentokrát bohužel neprošly Andrea Prokorátová (63 kg) Klára Volfová (57 kg), když podlehly soupeřkám v prvním kole.
Po turnaji následoval velmi kvalitní tréninkový camp, na kterém se sešlo na 300 judistů a judistek z mnoha zemí světa.
Jan Zárybnický, j.zarybnicky@mu.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.