VÍKEND V BĚŽECKÝCH STOPÁCH

0

Sněhová nadílka tohoto týdne umožnila i v nižších polohách zprovoznit lyžařské běžecké stopy. Sjezdovky fungovat nemohou, stejně tak se nebruslí na zimním stadionu, a tak desítky lidí všeho věku vzali zavděk lyžařskými stopami v Turnově a okolí (ZDE).

Nejvíce lidí si užívalo na okruhu na Vrchhůře, zejména na nástupišti vedle parkoviště u Tří svatých bylo chvílemi opravdu plno. Upravený okruh má ale zhruba pět kilometrů, takže se běžkaři velmi rychle rozprostřeli v celé délce. Také obě stopy v Ohrazenicích lidé hojně využili, přes den nejmenší návštěvnost zaznamenal okruh v Maškově zahradě, díky umělému osvětlení sem ale zájemci mohou přijít i po setmění.
Technicky neupravené stopy jsou na mnoha dalších místech Českého ráje – v Mašově, ve Skaláku, na Vyskři… Prakticky u všech větších vesnic se nějaká stopa najde.

Parkoviště u hvězdárny v sobotu 16. ledna dopoledne

Co bylo na turnovských tratích vesměs od návštěvníků slyšet, byla velká spokojenost a poděkování Klubu lyžařů Turnov, pod jehož patronací běžecké tratě ve městě a v okolí vznikly. A o uplynulém víkendu nezahálela ani sjezdovka ve Struhách. Sem zamířili bobovat hlavně rodiče s dětmi. Na sjezdovce leží kombinace přírodního a umělého sněhu, jakmile budou uvolněna současná opatření v boji proti koronaviru, sjezdovku bude možné rozjet v řádu jednoho dvou dnů.

Další snímky z víkendového běžkování v albu na FB TvA – ZDE

Areál ve Struhách v sobotu dopoledne

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.