BENEFICE PRO ONKOLOGICKÉ CENTRUM

0

Turnovská rocková formace Nothingham letos načala třetí dekádu své hudební existence. Za tu dobu se v kapele vystřídalo více jak deset muzikantů, včetně dvou zpěvaček a jedné klávesistky. Dnešní aktuální sestavu tvoří bubeník Petr Tesař, klávesista Marek Boňko, kytarista a nekonvenční komponista Honza Bouzek a baskytarista a zpěvák Pavel Mlejnek. V sobotu 11. června se u příležitosti kulatin konal v turnovském městském divadle poněkud slavnostnější koncert, na který pánové pozvali své bývalé kolegy, přátele z hudební branže i jednoho zahraničního hosta. Na pódiu se dokonce krátce objevil i turnovský starosta Tomáš Hocke.

Stejně jako při křtu alba „Sebeklam“ v roce 2005 byl koncert koncipován coby benefice ve prospěch Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice v Liberci, kde se v minulosti léčil jeden ze zakládajících členů souboru.

201612021548_zap_309_2016_nothingham

Hudebníci z Nothinghamu si velmi váží těch, kteří na zmíněný jarní koncert přišli a všem dalším, kteří přispěli. Pro ně pro všechny je tu nyní konečně zpráva, že se podařilo zdárně projít až nečekaně složitým administrativním darovacím procesem, a členové kapely mohli ve čtvrtek 24. listopadu fyzicky předat kávovar DeLonghi s příslušenstvím v hodnotě necelých 20 tisíc Kč pracovníkům Komplexního onkologického centra KNL.

Současní členové Nothinghamu jsou rádi, že se projekt podařilo dotáhnout do úspěšného konce a ještě jednou děkují všem, kteří se červnové benefice zúčastnili nebo se jiným způsobem na přípravách této akce podíleli. Kapela aktuálně ve zkušebně pracuje na koncepčním hudebním projektu s prozatímním názvem „Jan Křtitel.“

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.