SLAVNOSTI SVIJANSKÉHO PIVA VYHLÍŽEJÍ 30. ROČNÍK

0

Tradiční Slavnosti svijanského piva přitáhly v sobotu 14. července do areálu koupaliště ve Svijanském Újezdě téměř devět a půl tisíce návštěvníků. Hudební produkci více než dvaceti skupin a interpretů – včetně kapel UDG, Walda Gang a Wohnout či zpěvačky Jitky Zelenkové – si mohli až do pozdních nočních hodin vychutnávat na třech kvalitně ozvučených pódiích. Pohodovou sobotu jim dále zpříjemnila řada doprovodných akcí pro celou rodinu.

Areál ve Svijanském Újezdě (foto Zdeněk Pohl)

…na slavnostech tradičně potkáte všechny generace (foto Zdeněk Pohl)

Na Slavnosti se chodí ale především za pivem, a to opět teklo plným proudem. Dohromady čtrnáct různých svijanských piv se za lidovou cenu čepovalo z celkem 160 píp. „Letos jsme žíznivým návštěvníkům nabídli o dvě piva více než loni. Vedle novinky v našem sortimentu – nefiltrovaného Svijanského Mázu – to byla naprosto unikátní Svijanská Dvacítka s 20 % extraktu původní mladiny. Pivo jsme uvařili výhradně pro letošní oslavu dvaceti let samostatnosti pivovaru. Těší nás, že se dvoudecilitrové skleničky určené na toto výjimečně silné pivo staly vítaným suvenýrem našich fanoušků, současně jsme však také rádi, že žízeň hasili raději našimi pivy s nižším obsahem alkoholu,“ řekl Roman Havlík, ředitel Pivovaru Svijany, který akci ve spolupráci s obcí pořádá. Pivo se na Slavnostech letos již podruhé čepovalo do osvědčených nových, ekologických vratných kelímků. Celkem ho z nich hosté vypili 63 tisíc půllitrů.

Obec byla i letos na oblíbenou akci skvěle připravena. Díky dobrému značení místa konání slavností, dopravním úpravám a velkokapacitnímu parkovišti nebyly hlášeny žádné větší dopravní komplikace. Také konec akce a ubytování ve stanovém městečku se obešly bez větších problémů.

Příští jubilejní třicátý ročník Slavností svijanského piva se ve Svijanském Újezdě uskuteční 13. července 2019. Další informace na www.pivovarsvijany.cz.
(Zdroj: TZ Pivovaru Svijany)

Kapela Navostro (foto Pivovar Svijany)

Walda Gang (foto Zdeněk Pohl)

Tradiční ohňostroj (foto Pivovar Svijany)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.