VE ŠŤASTNÉ ZEMI CHYSTAJÍ TRADIČNÍ SLAMÁK

0

Ve čtvrtek 23. července ve Šťastné zemi v Radvánovicích u Turnova zahájí tradiční slavnosti slámy – Slamák 2015. V areálu vyrostou asi dvě desítky slaměných soch. „Téma je říše zvířat a hmyzu, takže tomu i jednotlivé objekty přizpůsobíme,“ uvádí správce areálu Pavel Faltus. Bude zde slaměné mraveniště, čtyřmetrová slaměná kudlanka nábožná, hmyz a zvířata v nadživotní velikosti, samozřejmě tu bude stát i slaměný hrad jako každý rok a pro zájemce bude připraveno také tradiční bludiště v kukuřici. Po celé Slavnosti slámy, které ve Šťastné zemi potrvají až do konce prázdnin, jsou připraveny pro děti a dospělé různé animační programy.

„Snažíme se doprovodný program připravit co nejvíce rozmanitý, v průběhu dne třeba děti mohou dobývat hrad Trosky, probíhají zde výtvarné dílny, program je v keltské vesničce. Naším Prožitkovým geoparkem Český ráj můžete projít se zasvěceným průvodcem, instruktoři jsou připraveni zájemcům pomoci v lanovém centru,“ vypočítává Faltus. Ten se ještě zastavil u nedávno otevřené repliky hradu Trosky, kterou najdete na vrchu nad areálem Šťastné země. „Tohle se opravdu povedlo, replika hradu začíná být velkou atrakcí. Přijíždějí lidé z blízka i z daleka, většinou jezdí cíleně se na repliku hradu podívat, ohlasy jsou opravdu výjimečné. Děti si samozřejmě hned oblíbily vyhlídky z hradních věží a hlavně oba tobogany,“ uzavřel správce areálu.

201507152236_vakci_147_015_sz

Čtvrtek 23. července
* ZAHÁJENÍ SLAVNOSTÍ SLÁMY 2015, řemeslnické trhy, keltská vesnička, další doprovodný program. Od 16.00 hodin koncert: XINDL X s kapelou (předprodej vstupenek přes Ticketstream i na místě). Téma letošního Slamáku je Říše zvířat a hmyzu. Těšit se můžete na dvacítku slaměných soch v nadživotní velikosti, slaměný hrad a další doprovodné atrakce.

Šťastná země je letos otevřena od 25. dubna do 31. října denně od 9.00 do 19.00 hodin, o prázdninách až do 20.00 hodin. Standardní cena vstupného je 100 Kč na osobu ve věku nad dva roky. Za některé doplňkové služby se tu platí zvláštní měnou, čtyřlístky (1 čt = 20 Kč).

Více na www.stastnazeme.cz (zde je umístěna i webová kamera s pohledem na dění v areálu, můžete si zkontrolovat i aktuální počasí).

201507152236_vakci_148_015_sz

Rámcový přehled dalších akcí:

* 23. července – 31. srpna: SLAVNOSTI SLÁMY. Po většinu prázdnin budete moci obdivovat slaměná díla mladých umělců.
* 17. –  23. srpna: DŘEVO-SOCHAŘSKÁ DÍLNA. Po celý týden můžete pozorovat umění sochařských mistrů a také vyzkoušet sochařskou dílnu pro rodiče s dětmi.
* Neděle 23. srpna: Veřejná aukce děl dřevo-sochařské dílny. Pořiďte si domů jedno z oživlých děl mistrů sochařů… Řemeslnické trhy, soutěže a hry pro děti i dospělé, KONCERT: MAREK ZTRACENÝ. Předprodej vstupenek přes Ticketstream i na místě.
* Sobota 12. září: BABÍ LÉTO ve Šťastné zemi. Přijďte se s námi rozloučit s létem. Připraveny budou koncerty a divadla pro malé i velké, soutěže o volné vstupenky na sezónu 2016 a kulinářské speciality z podzimních plodin a přírodních produktů.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.