SILVESTROVSKÝ BĚH 2021 VYHRÁL PŘESVĚDČIVĚ MICHAL HANYK

0

Systémem start–cíl zvítězil v Silvestrovském běhu 2021 v areálu turnovské Maškovy zahrady Michal Hanyk z místního AC. Na čele závodu se usadil hned po startu a vítězství si zkušeně pohlídal. V hlavním závodu startovalo 32 mužů a žen všech kategorií – od juniorů po veterány. Z žen byla nejrychlejší Jana Pekařová z Turnova, která zvítězila v novém traťovém rekordu.

Michal Hanyk zvítězil v tomto tradičním závodu potřetí v řadě. V cíli jsme se zeptali, jak hodnotí uplynulou sezonu: „Letos byla pro mě sezona docela kritická, měl jsem hodně zranění a krizí, ale přežil jsem to a dnešní závod doufám nastartoval novou část mojí sportovní kariéry,“ uvedl Hanyk. Mezi letošní největší sportovní úspěchy řadí svůj osobní rekord v běhu na 800 metrů časem 1:54:03 min. „Pro příští sezonu jsem se rozhodl změnit disciplínu, vzhledem k charakteru mých zranění by mně měla více vyhovovat chůze. Tomu se nyní chci věnovat naplno,“ doplnil Hanyk.

Silvestrovský běh v Turnově má dlouholetou tradici, letos se uskutečnil již 47. ročník! Závod založil v roce 1974 František Matějec pod hlavičkou tehdejší TJ Lokomotivy Turnov. Původně se akce konala v sídlišti u nádraží, kde proběhlo 42. ročníků. Poprvé se v areálu Maškovy zahrady závod uskutečnil 31. prosince 2016.

Start závodu

Jana Pekařová (uprostřed) zvítězila v ženské kategorii v novém traťovém rekordu

Tři nejrychlejší v cíli. Uprostřed vítěz Michal Hanyk, druhý byl Adam Malý (oba AC Turnov), na třetím místě doběhl Jaromír Morávek z Plzně (vpravo).