HLEDÁME RODIČE – OTEVŘENÉ SETKÁNÍ ZÁJEMCŮ O PĚSTOUNSKOU PÉČI A ADOPCI

0

Centrum pro rodinu Náruč z Turnova podpořilo kampaň Nadačního fondu J&T a ve svých prostorách v sobotu 25. května 2013 od 12.00 hodin přivítá zájemce o náhradní rodinnou péči a adopci. Zájemci budou mít možnost setkat se s odborníky pro náhradní rodinnou péči a získat informace a odpovědi na otázky týkající se pěstounské péče, pěstounské péče na přechodnou dobu, adopce i legislativních změn v péči o děti platných od ledna 2013. Předsedkyně Centra pro rodinu Náruč Mgr. Petra Houšková říká: „Každé dítě má právo na milující rodinu a pěstounská péče je šancí pro děti, které nemají to štěstí a nemohou vyrůstat ve své biologické rodině. Hledáme rodiče, kteří chtějí opuštěným a ohroženým dětem nabídnout domov, lásku, porozumění.“

V letošním roce došlo k rozsáhlým legislativním změnám, které mají rozšířit počty pěstounských rodin, zvýšit podporu rodin, zpřístupnit pomoc a poradenské služby, nabídnout vzdělávání. Počet lidí zajímajících se o náhradní rodinnou péči postupně vzrůstá. „V minulém roce nás zájemci kontaktovali spíše sporadicky, v letošním roce již registrujeme několik zájemců měsíčně,“ uvedla Houšková.

Pokud vás téma náhradního rodičovství oslovilo, pak přijďte do prostor Náruče v zadní části sokolovny ve Skálově ulici. Od 9.00 hodin probíhá přednáška „Partnerství a rodičovství při náhradní rodinné péči“, od 12.00 hodin bude otevřené, neformální setkání o náhradní rodinné péči. 

Více najdete na www.naruc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.