HLEDÁME RODIČE – OTEVŘENÉ SETKÁNÍ ZÁJEMCŮ O PĚSTOUNSKOU PÉČI A ADOPCI

0

Centrum pro rodinu Náruč z Turnova podpořilo kampaň Nadačního fondu J&T a ve svých prostorách v sobotu 25. května 2013 od 12.00 hodin přivítá zájemce o náhradní rodinnou péči a adopci. Zájemci budou mít možnost setkat se s odborníky pro náhradní rodinnou péči a získat informace a odpovědi na otázky týkající se pěstounské péče, pěstounské péče na přechodnou dobu, adopce i legislativních změn v péči o děti platných od ledna 2013. Předsedkyně Centra pro rodinu Náruč Mgr. Petra Houšková říká: „Každé dítě má právo na milující rodinu a pěstounská péče je šancí pro děti, které nemají to štěstí a nemohou vyrůstat ve své biologické rodině. Hledáme rodiče, kteří chtějí opuštěným a ohroženým dětem nabídnout domov, lásku, porozumění.“

V letošním roce došlo k rozsáhlým legislativním změnám, které mají rozšířit počty pěstounských rodin, zvýšit podporu rodin, zpřístupnit pomoc a poradenské služby, nabídnout vzdělávání. Počet lidí zajímajících se o náhradní rodinnou péči postupně vzrůstá. „V minulém roce nás zájemci kontaktovali spíše sporadicky, v letošním roce již registrujeme několik zájemců měsíčně,“ uvedla Houšková.

Pokud vás téma náhradního rodičovství oslovilo, pak přijďte do prostor Náruče v zadní části sokolovny ve Skálově ulici. Od 9.00 hodin probíhá přednáška „Partnerství a rodičovství při náhradní rodinné péči“, od 12.00 hodin bude otevřené, neformální setkání o náhradní rodinné péči. 

Více najdete na www.naruc.cz

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.