RODINY S DĚTMI SE SEŠLY NA LUKÁCH

0

Odhadem kolem dvou tisíc rodin s dětmi prošlo v sobotu 12. června odpoledne postupně částí Turnova v rámci tradičního Dne dětí s Ponorkou. „Stejně jako vloni jsme chtěli po rozvolnění opatření pro děti, které byly týdny a měsíce zavřené doma, uspořádat dětský den. V parku na jednom místě to zatím není možné, tak jsme pozměnili loňskou trasu a místo ulicemi města jsme putování s plněním úkolů připravili Na Lukách za autobusovým nádražím, kolem náhonu a částí Trávnic,“ přibližuje za pořadatele Tomáš Zakouřil ze Žluté ponorky.

Pro děti bylo připraveno celkem 17 stanovišť – od ukázek první pomoci po představení spolupracujících firem, spolků a organizací. A tak třeba florbalisté tu měli improvizované hřiště, sokolové cvičení na nářadích, basketbalisté hod na koš, Náruč a atleti překážkové dráhy, děti mohly hádat léčivé byliny, byly zasvěceny do výtvarného umění, mohly se podívat, jak to vypadá ve včelím úlu. „Děkuji těm desítkám dobrovolníků, kteří nám akci pomohli zajistit, hlavně ze začátku se na vstupu a u jednotlivých stanovišť tvořily fronty, za což se omlouváme, ale moc jinak to nešlo připravit, nicméně déle odpoledne už to bylo poklidnější. Děti doufáme putování bavilo, a to byl hlavní účel, zase se vzájemně setkat a něco pro ně připravit,“ rekapituluje T. Zakouřil.

Hlavním organizátorem akce je Středisko volného času Žlutá ponorka Turnov. Akci podporují město Turnov a Liberecký kraj. Mezi hlavní partnery patří společnosti: Ontex CZ, Grupo Antolin Turnov, Crytur, Měšťanský pivovar Turnov, Juta a Pivovar Rohozec.

Snímky ze soboty 12. června 2021

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.