PŘIPOMÍNKA KONCE DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY

0

Na rozdíl od loňských oslav Dne vítězství s historickými scénkami z květnových dnů roku 1945 na turnovském náměstí (ZDE), proběhly ty letošní oslavy již 74. výročí konce nejničivější války v lidské historii ve skromnějším duchu.

Příslušníci Roty Nazdar

Po celé dopoledne ve čtvrtek 9. května byla v prostoru před sokolovnou ve Skálově ulici k vidění historická technika a příslušníci Roty Nazdar především školním dětem velmi rádi přibližovali jak vojenskou techniku, tak i válečnou atmosféru čtyřicátých let. Pro děti z mateřských škol a 1. stupně základních škol zde pod patronací Centra pro rodinu Náruč probíhala výtvarná dílna, v městském divadle bylo k vidění představení souboru ZUŠ z Lomnice nad Popelkou „Deník Anne Frankové“.

Přesně v poledne začal krátký pietní akt před pomníkem ve Skálově ulici. Zde starosta města Tomáš Hocke mj. zmínil tři symboly, které by pro nás měly být důležité – naši národní vlajku, vlast a symbol sjednocené Evropy. „Evropská unie a NATO nám poskytují bezpečí, historické ukotvení mezi demokratickými zeměmi a možnost rozvoje naší země. V nadcházejících volbách do Evropského parlamentu bychom na to neměli zapomínat,“ uvedl mj. starosta.

Snímky z pietního aktu u pomníku ve Skálově ulici

… starosta Hocke

…vojenská večerka na závěr

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.