PŘÍBĚH BYTOVÝCH DOMŮ V ULICI 5. KVĚTNA SE UZAVÍRÁ, JAKÝ BYL?

0

Na přelomu ledna a února začala demolice bytových domů čp. 1001 a 1002 v ulici 5. května. Práce provádí firma Bones Praha (vzešlá z výběrového řízení) za částku zhruba 2,5 milionu korun. Domy uvolní místo Alzheimer centru, které se začne stavět na jaře. Město na výstavbu nového komplexu – přímo napojeného na sousední Domov důchodců Pohoda – získalo státní dotaci (ZDE).

Bytové domy mají být podle smlouvy zbourány do 11. března, práce ale postupují velmi rychle, takže podle vyjádření pracovníků demoliční firmy by to mohlo být už do konce února.

Domy čp. 1001 a 1002 byly vystavěny na konci třicátých, resp. ve čtyřicátých letech minulého století. Jejich zdi, to jsou stovky osudů. Smutných i šťastných. V posledních letech v domech byly především sociální byty. Střechu nad hlavou tady našli lidé, kteří se ocitli v tísni, matky samoživitelky, lidé, kteří nechtěli skončit na ulici… Pro mnoho z nich znamenaly restart do nového života.

Proto je tu naše výzva: Najde se někdo, kdo by se s příběhem svým, resp. těchto domů chtěl s námi podělit? Stačí napsat na info@turnovskovakci.cz.

Snímek z 28. ledna 2019

Snímky ze 7. února 2019

Demoliční práce mají být dokončeny už koncem února

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.